Zpět

Buďte opatrni na cunilimbus!

Text 24.6.2021

Pařak na Lenince byl taky, že by se dal krajat a posilat do Gronska jako darek Eskymakum. Staři haviři seděli na zahradce knajpy Na rožku a čuměli do blba. Tedy do mobila.

Bylo ticho, vypadalo to jak zahradka mrtvych, skloněnych hlav.

Prvni, kery ju zvednul od blba, byl Jarek. Pohlednul na oblohu, zorničky se mu roztahly jak teplickemu mladikovi po perniku a překvapeně hlesnul: „A kura, budeme muset dodom, bliži se cunilimbus.“

Tato věta zapusobila jak bomba, bo skoro všeci chlopi zvedli hlavu od blba a podivali se směrem, kerym hleděl Jarek.“

„Vidim tam enem jakysik mrak,“ protrhnul ticho Helmut, kery evidentně neznal cizi slova.

„No to je přesně ono,“ kyvnul Jarek, „když se bliži cunilimbus, stara už je nervozni a vsadim se, že za chvilu mě bude volat, abych už šel za ňu dodom.“

„Cunilimbus je fajna věc, chlopi, vubec z teho nemějte strach,“ přidala se k hovoru zkušenych chlopu kelnerka Liba a položila zepar Ostravaru na stul.

„Ty si uplně blba! Vubec netušiš, jake škody može taky cunilimbus zrobit!“ křiknul za ňu Helmut. Liba mavla ruku a zmizela v knajpě.

Helmut se odbyt nenechal: „Minuly tyden šly z teho cunilimbusu kule velke jak golfove mičky! Rozjebalo to cele Dolni Dunajovice! Viděl sem to na CNN Prima fejkňus!“

Rosťa od vedlejšiho stola se naklonil a polohlasem povida: „Ty, Jarek, to nebyly Dunajovice, ale Bojanovice. A s tym cunilimbusem si tež nesem jisty, jestli to vyslovuješ spravně.“

„Mi jako chceš naznačit, že sem kokot? Však sem to viděl na vlastni oči v televizi!“ rozčilil se Jarek. „Vite co, vyližte si všeci!“ zvednul se, zaplatil a vydal se na cestu dodom.

„A to je jako dneska všechno?“ křiknul na něho Vlastik.

„Jo, to je všechno,“ zabručel odchazajici Jarek, ostatni moudře pokyvali hlavama, sklonili je a zase potichu čuměli do blba.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil

Tento hlubokomyslny přiběh byl pravdivy, bo mi ho vypravjal T. Taxis Taylor, proto se stal současti noveho vydani knihy „Některe baby su všecky stejne.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář