Zpět

Slovaci maju fajne vlaky z Ostravy. My mame předpotopni Pendolino.

Text 7.6.2010

Celu dobu sem si řikal, že Pendolino je taky maly naklapěci ksindl obaleny fajně vypadajicim žlutomodrym plechem. Jasně, že je super dostat se ze Stodolni do Praglu za tři hodiny. O tom žadna.

Jenže taky čas možu zrobit aji naše lokomotyvy, nevěřite? Raz sem si kupil listek na Pendolino, předraženy jak cyp. Možna vam to nepřipadne moc, vrazit dvě kila za mistenku. Mně jo. Myslim si, že dvě kila za možnost sedět na modre sedačce misto na šede je palka šalona. Ale čert to zeber, však na to mam, ni?

Stal sem na Svinově v mrazu jak cyp a těšil se, jak dovali ta žlutomodra nadhera. Měl sem smulu. Misto žlutomodre nadhery dovalila normalni česka lokotka, kera taha icečka a vagony byly tež čornute z icečka. Pruvodči se omluvila, že Pinďulině cosik zamrzlo a tym to skončilo.

Tuž byl sem vytočeny, bo sem potřeboval byt v Praglu přesně na jakemsik chřestu a chlebičkach. Fčil je cely tajming v hajzlu. Jake bylo moje překvapeni, když zme do Praglu dorazili přesně za 3 hoďky, ve stejnem čase jak origanalni Pinďulina! Figl spočival v tym, že ICečko stavělo tajak Piňdulak enem v Olomuci a Pardubicach a valilo 160km/h, což je tež normalni rychlost.

Tuž na co teda cely ten humbuk, ty vyhazene prachy, upravovane systemy? Asi na nic. Mame předraženu nadheru, kaj si ani noťas nemožete dobit, bo tam nesu zasuvky a mobil v plechove piksle s pokovenyma sklama tež obvykle nefunguje.

A fčil se člověk dočita, že Vaginka Studenka, či jakasik jeji pobočka v Ostravě, robi mašinky, kere su lepši než Piňdulak a exportuje je na Slovensko? Choleru jasnu na vas, žaludi a spol!

Zdroj: Slovensko-Ostravsky elefant je lepši jak Pendolino

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář