Zpět

2020-1 Cuba Libre

Text 1.1.2020

Tak novy rok s takym fajnym datem dvacet dvacet musime začat pořadně.

Tentokrat to nebude moc levne, bo levne to tam neni a nebude to ani kratke, bo když už je šlověk tak daleko, měl by si teho užit. Prvni letošni mikrovyprava Cestovatelskeho klubu s Větvu je na Kubu.

PROGRAM:
Neděle 5.1. Odlet z Wien/Praha do Havany
Neděle 26.1. Odlet z Havany dodom.

A co mezitym? Kompletně volny (libre) program zavisly na počasi, chuti a naladě. Každopadně stravime prvni dva dny v Havaně, ať se aklimatyzujem na teplo, 6 hodinovy časovy posun, rum a doutniky. Pak na dva, tři dny relax na plažach Mexickeho zalivu.

Pak veliky přesun tisic kilaku (12 hodin busem) na jihovychod do Santijaga de Kuba. Kulinařske zažitky včetně lobstru a podobnych věci zaručuju. Par dnu relax na upati Sierra Madre ve vesničkach, odkud sudruzi Fidel a Che s partyju vyražali na ruzne neuspěšne utoky – třeba ten na kasarna Moncada a tak.

No a pak pomaličku podle chuti přes Trinidad, Santa Claru, Guantanamo, Cienfuegos na zapad Kuby do oblasti doutnikovych plantaži v okoli Viňales.

Kdosik se mě ptal, jestli bude aji Varadero.

Tuž to by byl na špatne vypravě. Tady nejedem dva tydny blbě čumět na bilu plaž. Tady jedem poznat Kubu taka, jaka opravdu je – špinava, smradlava, socijalistycka s roztřiskanyma barakama a 60 roku staryma kraksnama, a přesto uchvatna, voňava a inspirujici.

Kdo chce na Varadero, kupte se oficialni zajezd s cestovku, dva tydny za 70.000,-Kaček. Nicmeně kdo by fakt chtěl ten turystycky hnus vidět, jezdi tam jednodenni vylety z Havany za cca 1000,-Kč, takže možete mět zažitek z Kuby kompletni.

Naše cena: 39.500,-Kč: v ceně je ubytovani v sukromi na tři tydny pobytu, cesty po ostrově včetně taxiku, družstevnich taxiku, autobusu, koňskych povozu a kubanskych maršrutek, vstupenky do placenych kulturnich zařizeni jako Hemingwayuv barak, muzea, fabriky na doutniky a tak, lahev rumu a doutnik na osobu a tyden

V ceně neni: Jidlo, cestovni pojištěni, vizum (cca 750,-Kč), letenka (aktualně vychazi nejvyhodnějši Wien-Havana za 14.800,-Kč)

Vyprava je standardni, mikro, budeme se pohybovat nezavisle tři skupiny po 4 lidech, v moji skupině su dvě mista volne, tuž jestli ste akčni, zahajte rok Dvacet Dvacet akčně, pište hned na muj mail ladik.vetva@gmail.com

Uzavěrka přihlašenych do patku 3.1., platba 39.500,-Kč na učet Literarniho & cestovatelskeho klubu 1030513071/6100

Fotky a přiběhy z posledni vypravy na Kubu su tady.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář