Finanční šlechta usiluje o vytvoření techno-feudalismu, kde budou existovat jen vládci a nevolníci

Svět se silně mění. Nikoliv však jedním směrem, ale různými směry a za velkých výkyvů. Někomu to připomíná pořádnou jízdu, jinému spíše vlnobití, ale jisté je, že harmonie vypadá jinak, stejně jako soulad a ladnou jízdu na koni vystřídal spíše elektrický býk. Co způsobilo takové politické turbulence? Kdo a proč je způsobil? Jak se orientovat v tomto politickém nečase? Můžeme my, lidé bez přímého politického vlivu, dělat ještě něco jiného, než se modlit za lepší počasí? Jednou se každá bouře přežene, to je přírodní i vývojová zákonitost, ale jak bude nakonec vypadat nový, prosluněný svět? Na tyto otázky budeme dnes hledat odpovědi s politologem, ekonomem, a také politickým filozofem Petrem Robejškem.
Martina: Ještě zmíním, že jste také autorem knih Odstíny změny, nebo Svět viděný z Řípu. Přestože touto otázkou v poslední době začínám prakticky stále, nelze ji nepoložit. Řekněte mi, Petře Robejšku: Jak vnímáte změny, které odstartoval prezident Trump v Americe? Mnozí říkají, že odstartoval konzervativní revoluci. On říká, že odstartoval revoluci zdravého rozumu. K čemu se přikláníte vy?
Petr Robejšek: Vzhledem k tomu, že doposud vládla, jakkoliv nekvalitní, protlačovaná woke ideologie, tak se dá, vzhledem k tomu, jak rychle to šlo, mluvit o revoluci – to je jeden z atributů revoluce. Ale mně se líbí daleko víc přirovnání: Vláda praktického rozumu, nebo normálního rozumu, prostého rozumu, protože to je něco, co nejpřesněji popisuje jak jeho přístup, tak i jeho první kroky, ty jeho executive orders, které jeden po druhém dávaly svět zase do pořádku podle toho, jak by asi reagoval člověk se zdravým rozumem. Jestli je to opravdu něco, co se nám všem bude líbit, to budeme moct odhadnout až tak, řekl bych, koncem tohoto roku. Protože jako každý, má i on svou agendu, a lidé okolo něj také.
Martina: Evropské elity, ať už bereme slovo „elity“ vážně, nebo ne, zkrátka evropský establishment, je velmi překvapen z toho, že Donald Trump jak řekl – tak udělal. Překvapilo vás to také?
Petr Robejšek: Ne, to mě nepřekvapilo, protože já jsem ho takhle odhadoval už při jeho prvním termu a jsou doloženy texty, které jsem psal a které by se daly dneska zcela jednoznačně opakovat, o tom, jaký je jeho přístup, a proč náš svět potřebuje právě tohoto vůdce, a proč se ho ti, kteří dosud vládli tenkrát, a vládnou doposud, bojí. Oprávněně se ho bojí, protože on jim rozebírá pravidla hry, která pro ně, a pro velmi mnoho velmi vlivných lidí, jsou naprosto zásadní, a jestliže se mu to podaří, tak je to pro ně zničující.
Martina: Pane docente Petře Robejšku, vy jste před malou chvílí řekl: „Uvidíme, jestli se to bude všem líbit“. Pravdou je, že Donald Trump sliboval, že s ním přichází zlatý věk Ameriky, nikoliv zlatý věk Evropy, nebo zlatý věk celého světa. Řekněte mi, myslíte si, že má sílu, že má potenciál naplnit zlatý věk Ameriky, potažmo s přesahem i pro zbytek světa?
Petr Robejšek: Jen jako úvod, abychom si to uměli dobře zařadit: Něco takového jako zlatý věk Ameriky chtěl také Zbigniew Brzezinski, když naformuloval téze v knize Jediná světová velmoc. Něco takového chtěli i neoconi, a ještě doteď chtějí, a ti si pod tím představovali totéž, co Brzezinski, ti si pod tím představovali to, co dělala Bidenova administrativa. O tom třeba ještě budeme mluvit, tak to nechci prodlužovat tím, že to budu vypočítávat. Takže zlatý věk Ameriky může vpadat různě, podle toho, odkud ho vidíme. Slova o zlatém věku Ameriky, o kterém mluvil Trump – a to byly volební a povolební projevy, to byly projevy pro veřejnost, to znamená, že to člověk musí brát s rezervou – se obracela na ty, kteří ho vynesli k moci.
J. D. Vance vydal, v roce 2016 myslím, Hillbilly Elegy, Elegie za burana – dalo by se říct, nebo za burany, ve které popisuje situaci a vnitřní pocity seskupení, které žije mimo velká urbánní centra. To znamená ti, kteří jsou i mimo mainstream, kteří nakonec platí excesy, které si dovoluje mainstream, nakonec platí, to jsou ti, kteří byli zapomenuti. Každá země je má, a v Americe je jich hodně. A tito lidé ho vynesli nahoru, a k nim mluvil, když mluvil o zlatém věku. Ale zároveň – proto jsem řekl, že za rok zároveň – proto k nám, protože to, co dělá ve jménu zlatého věku tohoto zapomenutého národa, dělal ve skutečnosti i pro nás. Všechny konsekvence toho, co se dosud stalo, jsou pro všechny lidi, kteří se cítili vyloučeni z politického procesu, zneužíváni, podváděni, manipulováni, vykořisťováni. A to jsou dobré zprávy, ale musíme vyčkat, co z toho bude dál.
Finanční šlechta chce Západ vyvlastněním, a odstraněním práv a svobod, předělat na techno-feudalismus, techno-diktaturu, ve které existuje vládnoucí šlechta, a pak jen nevolníci
Martina: Teď jde o to, s kým vším má Donald Trump v Americe takzvaně tu čest, protože když jste říkal, že jste už v jeho prvním volebním období očekával, že bude razantní, tak víme, že mnohem více, než s okolím, bojoval na své vlastní frontě, s takzvaným Deep Statem, a o spoustě věcí, které se pravděpodobně v jeho administrativě odehrávaly, neměl tušení. Řekněte mi, když teď Donald Trump, coby republikán, zvítězil, stojí proti němu v Americe jen opozice v podobě demokratů, nebo je to mnohem složitější?
Petr Robejšek: Mnohem složitější, samozřejmě. To je právě i důvod, proč říkám, že musíme vyčkat. Důvod spočívá v tom, že ve skutečnosti se po volbách odehrává nejenom změna prezidenta ve Spojených státech, a následky této změny pro ostatní svět, nýbrž odehrává se spor, řekl bych dokonce boj, o budoucí podobu západní civilizace. Proto je to důležité. A jediná možnost, abychom mohli mít jakous takous naději, že tento spor dopadne v náš prospěch, je to, že se tento spor odehrává ve Spojených státech a ze Spojených států, protože tam jsou fronty skutečných souběžníků, souputníků, protivníků, dočasných souputníků. Prostě tam je centrum ekonomické a politické moci světa.
Abych to neprodlužoval, tak já sám pro sebe jsem si vytvořil, řekněme, matrici mocenského rozdělení. Na prvním místě jsou ti, kteří jsou momentálně v defenzivě, a já jim říkám „rentiéři“. To je finanční šlechta – aby to bylo ještě více srozumitelné. To jsou ti, kteří chtějí západní společnost pomocí vyvlastnění, pomocí odstranění práv a svobod, předělat do čehosi jako techno-feudalismus, techno-diktatura, ve které opravdu existuje král, vládnoucí šlechta, a potom už jsou jenom nevolníci. A to odstupňovaně – ti, kteří je řídí, a tak dál, ale vždycky už jenom nevolníci – ti, kteří jsou objektem, kteří platí desátky. Představa těchto rentiérů je spojená s USAID. Pro ty, kteří tolik nevědí, USAID je agentura, která sloužila k tomu, aby se miliony a miliardy vybrané od daňových poplatníků převáděly na konta těch, kteří řídili USAID a kteří za USAID stáli. A pro ty, kteří se trošku víc vyznají, tak stejným způsobem, ale mnohem sofistikovaněji fungují private eguity funds, jako je BlackRock nebo jako je Vanguard, které ve skutečnosti tím, že mají podíly ve všech možných podnicích, tak mají rozhodující slovo ohledně jejich podnikatelské politiky, a mají tím pádem možnost je vysávat. Doslova. To znamená, že tady nejde o používání kapitálu ve smyslu: „Investujeme, riskujeme, vyděláme,“ ale jde spíš o to, že tady máme dojné krávy, které řízeným způsobem vysáváme tak, aby nechcíply, ale přesto je nemilosrdně vysáváme. A dojné krávy, to jsou firmy, které kdysi byly samostatné, a nyní jsou pod vlivem těchto podnikatelských finančních fondů. A za nimi stojí finanční šlechta, která ve skutečnosti vidí pokrok ve světě, ale nevnímá ho jako šanci pro nějaký další rozvoj – zejména hesla „technika“, „modernizace“, „AI“, a tak dále, ale vnímá tyto elementy, které jsem popsal, jako lepší nástroje řízení společnosti.
Martina: Pane docente, když hovoříte o finanční šlechtě, rentiérech, tak máte na mysli nadnárodní bytosti – nikoliv jenom v Americe?
Petr Robejšek: Mám na mysli londýnskou City, a mám na mysli zejména Wall Street, respektive ty, kteří nevystupují na veřejnosti, tedy podílníky třeba BlackRocku, nebo podílníky Vanguardu, což je typická představa někoho takového. To je jedna strana. Druhou strana reprezentuje – v mých očích – velmi dobře a ofenzivně, a zatím z jeho hlediska jistě úspěšně – Elon Musk. Těm já říkám technofreaks. Ti jsou stejně, nebo ještě i víc bohatší než ti, kteří jsou na druhé straně, i když to se dá těžko změřit. Když třeba počítáme, komu patří zeměkoule, to znamená pozemky ve světě, tak to úplně tak jasné není, ale operativní kapitál mají větší. A to jsou ti, kteří – a v tom je ten rozdíl – ještě věří na možnost ekonomického růstu. To rentiéry už úplně nezajímá. Rentiéři chtějí dělat to, co rentiéři, to znamená sedět v chládku a kasírovat, a shlížet dolů, jak jejich zástupci tou či onou formou vykořisťují a vysávají ostatní.
Tito lidé očekávají pomocí techniky zvýšení eficience. Proto také ten vítězný tah instituce, která zvyšuje eficienci všeho, administrací Spojených států – to je pro mě, v konečném efektu, to nejnebezpečnější – třeba se k tomu ještě dostanu. A toto seskupení – tam patří Peter Thiel, tam patří lidé, kteří jsou zejména zakotveni v Silicon Valley, ale to není úplně nejpřesnější – a tito lidé očekávají, že ekonomický růst je možné mobilizovat i nadále, a vědí, že k tomu potřebují konzumenty. Nepotřebují otroky, nepotřebují chudé bezzemky, jako finanční šlechta. Oni k tomu potřebují konzumenty, oni k tomu potřebují i inovace. To znamená, že k tomu potřebují i něco jako svobodu ve společnosti. To ti první vůbec nepotřebují. „Nebudeš mít nic, a budeš šťastný“, a budeš mlčet. Zatímco tito ještě pořád operují s tím, že rudimentální elementy tržního hospodářství, jako právě inovační, inovativní moc lidí, kteří hledají svůj zisk, se dá ještě na nějakou dobu zmobilizovat.
A teď, abych to už neprodlužoval, tak jenom ještě jednu větu. Technofreaks plánují pokus oživit a udržet ekonomický růst, přičemž nevěřím, že si nejsou vědomi toho, že až se rezervy eficience, které ve společnosti nepochybně jsou, vyčerpají, tak se dostanou do stejné situace, v jaké jsme my všichni ostatní. Tedy ekonomický růst se ukáže ve svém finálním efektu jako nemožný. A pak budou muset tento problém nějakým způsobem řešit, a pak – a to je moje obava – že právě oni, kteří nám nyní dávají jenom odročení zavedení techno-diktatury, tak poté, co se vyčerpají rezervy eficience pro jejich zájmy, použijí techniku zrovna tak, jako se ji snaží používat WEF, Klaus Schwab, a ostatní.
Bill Gates je finanční šlechta. Považuje se kvůli svému bohatství za božstvo, které je zodpovědné za Zemi a které ji musí ochraňovat před hmyzem miliard lidí, kteří po ní lezou.
Martina: Pane docente, z vašeho vyjádření je teď markantní, že vidíte, že se v Americe a na Západě bojuje o mnohem více než jen o to, jestli Donald Trump zůstane ve funkci, nebo se ho podaří nějakým způsobem odstavit. Vy jste řekl, že teď právě probíhá spor o budoucí podobu západní civilizace. Uvědomuje si to Donald Trump?
Petr Robejšek: Určitě. Trump si to uvědomuje. Já si dokonce myslím, že je jednak obecně – a jistě jenom účelově, mediálními pěšáky, které známe také od nás, a intelektuální pěšáci jsou také většinou zastoupeni ve všech vládních stranách v Evropě – podceňován, ironizován, zesměšňován, a přitom nechápou, že tento člověk je schopen velice jednoznačně rozeznat to, co je důležité, a to pojmenuje, a na to působí. To přesahuje jejich schopnosti. Tento člověk si dobře uvědomuje, co se děje, ale říká si: „Mám čtyři roky. Mám za sebou administraci, která Ameriku zatáhla do absolutního marasmu a bažiny. Mám šanci zapsat se do dějin jako opravdu ten, který dovedl tuto zemi do zlatého věku, včetně toho, že Amerika bude opět fakticky nejmocnější superpower na světě.“ A to myslím, že jsou jeho ideje. A dobře si uvědomuje – a to je právě praktický byznysmen – že dočasně je výhodný ten, dočasně je výhodný ten, a pak může dojít ke krizi, může dojít ke konfliktu, už ho nepotřebuji, musím počítat s tím, že ani někdo jiný nemusí potřebovat mě, a bude na mě útočit. To znamená, že je mu známý běžný byznysový život, a podle něj se chová, uvědomuje si konstelaci, a strategické rozdělení. Myslím, že dobře ví, o co jde, ale tolik ho nezajímá to, jak to posléze dopadne na nás. On hraje na své úrovni, ve své lize, ve svém světě, a ve fixaci na své dědictví, tak říkajíc, ve smyslu historického dědictví.
Martina: Když se podívám na obavy, s kým vším Donald Trump musí teď měřit síly, tak se velmi často zmiňuje jméno Billa Gatese, který určitě patří do jedné ze dvou skupin, které jste jmenoval, protože víme, že Bill Gates velmi vysokou částkou, šlo o desítky miliónů dolarů, sponzoroval kampaň Kamaly Harrisové. Pak se ale také hovoří o tom, že Bill Gates musí měřit své síly s „matrixem Sorosovců“. Myslíte si, že to je přehnané? Protože kdokoliv tady u nás v Evropě chce poněkud diskvalifikovat argumenty o tom, že tady je na pozadí velmi vlivná síla, tak říká: „No jo, co byste si počali bez toho vašeho Sorose“.
Petr Robejšek: Já myslím, že Bill Gates je souputník finanční elity, finanční šlechty. Ale to jsou věci, které dělám velmi nerad, ale v tomto rozhovoru – když to posluchači přijmou jako hypotézu – se to dá obhájit. Je to vlastně jakási nějaká motivační analýza Billa Gatese. A já si o něm myslím – se vším rizikem, a jak říkám, klaďte si své otazníky podle toho, jak se vám to líbí – že on je někdo, jehož bohatství ho posunulo v jeho očích do pozice božstva, do pozice někoho, kdo je zodpovědný za Zemi, kdo je vládce, a tím, který zeměkouli musí ochraňovat před hmyzem, který po ní leze. Všemi těmi miliardami lidí, kteří se chovají tak, jak by si to on nepřál, a kterých je vůbec příliš moc. V tomto ohledu není jistě souputníkem Elona Muska. Gates jistě není ten, který favorizuje technologii jako nástroj k dalšímu ekonomickému rozvoji. To je přesně kontra k tomu, co vlastně on spojuje se svou odpovědností za Zemi, se svou odpovědností za to, jak bude vypadat klimatická situace, a všechny tyto záležitosti, které známe. To znamená, že on je spíše souputníkem, řekněme, seskupení finanční šlechty, kteří jsou spíše konzervativní, až reakcionářskou vrstvou, která říká: „Ti tam dole jsou objekty naší moci, ale oni si myslí, že ne, a snaží se tomu vzpírat. Demokracie, svoboda, národní státy – to jim musíme vytlouct z hlavy“. A tento caesarovský přístup má v mých očích zcela jistě také Bill Gates. A ostatně není úplně náhodou to, co jste citovala, kolik investoval do Kamaly Harrisové, a jak dalece, a intenzivně se zabývá výzkumem nakažlivých chorob všeho druhu, a s jakými záměry, s jakými výsledky. Takže si s Elonem Muskem zcela zřetelně nerozumí, to jsou opravdu dvě osobnosti, které jsou naprosto kontrární. To vidí i laik, který je vnímá jenom z obrazovek.
George Soros je nejznámější z těch, které lze pojmenovat jako světovou plutokracii
Martina: A jakou roli na tomto velkém „nadnárodním divadle“ hraje George Soros?
Petr Robejšek: Myslím, že on je nejznámější z těch, které bych pojmenoval jako „světová plutokracie“. To jsou jenom jiné názvy pro finanční šlechtu. On je známější než ostatní, kteří myslí úplně stejně, a tím, že je známější, tak je příliš často citovaný a možná i činěný zodpovědným za věci, které ani neudělal, nebo za ně ani nemůže, ani nejsou v jeho moci. On je jistě na druhé straně, na opačném břehu, ale je to jenom figurka, stejně jako se svého času mluvilo o Klausu Schwabovi, což je také reprezentant tohoto druhého křídla.
Martina: Petře Robejšku, Amerika od své velké změny opakovaně kritizuje stav demokracie a svobody v Evropě. Myslíte si, že oprávněně? A že jenom kvůli tomu, že tam mají pár týdnů změny, mají pouvoir nás hodnotit tímto způsobem?
Petr Robejšek: Ani ne tak proto, že je to opravdu jen pár dní změn, ale hlavně proto, že to, co tady je, zavinila Amerika. Řeč J. D. Vance v Mnichově byla stylisticky rozkošná, brilantní, dobrá k poslouchání, ale pokrytecká. Pokrytecká zůstane do té doby, dokud Američané – a ani to nemusí otevřeně uznat, ale měli by podle toho jednat – neudělají zásadní kroky pro to, aby se to, co natropili v Evropě, napravilo. A to jsou Američané, to je pokračování vládnoucí vrstvy – která dříve byla Bidenovou administrací, a dneska je to Trumpova administrace – do současnosti. Amerika, která tenkrát měla moc a zodpovědnost za svět, z něj udělala „woke city“. Pobláznila svět, protože to přikázala, donutila Evropu k tomu, aby se zřekla levných zdrojů energie, donutila Evropu ke všem nesmyslům, které Evropa dělala, a proto se teď nemůže jen tak postavit na řečnickou tribunu, a s filozofickým, a možná až s pastorálním tónem, nám číst levity. Amerika je zodpovědná za to, co se stalo, a jak říkám, zůstane to jenom prázdným řečněním do té doby, dokud Amerika – a nemusí to být otevřeně, všechno před tím také nebylo otevřené, tenkrát všichni lidé, kteří okolo Bidena dělali politiku pro Evropu, ovlivňovali Evropu diskrétně, ne na prvních stránkách novin – dokud Trumpova administrace, aby byla věrohodná, stejně diskrétně, nezmění koordináty, ve kterých jednají zdejší evropská média, ve kterých jednají zdejší evropští politici. A dokud toto neudělá, tak je to pro mě jenom stylisticky pěkně řečeno, vystiženo, co se děje, ale chybí tam uznání zodpovědnosti, kterou mají.
Amerika a Evropa jsou spojité nádoby, a přetlak za oceánem je větší než zdegenerovaná politická třída v Evropě. A tento tlak se bude pomalu, ale jistě, prosazovat i v Evropě.
Martina: Petře Robejšku já jsem velmi ráda, že na to poukazujete, protože když se teď ukazuje, i díky Donaldu Trumpovi, který zveřejnil ty cifry, že celá Evropa byla prošpikována penězovody z Ameriky – ať už šlo o USAID, nebo o jiné zdroje – a tady tyto peníze podporovaly instituce, politické neziskovky, které podle notiček vytvářely nejen atmosféru v Evropě, ale přímo ovlivňovaly politické názory. Myslíte si, že už jenom kvůli tomu, že Donald Trump přiškrtil tuto potrubní poštu peněz, máme šanci, že se nás v Evropě tyto změny také dotknou?
Petr Robejšek: Určitě ji máme už jenom proto, že Amerika a Evropa jsou spojité nádoby a že přetlak za oceánem je větší než zdegenerovaná politická třída tady. Když se podíváte, kdo vládne dneska Evropě, tak až na velké výjimky jsou to prapodivné osobnosti, které dělají všechno možné, ale hlavně se starají o své vlastní zájmy, a poslouchají ty, kteří stojí za nimi, a neposlouchají své vlastní voliče. Tento přetlak z Ameriky se bude pomalu, ale jistě prosazovat i v Evropě. Ale tady navazuji na to, co jsem řekl před chvílí: Američané ve vlastním zájmu, ale z hlediska: „Vy děláte hlouposti, a my bychom to mohli změnit,“ mají i povinnost udělat něco víc. Zatím udělala Trumpova administrace pro redemokratizaci Evropy mnohem méně než Musk tím, že koupil X. Tento prostor, tato platforma pro svobodnou výměnu názorů, je vlastně doposud to nejúčinnější k vyrovnání dluhu, který Amerika má vůči Evropě v tom smyslu, že se v Evropě bojuje o zachování demokracie, o základní práva a svobody lidí. V tomto smyslu udělala americká administrace, její političtí aktéři, velmi málo, nebo nic. Nejvíc udělal Elon Musk jako přidružená výroba americké vlády tím, že osvobodil X, vlastně osvobodil Twitter, a udělal z něj X.
Martina: A inspiroval Zuckerberga, který na poslední chvíli zase…
Petr Robejšek: Když se na to podíváme, tak je to až směšné, jak rychle tito tycoons změnili strany. Tato – a nemohu říci nic jiného – ubohost, je máločím překonatelná.
Martina: Ale prošlo mu to.
Petr Robejšek: Prošlo… Neprošlo. Trump nemá důvod ho nějak ničit. Pokud by se bránil, kdyby odporoval, kdyby se pořád ještě snažil podporovat Kamalu Harrisovou, tak by to samozřejmě pocítil, protože Trump má větší sílu, a oba to vědí. On je příliš bohatý na to, aby mu to neprošlo, ale každopádně je pro nás užitečnější na té straně, na které teď je. Ale to, co o něm víme, je to, co víme o všech, kteří se doberou nějaké moci: Kam vítr, tam plášť.
Čo je toto za „diskusný“ web ? Ak tu napíšm čokoľvek, reakciou je ignorancia. Píšu sem ŽIVÍ ľudia, alebo umelá ne-inteligencia ?
Alebo ste už všetci kvalitne navakcínovaní – a živých ľudí nevnímate ?
pan Robejsek fantaziruje, o zadny boj o budouci civilizaci nejde, je to pouze rvacka dvou kridel pejzate bankovni a zbrojarske mafie o koryta a lup a oba tabory jsou podelane strachy ze jejich legalizovane penezokazectvi, ktere je v terminalni fazi, proleti kominem. Tluchuba Trump mele o svobode slova a zaroven pozaduje cenzuru studentu kteri si dovolili kritizovat zlocinecky rezim v Izraeli.
Giganticka kreditni bublina brzo proleti kominem a tahle zlocinecka parta pobiha dokola jak slepice s useknutou hlavou po dvorku a vymysli pitomosti kterymi ten kolaps doufaji zastavit, budou mit smulu, to si meli vzpomenout nekdy v 90 letech, ted uz muzou akorat prerovnavat zidle na Titanicu, ty kosmeticke zmeny ktere Trump prosazuje nemohou na vysledku nic zmenit.
Nedává mi to moc smysl. Finančníci mají ohromné zisky z miliard které USAID rozdávala LGBT na propagaci jejich životního stylu? Jak?
Naopak všichni bohatí mají shodný zájem na snížení daní, finančníci i výrobci. Myslím, že všem bohatším Američanům bude vyhovovat, když USAID a další programy, které rozdělovaly peníze zruší, nebo seškrtají, jak se to děje i s programy pro chudé a pro důchodce a sníží si o to daně. Chudí, kteří volili pana Trumpa na to doplatí nejvíc.
Demokracia nie je vhodná pre spoločnosť s IQ pod 90. Ovce potrebujú mudeho baču, ktorý vie, ktoré ovce dojiť, a ktoré zarezať. Slobodu by mali chcieť ľudia, ovce vždy skončia na bitunku. Dnešní ovčania nechcú slobodu, to nie sú ľudia ale zombí.
Problém je, že bača může být i hloupý, nebo dokonce sadista.
Koukněte se na to pohledem top elit. Kam vedlo zavedení demokracie? K největším válkám v historii, k národnostní nesnášenlivosti uvnitř států (nebýt demokracie, nemuseli jsme vyhánět sudetské Němce s jejich nepohodlnými volebními hlasy, stejně tak by Ukrajinci nemuseli vyštvávat lidi ruského původu s jejich vytrvale proruskou volbou..). Demokracie vedle k neschopnosti realizovat dlouhodobé projekty, protože se stále střídají vlády, vede k vyhazování peněz na uplácení politických mafií a loutek, k vyhazování peněz na uplácení voličů, k vyhazování peněz za oblbování ovcí médii. A ovce se nám taky od zavedení demokracie neuvěřitelně rozežraly (konzum) a zaplevelily celou planetu. Tak mi řekněte, kdybyste byli top elitou, nechtěli byste raději direktivní systém, kde vše budou řídit vy, bohatí a úspěšní lidé a ne ovce s průměrným IQ sotva 100? Navíc ovce mají hlavně produkovat nadhodnotu, ale k čemu jsou vám třeba evropské ovce, které sežerou skoro vše co vyprodukují a sotva uživí své početné seniory, invalidy a parazity? Ano k ničemu a podle toho se k nim budete chovat. Možná je i zredukujete, nebo nahradite jiným druhem..
“ k neschopnosti realizovat dlouhodobé projekty, protože se stále střídají vlády, vede k vyhazování peněz na uplácení politických mafií a loutek, k vyhazování peněz na uplácení voličů, k vyhazování peněz za oblbování ovcí médii.“
kapitalni pitomost, to nejsou nasledky zavedeni demokracie, nybrz jeji neexistence, od 1913 nikde, krome Svycarska a Islandu, zadna demokracie nebyla, nybrz plutokracie a korporatni fasismus, i v CR byla velmi kratce skoncila zavrazdenim Aloise Rasina, ktery vedel, k cemu padelani obeziva vede.
Světové války zcela jistě nevznikly díky demokracii. Pro 1. větovou byl rozbuškou atentát na následníka trůnu, ve 2. světové bylo Japonsko císařství, v Německu byl pan Hitler sice demokraticky zvolen, ovšem demokracii záhy ukončil. Světové války vyvolala začínající globalizace.
Pokud jde o naše Němce, v časech kdy jsme všichni volili Národní frontu, ani Němci nemohli volit nikoho jiného:)
S vaším chápáním ekonomiky to není lepší. Potřebujete nejen produkci, ale i někoho, kdo to koupí.
1. Čemu nerozumíte na tom, že bez demokracie by se Hitler vůbec nedostal k moci?
2. Je dost nepravděpodobné, že by sudeťáci po válce volili komunisty. Ti by tak v roce 48 nemuseli převzít moc.
3. V demokracii žádná politická strana nechce investovat do projektů, které trvají déle jak 4 roky a hrozí, že přinesou profit aż v období, kdy může být u moci opozice, to je prostě fakt. Dalším problémem je, že v demokracii mají lidé dotčení velkými projekty (přehrady, elektrárny, dálnice, úložiště jaderného odpadu..) mnohem více možností tyto projekty blokovat. Máme zde snad od roku 89 takových případů málo?
Smutné :
P. Martina sa dlhodobo a kvalitne venuje informovaniu o tom, ako 1 % grázlov tam hore kurví veľkú časť Zemegule. MOC DOBRÉ, ale :
Nie je to k ničomu, ak sa aspoň trochu nevenuje DRUHEJ strane konfliktu : Ak sa nevenuje skúmaniu, PREČO tí debilní ovčania ani prstom nepohnú pre svoju záchranu. (Teda väčšina z nich !!!).
Svet mieri do pekla, a ovčania tancujú od radosti.
Po prečítaní tohto NADPISU ma prešla chuť čítať ďalej :
„Finanční šlechta usiluje o vytvoření techno-feudalismu, kde budou existovat jen vládci a nevolníci“
Moja totálna nechuť je v bezmocnosti vyvolanej FAKTOM :
To nevolníctvo doslova privoláva cca 95 % debilných ovčanov, ktorí si doslova hovejú v podriadenosti pod svojimi demokratickými politikmi.
Ovčania (geneticky zmenení na ZOMBÍ) nielenže nie sú schopní sa brániť, nie sú ani ochotní , ani len pomyslieť na obranu svojich životov.
Je to HOROR žiť uprostred Zombí. NEľudia, bioroboti, genetickí otroci.
===
P. Martina sa snaží prebudiť duše a rozum poddaných. Žiadny výsledok nevidím.
Díky moc, bravurní shrnutí…toho jak to je…
Paraziti, myslim tím program duše, co mají tito spasitelé a z jmenovaného Billa G. To přímí čiší, občas vypadá jako posednutý, maji naprosto geniální vlastnost a to je Čuch na slabosti druhých a voblbnutí svých obětí aby si toho nevšimli a ti nejlepší vám umí prodat Vinu, že za to vlastně můžete sami… Kouzla a čáry, vymejváňí mozků… Ale z druhé strany jsou jen Omezený parazitický druh…
Cha je to naprosto šílený a je mi to k smíchu…
A do třetice nejde vo nic… V 3D světě je tělo smrtelné, ale harmonické Duše nejsou z něho to je vyšší dívčí, tady ji nelze zničit … Bohu dík jsme tu jen na návštěvě, ale bohužel je se na tu bídu dost těžko koukat a nemůže vás to nechat chladným… Teď to napíši na plnou hubu… Pardooon…
Nasrat se na ně je TO co vás vždy nakopne a dá sílu… Protože energie teče k vám, je to Vášeň ❤️, je to satisfakce a Pravda v Rovnováze a to přeju všem dobrejm lidem …
Tento pán je členem vysoce exkluzivní „lóže“ zvané „Rímský Club“, to je ta lóže který přišla někdy v padesátých letech s nutnou depopulací (= genocidou) lidstva, a především bělošské rasy na prvním místě. S depopulací (= genocidou) bělochů „Velkou Výmenou“ obyvatelstva Evropy za hnědočernou směsku, ale začal mnohem dříve již Rotšildův „zmocněnec“ Kalergi.
Pan Robejšek tudíž je ze svého Clubu informovan zajísté exklusivně. Jenomže to co on na rádich povídá, tak to není nic nového a neznámého, alternativa všeho druhu (včetně fiat-alternativy) je toho plná už desítky let. Od Robejška tedy nic nového, nic neznámého, a je tedy otázka, proč se tento „lóžový nadčlověk“ vtírá do alter-veřejnosti?
Dlužno dodat, že do Římského Clubu byl kooptován jako jakýsi čestný přeceda i Wenzel Gejvl Flaschka – yidozednář 30. stupně – Veliký Rytíř Kádoš.