Zpět

Ideologický LGBT dějepis podle ministra Beka

Text 16.5.2024

Jak se dozvídáme z médií, ministr školství Mikuláš Bek zamýšlí prosadit do školních osnov LGBT témata. Je prý přesvědčen, že by ve školních osnovách měl být prostor i pro témata, jako je role sexuálních menšin v historii. Prohlásil to v debatním pořadu televize Nova Za pět minut dvanáct, kde mluvil o připravované revizi vzdělávacích rámců pro výuku dějepisu.

Pan ministr ale poněkud opomněl vysvětlit, z jakého důvodu a do jaké historické hloubky má výuka o sexuálních minoritách vlastně jít. Když se podíváme do dějin, najdeme řadu příkladů homosexuality či bisexuality. I hollywoodský film o Alexandru Velikém neopomněl v náznacích ukázat, jak byl mladý pohledný hošík obklopen sobě podobnými efébky. Ovšem nakonec si vzal Roxanu, a nikoli nějakého Roxana. Homosexuální historky se táhnou třeba i za mladším bratrem Ludvíka IV, Filipem I. Orleánským. Navzdory své orientaci i on byl ženat, dokonce dvakrát, a zplodil šest dětí. Máme to snad chápat tak, že ministr Bek se přimlouvá, aby se výuka historie smrskla do lechtivých historek z panských ložnic?

Bek operuje srovnáním s výukou o proměnách postavení žen. Jenomže zapomíná na to, že ženy vstoupily do dějin mnohokrát velice viditelně a převratně. Vezměme třeba památnou stávku newyorských švadlen, hnutí „chléb a růže“, která 8. března 1908 víceméně odstartovala masivnější diskusi nejen o sociálních podmínkách, ale třeba i o volebním právu pro ženy. Nebo příběh Rosy Parksové, která ve městě Montgomery roku 1955 odmítla uvolnit místo v autobusu bílému pasažérovi, čímž se dopustila porušení tehdy platných zákonů. Nejenže se postavila proti rasové segregaci, ale tento čin měl o to větší brizanci, že jej provedla žena. Nebo Rosa Luxemburgová, kterou za její politické názory zavraždili předchůdci nacistů, němečtí Freikorps, už v roce 1919. A teď nechť ministr Bek jmenuje jednoho jediného příslušníka LGBT komunity, který se může vykázat takovou statečností a jehož činy otevíraly dveře do budoucnosti.

To je povedené. Svého času jakýsi severský politik nastolil doktrínu, že se žáci učí zbytečně moc o starověku, středověku či renesanci. Že by vlastně stačilo začít dějepisnou látku až Velkou francouzskou revolucí. To je přece ta událost, od níž odvozujeme naše dnešní liberálně demokratické ideály. Zapomněl dodat, že k těm ideálům patřila též guillotina, pod níž skončili de facto všichni důležití revolucionáři – od Robespierra po Dantona. O tom se ale učit nebudeme, to by mohlo naši útlocitnou mládež rozechvět a zneklidnit.

Takže co nás čeká? Postupně se zbavíme dějepisných zátěží jako antika, raný středověk, renesance či baroko, a nahradíme je LGBT agendou. Představuji si, jak asi budou vypadat osnovy takového „nového“ dějepisu. Počty pohlaví jen dnes, nebo i v průhledu do minulosti? A kde se takové informace seberou? Jaké výzkumy na genderová témata, řekněme, ve 13. století byly provedeny a jaké informace přinesly? Žádné, pochopitelně. Ve 13. století měli lidé jiné problémy, než genderovou identitu, tudíž ji neřešili a tudíž po tom nemohly zbýt žádné historické důkazy. Mám podezření, že celý tenhle ministerský nesmysl se zrodil jen proto, aby potrhlé genderistky ze zbytečných fakult měly dobře placenou práci. Ovšem, jak jinak, z našich kapes.

Všechny příspěvky s Petr Žantovský

Diskuze:

 1. Tak určitě má pan ministr pravdu. A prvními LGBT mučedníky budou obyvatelé Sodomy a Gomory a na pranýři Bůh.

 2. To je šílená splácanina, LGBT se alespoň drží v mezích zákona, na rozdíl od černé výtržnice která na rozdíl od ostatních byla vybrána a dostala veškerou podporu, zahrnující nejlepší dostupné právníky a komunistické revolucionářky, která se snažila o násilný převrat. Zatímco násilné revoluce a neúspěšné pokusy o ně jsou v historii běžné, to, jak se nepatrná opovrhovaná menšina dostala s naprostým minimem násilí k moci ne, je velice zajímavá část historie. Tak jako v případě paní Parksové, místo potoků krve a střelby se historie měnila pomocí zákulisních jednání, manipulace, médií a hlavně právníků a nátlaku na politiky. To absurdní přehánění v závěru bych čekal spíš v hospodě před zavíračkou, když má každý v sobě deset piv, než tady. Je to zajímavý posun.
  Podle mne, je na té připravované školské reformě nejhorší, že se chystá podle zpráv skoncovat s výkladem dějin jako souvislého toku, od nestarších po současnost, kde jedna událost navazuje na druhou a je možné sledovat příčiny a následky. To je právě to, čeho si na svém vzdělání cením.

  1. Ano, souhlas, komentář začal zajímavě, než pan Žantovský vytáhl černé aktivisty… Co se týče manipulace a překrucování historie, v tom jsou téměř nedosažitelní.

   1. V USA jsem neuvolnění místa černochy pozoroval mnohokrát, je to tam běžné. Není to omezené jen na černošky, místo vám neuvolní ani černoch. Můžete tam v městské dopravě běžně vidět v autobusu bílé důchodce obou pohlaví, kteří se zoufale snaží udržet na nohách, stojíce nad mladým černochem, který sedí na místě vyhraženém pro tělesně postižené.

 3. Alan Turing snad nebyl výraznou postavou? A co stonewallské nepokoje proti policejní šikaně lgb lidí? Ten Žantovský nezná základní věci, ale mele cosi o neziskovkách. 😁🤡

  1. Můžete mi prosím připomenout, co má Alan Turing společného s LGBTIQ+ kampaní? Co v jeho práci této komunitě pomohlo a jak?
   Děkuji

   Osobně bych sexuální orientaci a úchylácký aktivismus od sebe důsledně odděloval – je hodně sexuálně menšinových lidí, kteří úchylácký aktivismus nejenže nepodporují, ale doslova odmítají.

   1. Co je to lgbt kampaň a úchylácký aktivismus? To jste si sám vymyslel. Nebýt lidí, kteří by se neozvali, tak je za to stále vězení.

   2. Tak pokud používáte slovo buzerant, tak evidentně jste proti lgbt lidem. Takových barů bylo více, kde měli lgbt lidé útočiště. A mafie byla jen nálepkou policistů, aby je mohli šikanovat. Cením si lidí, kteří se neschovávají a rovnou přiznají, že jsou homofobové.

  2. Policejní šikana baru, který provozovala mafie, která vydírala bohatší buzeranty, kteří tam zavítali a vodu do baru brali ze záchoda:)

   1. Tak pokud používáte slovo buzerant, tak evidentně jste proti lgbt lidem. Takových barů bylo více, kde měli lgbt lidé útočiště. A mafie byla jen nálepkou policistů, aby je mohli šikanovat. Cením si lidí, kteří se neschovávají a rovnou přiznají, že jsou homofobové.

     1. Pojem homofobie se používá i pro odpor, který z gayů máte, jak jste záměrně naznačil. Tedy homofob jste. Jen opakujete konspirační teorie z pochybných zdrojů namísto, abyste si přečetl akademickou literaturu.

     2. Hloupě se nevymlouvám, čtu historické knihy namísto konspiračních webů, jako vy. 😁🤡

     3. Urážlivé označení homofob vymysleli buzeranti pro své odpůrce. Na minulém odkazu jsou nejúplnější publikovaná fakta včetně jmen a výše úplatku. Podobné údaje naleznete i na dalších stránkách. Dokonce i na Wikipedii, kde se to aktivisté pravidelně snaží změnit. Označit všechny kdo tvrdí něco co se vám nehodí jako a bez jakýchkoliv důkazů tvrdit, že jde o konspirační teorie a onálepkovat jako homofoby je známá primitivní taktika buzerantů. Klidně mi napište o knize, která dokazuje, že Stonewall v době policejního uzavření měl povolení a vlastníkem byl někdo jiný, než mafie. Ale nestačí popření, chci jméno vlastníka a údaje o povolení. Akademická literatura by s důkazy neměla mít problém. Vy ano, protože krom popření jste žádná fakta neuvedl. Vše co jste napsal je jen výsměch a urážky.

      https://cs.wikipedia.org/wiki/Stonewallsk%C3%A9_nepokoje

 4. Smyslem celého toho žvanění o genderu je snaha vymýtit vzdělání lidí žijících na území EU.
  Principem vzdělání je klást si otázky a hledat na ně odpovědi. Pokud si ale žák bude klást otázky související pouze s jeho genderem a osobní rolí v LGBTIQ+ komunitě, nebude si klást otázky o podstatě své existence, o přírodních zákonech a fungování světa, o vztahu práce a životní úrovně, o roli věděckotechnického pokroku na životní podmínky lidí atd. Nebude číst a tím pádem ani znát přírodní zákony, ekonomické zákonitosti ani kde se vzalo jídlo (v lednici) nebo elektrický výkon (v zásuvce). Pardon, nebude ani tušit, co to vlastně výkon je, a protože to je práce za čas, nebude vědět ani co je to práce … nebude nic vlastnit a bude šťastný, protože hlupáci jsou zřejmě šťastnější než vzdělaní lidé.
  Zkrátka MŠMT jde o to, aby žáky a studenty zahltilo nesmysly a žákům a studentům pak nezbyl čas na vzdělání.
  Zatímco reálný socialismus měl 4 nepřátele (jaro, léto, podzim a zimu), EU má už jen tři: fyziku, vzdělání a počasí.

 5. Ano, žřejmě opět půjde jen o korýtka pro podivné neziskovky a dobře placená místa pro lidi, co by se jinak třeba nechytli v takové profesi…Je mi z toho mírně na zvracení, že se tu dějí takové tanečky kolem menšin, místo aby se řešilo, v jakém otřesném množství jsou děti a mladiství zneužíváni kdekým ke kdečemu a jak otřesné to má následky.Hlavně aby z nás pohlaváři v EU měli radost..To se počítá..Zneužité a zmatené děti nepočítá nikdo! A to je hnus dnešní doby.

  1. Ono je to hlavně o tom, že tito ministerští pomatenci si dovolí jen to, co jim dovolíme my, ale evidentně s tím většina populace zatím problém nemá, což je velmi smutné, řekl bych, až děsivé.

 6. Pokud to půjde tak to dál s bude nám pouze bible, je to dokonalá kniha ovšem z širšího pohledu má dost odlišný pohled. Lidé by chtěli širší kontext. Ale asi si budeme muset vystačit s biblí! Jinak pro ty co nevědí co se dnes děje, Otevřete si list Římanům 1:19 až do konce.

Napsat komentář