Zpět

Podivna mirova konferenca ve Švycarsku

Text 18.6.2024

Ja už temu nerozumim, nic neni tajak zamlada. Kdysik, když se robily mirove konference, tak se počkalo, až jedna strana prohrala, vitězove pak zrobili spravedlivy mir, přepsali dějiny tak, jak se jim to hodilo a pak žili všeci klidně a šťastně až do te doby, než banky a s nima spřažene ty vojensko-prumyslove komplexy nezjistily, že jim už zas chybi prachy a je na čase vytvořit valku novu.

Netvrdim, že to je idealni řešeni. Vitězove to obvykle přehaňaju, snaži se nahrabat co to da a tym enem urychli přichod nove valky. Po prvni světove tež nemusel ten Wilson slibovat prava narodu na sebeurčeni, když dobře věděl, že třeba Maďarum a Němcum toto pravo přiznat nechce. My mame tež maslo na hlavě. Masaryk tež nemusel podepisovat tu amerycku smluvu ze Slovakama, kde jim nasliboval, že budu mět autonomiju a vlastni bratislavsku vladu. A Beneš tež nemusel krast Rakušakum Valtice, kere nikdy nepatřily Markrabstvi moravskemu, ale po tisice roku patřily Dolnimu Rakusku.

Vždycky ale bylo slušnosti počkat, až jedna strana prohraje a až pak z ni zrobit jednoznačneho vinika celeho konfliktu. Po druhe valce se to tak zrobilo v Postupimi a štyrycet roku byl klid.

Ale fčil se zda, že přišla nova doba. Ukrajinšti a rušti synci si pušťaju na hlavu turecke, amerycke a iranske drony, všeci bojuju do roztrhani těla, a na pozadi tychto svinstev se v jednym z nejdražšich světovych hotelu ve švycarskem Burgenštoku sejdu papalaši z osumdesati zemi a dyskutuju o miru, když se přitem eště nevi, kera strana to vyhraje.

Stary Bidet, jeden z hlavnich strujcu valky, nepřijel vubec. Babu, keru poslal misto sebe, to druhy den přestalo bavit a odjela. Asi na nakupy. Japonsky premier tež. Teda jako dodom, bo co by tež ve Švycarsku nakupoval, když v Japonsku všecko ma, že? Britsky premier, kery před dvěma rokama zakazal podepsat Zelenskemu mirovu smluvu, nepřijel tež, bo misto něho už Anglistanu vladne jakysik muslimak. Německy kancleř tež předčasně zdrhnul. No a tak byzme mohli pokračovat.

Kura, kdo celu tu šaškarnu financoval?

Obavam se, že kdosik z mojich dani. Co, Fiala? Neviš o tym cosik?

Ladik Větvička, hlasatel Radia Universum, Dolni Lhota

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

  1. Vypadá to, že řada pozvaných měla jako na potvoru jinou práci. Třeba kancléři Scholzovi asi malovali kancelář, tak jel dohlédnout, aby jí nevymalovali moc do zelena, věčně usměvavá Kamala potřebovala nutně ve skleníku zalít okurky, její šéf zas musel do Kalifornie na předvolební akci, Číňané budují kapitalismus a nemají čas klábosit s vysloužilým kabaretním umělcem a nyní již i vysloužilým prezidentem. Saudi připodotkli, že „…je nezbytné zdůraznit, že jakýkoli důvěryhodný proces bude vyžadovat účast Ruska.”
    Copak tohle je nějaká disciplína? Když komandant zavelí, mančaft má srazit patky a zarecitovat jako jeden muž: „Ich melde gehorsam…“

  2. Velmi slabý text. Ladislav „Větva“ Větvička se asi myšlenkově zcela otrávil v Jedové chýši v Ostravě Porubě. Jiří Šodek

  3. Pane Vetvicko, jste genius. Pobavil jste jako vzdy, prestoze na teto tragikomedii nic zabavneho neni. Jenom pravda pravdouci. Diky.

  4. No to je hodně hustá mazanica… Ale hlavně že sú zásluhy, to sa v EU počítá…A prachy?..Nejsou a nebudou, tak proč neprošustrovat dalších pár miliard z dluhu našich dětí a vnuků

Napsat komentář