Zpět

Magnetycke pysky

Text 24.5.2022

Češi objevili, že na gruzinskem pobřeži je lečiva oblast, dneska znama jako Magnetic beach. No, Češi… oni to byli sudetšti Němci, keři tu za valky robili na nucenych pracach a všimli si, že mistni kravy se rady valaju na plaži.

Ale to nevadi, japonske pivo Urquell tež vymyslel Bavorak a francusku gořalku Becherovku tež namišal Sudeťak a přesto tvrdime, že su česke.

Ale vraťme se na tu plaž.

Zjistilo se – a neni od věci zduraznit, že to byli sovětšti vědci z Kurčatovova instytutu, mile děti – že černy pisek obsahuje vysoky podil magnetytu, hematytu a dalšich magnetyckych hornin, kere maju lečebne učinky.

Napřiklad u chlopu optymalizuje magnetycke pole velikost pohlavniho nastroja na idealni delku 18 cm. Buďte opatrni, bo pokud ho mate delšiho, tak se vam zkrati. U bab se pysky stavaju tak magnetyckyma, že přitahuju každeho chlopa, na kereho se baba podiva. Sovětšti vědci tež zjistili, že na osoby s nizkym IQ nemaju magnetycke pisky vubec žaden vliv, a tak tu nemusi jezdit a možu si dal lepit na čelo žlutomodre papirky a blut do internetovych dyskuzi.

Lečiva oblast se nachaza mezi městečkama Kobulety a Ureki a jak se sem dostanete, se možete přečitat v předchozim blogu.

Než se oblast stane zase cilem masove turystyky, což bude brzy, bo Česi tu hrubě investuju a stavjaju resortove hotely (chvala bohu, že aspoň cosik robime), dovalte se tu spočnut, bo tady zatim řaděni fialoveho governmentu nezasahuje a ceny su slušne.

Poďme se ještě podivat na obrazky, co fajneho tu možete vidět.

Kravy furt polehavaju na černych magnetyckych piskach tajak za valky.

Z prasatek, kera se pasu na krasne zelene travě, su pak mnohe dobroty.

Třeba vepřove baklažany …
Nebo vepřove šašliky…
Nebo vepřove ryby
Nebo vepřove parky…
Nebo vepřove chačapuri…
Nebo cibulka obložena vepřovym…
Nebo vepřove baklažany obložene vepřovymi šašliky
Nebo vepřove chinkali…
Nebo vepřove charčo…
Nebo vepřove odžachuri…

Po vepřovem samozřejmě sedne dobre pivo (to se raději dejte doma)… Anebo dobre vino, oblibena značka sudruha Stalina byla Čvančara – aktualni kurs je 1:8, takže nic levneho to neni. Flašky se Stalinem nekupujte, to je dobre leda tak jako darek.

Ale po dobrem jidle a piti se možete dobře zakuřit. Kuřeni je tady zdrave, bo neobsahuje ty chemikalie, kere tam u nas musime na přikaz EuroSajuza mišat.

Ja rezorty nemusim, ale tento – hotel Paragraf, je fakt hezky zrobeny. Cestou k mořu idete tunelem a kolem vas propluvaju verlyby.

Až vas přestane bavit magnetyzovat si pysky a ty dalši věci, možete navštivit hlavni město Adžaryje – na obzoru
Batumi je sice prumyslove město plne mrakodrapu a Turku, ale ma svoje kouzlo.

Ano, 10G na měsic stoji 136,- Kč Furt si myslite, že vas vlada neokrada?
No tak nic, je čas vratit se z dovolenky zpatky na frontu.

Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Ureki

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář