Zpět

Chcete vidět ty dluhe fronty u bankomatu?

Text 23.9.2020

„Dluhe fronty u bankomatu su typicku ukazku buřlive situace“, psali naši novinařšti chlapci. Tuž se fčil podivame, jak take dluhe fronty vypadaju. Je to smutne, když člověk porovna novinovu zpravu s realitu…

To aji ten bolševik měl svoje zpravodaje, keři byli schopni přinašat zpravy ze svěřeneho regijona. Věřte potom těm pětadvacetiletym odbornikum, keři lapi v klimakteryzovanych oupen ofisach s hadrem přes pysk a na zakladě překladu z Rojtra vytvařaju pseudozpravodajstvi.

(iDnes.cz)Tři dny po tychto katastrofickych zpravach sem na nadraži v Minsku přišel do směnarni a vyměnil prava slovenska ojra za běloruske ruble. Bělorusko před par rokama přerobilo tu svoju měnu, takže za sto slovenskych ojro už nedostanete statisice jak kajsik v Angole, ale par fajně vypadajicich bankovek. Žadna fronta nebyla. Nebyla ani u bankomatu. Nebyla ani v hlavnim městě, ani v Brestu, ani v Grodnu, ani ve Vitebsku.

Tuž netvrdim, že když ta novinařska děvucha tu zpravu o frontach u bankomatu před třema dňama psala, tak že tam nebyla. Klidně tam byt mohla. Ale když už se namahala taku katastroficku zpravu napsat, tak mohla o tři dny pozdějc napsat, že u teho jejiho bankomata, kaj byla fronta, tak tam už ta fronta neni. Bo pak se nemože divit, že medyjam se dneska nevěři.

Ale to asi chcu od tych dnešnich novinařu moc.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář