Zpět

Milí posluchači, milí přátelé,

Text 3.11.2020

je to už třetí rok, co vás takto můžeme oslovovat v rámci platformy Svobodné universum a v pořadu Kupředu do minulosti – a nepřestáváme se z toho radovat. A také mě nepřestává udivovat a naplňovat vděčností vaše soudržnost, pozornost, návštěvnost a podpora!

Když jsme s tímto pořadem začínali před léty, ještě v Českém rozhlase, tak jsme mnoho dílů postavili na upozorňování a varování, že nejsme na jakékoliv krizové situace, nebo i jen vybočení z normálu připraveni …ani stát, ani obce, ani občané… A musím říci, že navzdory tomu, že jsem žena, tak si vůbec neužívám ono: „Já jsem to říkala“…

Letos v březnu, kdy byla situace zcela nová, a šok z ní příliš čerstvý, jsme začali vysílat každý den – a to nám vydrželo skoro dva měsíce. Pak jsme zjistili, že nevíme, zda bychom dříve padli hladem, či vyčerpáním, ale přesto jsme přidali jeden rozhovor týdně navíc a vysíláme tak premiérové díly třikrát v týdnu: v úterý, pátek a neděli.

Od 28. 10. jsme také začali vysílat nový pořad Rada starších, ve kterém se budu setkávat se skutečnými osobnostmi staršími padesáti let a povídat si o jejich osudech, zkušenostech, poznatcích, zklamáních i smířeních. V prvním díle byl hostem neurochirurg Vladimír Beneš a v dalších se můžete těšit na Františka Ringo Čecha, Václava Cílka staršího, Václava Hudečka, Štěpána Raka, Deanu Jakubiskovou a další. Rada starších bude zatím nepravidelné vysílání, ale do budoucna se budeme snažit vysílání stále rozšiřovat.

Toto vše, podtrženo, sečteno je také důvodem, proč se nám zvyšují náklady. Natáčecích frekvencí je mnohem více, tím pádem mnohem více hodin v pronajatém studiu. Našim „přepisovačům“ a editorům mluvených rozhovorů přibylo násobně více pořadů, stejně jako střihači, grafikovi, korektorovi atd. A to nemluvím o počtu hodin, které trávíme s Ladislavem Henkem nad scénáři, vybíráním hostů a jejich hledáním. Zatím jsme to, s vaší laskavou podporou, všechno zvládali s původními 77 000 Kč, ale to už je po téměř třech letech neudržitelné. Měsíční náklady stouply už dávno, ale čekali jsme s jejich zveřejněním až rozjedeme nejen třetí rozhovor v týdnu, ale také nový pořad. Nyní činí 103 000 Kč. Věříme, že nás v tom opět nenecháte. Vážíme si sebemenší částky, zejména, když je pravidelná, a my tak máme představu, s kolika penězi můžeme každý měsíc počítat. Protože vysíláme jen díky vám, vaší podpoře, vaší přízni.

Milí přátelé, děkuji vám za to, že nepřestáváte přemýšlet, dumat, hledat odpovědi, fakta a pravdu. Že nepřestáváte naslouchat lidem, se kterými souzníte, i těm, jejichž názory jsou vám cizí, protože jen tak si můžeme tříbit ty vlastní.

Děkuji vám, že máme pro koho pracovat!
Vaše Martina Kociánová

Diskuze:

  1. Dobrý den, děkuji. Patříte mezi ty, které samozřejmě mohou říct: Já jsem to říkala“… 🙂 Kdyby vás lidé poslechli a poslechli i Iron Lady, bylo by to jinak. A to jinak holt zařídí „se zpožděním“. Je možné, že je to tak, jak má být. Uvidíme tedy. https://voda235.webnode.cz/marian-coufal/ V současnosti prochází země Východní Evropy velkou transformací, mají velkou šanci se vzpamatovat, nalézt odkaz svých předků, který je naprosto jiný, než v zemích Západní Evropy. nejbližší příměr, který k tomu, čím jste, máte čisto čisté světlo. Pokud začnete sami u sebe, pokud sami sobě dáte pozornost a lásku, pokud budete pěstovat lásku k sobě samým, budete sami sebe milovat, pokud tak učiníte, na světě zavládne ráj.

  2. Milá Martinka, /ospravedlňujem sa za familiárne oslovenie/, ale som s Vami virtuálne skoro tak často ako s rodinou. Máte mimoriadne kultivovaný a rozumný prejav, skvelú prípravu na rozhovor, zaujímavých hostí, podnetné témy. To všetko spolu je pastva pre uši a myseľ. A „Proč Martiny Kociánové“ nemá chybu, ale má úžasnú výpovednú hodnotu a turbo dynamiku. Prajem Vám aj Vašim kolegom do ďalších dní, mesiacov aj rokov chuť, silu, tvorivosť a hlavne finančné zázemie. Zdraví Lenka

  3. Vážená paní Kociánová, velmi Vám děkuji za celý projekt Kupředu do minulosti. Sleduji pořady již delší dobu a vidím, jak se rozrůstáte a rozšiřujete záběr. Mám z toho radost. Skvělí hosté, výborné aranžmá, hodnotná témata, profesionální vedení rozhovorů. Pokud bych měla něco vyzdvihnout jako zcela jedinečné, tak je to Vaše profesionalita, nádherná, melodická, spisovná čeština a to, že máte nesmírný dar dostat z hostů to nejhlubší a nejlepší, co v nich je, i když s nimi nemusíme souhlasit. Děkuji Vám i Vašemu kolegovi za to, co děláte pro společnost. Spojujete, nasloucháte, jdete k meritu věci a dáváte naději! Kéž Vaše pořady poslouchá co nejvíce lidí! Přejí plodný i hojný rok 2021 všem lidem.

  4. Martino, obdivuji Vás a fandím tomu, co děláte. Výborné pořady, těším se na další (a ty starší si přehrávám podle nálady). Od nahodilých finančních příspěvků přecházím k „abonmá“. Pevné zdraví přeje hf.

Napsat komentář