Zpět

Diky bohu za povodně v Čechach

Text 10.8.2010

Fakt. Diky bohu! Konečně přestal byt panbuch slepy a přestal sesilat povodně na Moravu a Mordor. Konečně přišlo cosik aji na Čechy. Proč? Bo rozlišovaci schopnost pražske vlady je 100 kilaku, což je přesně vzdalenost Pragl – zatopene oblasti severnich Čech.

Když se před třema měsicama valila voda beskydskyma městama a vesnicama, bylo to zle. Kurevsky zle. Zničene baraky, zničena infrastruktura, mrtvi lidi. Aji reporteři ze statniho radyja a televize placeni z mojich peněz se přijeli podivat a cosik dramatyckeho popovidali ve zpravach. Tym to skončilo.

Fčil se stejna hruza vali severočeskyma městama a vesnicama. Zase su zničene baraky, zničena infrastruktura, mrtvi lidi.

Ale podivejme, co se to stalo s našu placenu statni radyjovu a televizni stanicu? Naraz člověk neslyši nic jineho, než povodeň…povodeň… povodeň… 25 hodin denně. Ve zpravach, v reportažach, v dyskusach. Sto kilaku od Praglu je kusek. To se robi reportaže, co? Šup tam, po pas ve vodě…a šup zase zpatky do sucha. Zestřihat a rychle odvysilat. Vim, co je to za hruzu, když se barakem vali hektolitry teho hnusneho hnědeho sajrajtu. Ale z porovnani tych dvuch katastrof, květnove a srpnove, je mi blbě ještě vic.

Chvala bohu za to, že to konečně spadlo kusek od Praglu. Aji novy premijer se zbudil, bo se cosik stalo za humnama. Tuž jak, Peťa? Zavedeme novu daň, ni? Kolik dame? Kilo? Proč ni zrovna dvě? Nebo pět? Však pracujici hňup to nepozna. Anebo zvyšme daně všeckym, co robi! Bo kdovi kdy zas přide jakasik katastrofa?

Fuj! Že se nestydiš, zneuživat taku tragedyju. To zje pravičak? Viš, co si o tobě mysli partyja z tych vytopenych měst z Valašska? Viš, co si mysli o tvoji pražske vladě a tym převalenym zpravodajstvi statně-pražskych medyji?

Radši nechtěj vědět, bo take slova se v medyjach nezveřejňuju. Fuj!

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář