Zpět

Nudite se na Silvestra? Zeberte medvidka myvala a dovalte do Chcaltuby

Text 28.12.20232 min Přehrát

Tuž co?

Furt nevite, co na Silvestra? Tuž se zeberte, sednite na letadlo a dovalte do městečka Chcaltuba v Imeretyji. Že nevite, kaj to je? To je ovšem vaš problem, měli ste se lepe učit. Kdybyste se ve škole neflakali, věděli byste, že tu byly Stalinovy nejoblibenějši lazně.

Když si v Praglu na letišťu RVHP nebo na našem domacim letišťu Ostrava-Katowice sednete do letadla, kaj vas zpatečni letenka vyjde tak na patnact set kaček, tak za tři hoďky vystupite ve městě Kutaisi. Taxikař vas za deset lari (okolo 90,- Kčs) zebere přimo do centra Chcaltuby, kaj v centralnim hotelu s honosnym nazvem Chcaltuba Terrace zaplatite přišernych 360,- Kčs za pokoj s klimakteryzaci, kupelku a vyhledem na Kavkaz. Jestli ste se doma nudili, tady rozhodně pookřejete, bo vašeho medvidka myvala klepne pepka a až se vratite dodom, budete aji premijera Fialenka považovat za zabavneho a inspiratyvniho synku, s kerym byste si radi postavili dvojdomek.

Přeju vam fajneho Silvestra.

Ladik Větvička, hlasatel Radio Universum, Chcaltuba

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

 1. Kdyz prijedu, bude v ramci programu aji libani Putinovych nohou a strkani hlavy do jeho prdele?

 2. Vaše rádio velice rada poslouchám i čtu a přeji mu v novém roce mnoho úspěchů a dalších novych fanoušků !
  Milada St.

 3. Já si raději přečtu nějakou blbinu pro zasmání od Větvy po ostravsky, než přednášku jestli „aá“ ve slově rádio či radio.
  A vůbec nemusím nad ničim „dumat“ . Na to je Ústav pro jazyk český

 4. No, „Větva na větvi“ není můj šálek kávy…, ale proč ne, své čtenáře a posluchače si asi najde. Před jeho přechodem na tohle Rádio Universum jsem o něm nevěděl a po pročtení pár jeho příspěvků jej asi i nadále ponechám mimo svůj prostoročas…
  Mimochodem, je češtinářsky správně dlouhé Á ve slově Rádio Umiversum? Krátké A má Radio Relax i Radiožurnál, ovšem převažují Á, např. Rádio Impuls. Technologicky to asi spíše svědčí krátkému A – radiotechnika, rediotelegraf, radiotelefonie, radioamatér, dokonce i radiotelekomunika atd. Jen si tak dumám…

  1. Rádio, mikrofón, gramofón, semafór, kamión, citrón, telefón, fluór, bróm, glycerín, penicilín, obkládač, leukémie, bižutérie, matérie, karosérie, drogérie, rafinérie, glykémie, galérie, média, velocipéd, archív, parafín, portfólio, šampión, feferónka, defenzíva, serpentína, polypropylén, acetylén.

Napsat komentář