Zpět

Kdybych dostal za ukol zničit ekonomiku, robil bych to tak, jak to naši polityci robi

Text 9.3.2021

Všimněte si, že schvalně nepišu ani o vladach vednych slovenskyma premijerama, nepišu o šaškovi v rudem svetru, jehož chrabři podřizeni biju baby a na kere lidi volaju GESTAPO! tajak za Jakeša, nepišu ani o tych maryjonetach, keři sami sebe tytuluju „demogratycka“ opozice, bo stejně se ruzni neomarxysti od piratu až po uťapnute profesurky třepu enem na to, aby už nahradili velkeho Koblihu a misto něho to robili naprosto stejně. Dokonce nepišu vubec o politykach našich.
Bo všimněte si, že polityci praktycky všeckych prumyslovych statu su tlačeni k temu, aby robili podobně nesmyslne kroky a sami tak lezu na kraj propasti dějin, aby pak jen milostivě počkali, až je kdosik postrči dule.

Kdybysem ja dostal za ukol zničit ekonomiku kličovych prumyslovych vyrobcu světa, robil bysem to přesně tak, jak to robi. Pod nesmyslnu zaminku bysem zavřel všechny ekonomicky aktyvni občany doma, zrušil bysem sport, kulturu a hlavně možnost lidi se schazat, dyskutovat a připadně – protestovat. Abysem jim zavřel hubu, zadlužil bysem děcka našich děcek gigantyckyma dluhama, kere bych rozdaval jak na běžicim pase, ale zaroveň tak, aby nikdo neměl dostatek a pomalu musel zadlužovat sam sebe, bo jinak vas banka vyhodi z baraku. A na zavěr bysem ještě zavřel na měsic cely prumysl a dělnicke třidě bysem dal sto procent platu, bo synci by byli šťastni, že robit nemusi a prachy stejně přichazaju a co bude za měsic, je nezajima. Že jim nastavajici inflace zežere uspory a životni pojistky, že jim banky vypovi smluvy a navyši splatky zrušenim fixačnich dob, to je zatim nezajima, bo nevidi za roh. Že jim bude znarodněny majetek formou navyšeni daně z majetku a zavedene totalitni zakony, kere změni cestovani a veškery život světa, to je tež nezajima, bo nevidi za dva rohy.

„A jak by mi asi mohli znarodnit moje uspory a nemovitosti?“ pta se hňup. Tak si spočitejte, jaku ročni daň z majetku zaplatite, až sečtete veškera aktyva na vašich učtach s daňovym vyměrem z vaši nemovitosti? To se pak prašti povaleči přestanu chlubit u domaciho sojoveho latečka robeneho z kořene čekanky, že si pořidili kvartyr v dupě za Prahu za pět milionu. Při pětiprocentni dani z majetku mu to zrobi 250 tisic ročně. Ještě rad by ten kvartyr prodal aji s protivnu staru, ale nebude komu. A egzekutor si kvartyr rad vezme, ale protivnu staru vam necha…

Ja vim, je to trochu depresyvni čitani, ale je dobre vědět, do čeho idete, bo ja pak budu moct řikat oblibenu větu „ja sem vam to řikal“, tajak sem vam to řikal tyden před zadratovanim Česko-Slovenska a vy ste nevěřili a mnozi ste mě posilali v dyskuzi do zvlaštni školy.

Tuž poďme na zavěr k čemusik pozityvnějšimu. Cilem likvidace su kličove prumyslove staty, k nimž bohužel Česko-Slovensko se svojim automobilovym prumyslem a navaznyma vyrobama patři (o tym, že tento prumysl pude jako prvni do hajzlu, už doufam nepochybujete). Což by ovšem mělo znamenat, že ostatni staty nesu tak tlačene, aby jejich polityci robili stejne prasarny tajak u nas.

Par sem jich za poslednich několik měsicu navštivil. Od proklinaneho Běloruska přes bananovu Hispaňolu až po susedni Ukrajinu. Tyto staty nesu kličove, a tak bylo dohlidnute enem na to, aby na prvni pohled zavedly podobna restryktyvni idyjotska opatřeni tajak naše země. Hispaňola třeba zakazuje kupat se v Karibiku v sobotu mezi polednem a setměnim a po sedme večer se nesmite kupit grilovane kuře před obchodem. V praxi se to moc nehlida, kuře kupite vevnitř v kramu, když zaklepete a kupat se možete tež, bo tam nemaju Hamačkovo gestapo.

Bělorusko nezavedlo žadna sebevražedna opatřeni a dokonce odmitlo nechat se zkorumpovat několikamiliardovou „pujčkou“. Za trest přišly restrikce Eurosajuza a otevřene financovani protistatnich aktyvit. Ukrajina sice zavadi podobna stanna prava jak u nas, ale nikomu nic nekompenzuje, z jednoducheho duvodu – země už vydrancovana byla a už neni třeba ju dale zadlužovat. A tak su hospody chvilu otevřene, pak vlada vyhlasi, že su zavřene, což znamena, že se zatahnu rolety a bavit a schazat se možete dal vevnitřku.

Takže ja bych ty naše hrdiny, kere zme si zvolili a keři to vedu, pochvalil. Pokud dostali za ukol zrujnovat svět, zavest totalitni zakony a podlomit zdravi narodu, pak to robi skvěle.

Ladislav Větvička, hlavni ekonom Mlade Fronty Fčil, Žitomir

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář