Zpět

Hnus fialovy

Text 17.8.2022

Fialovy hnus byl podle pamětniku prašek te podivne barvy. Naši lidi se s nim setkavali v baličkach pomoci UNRRA, kery naši sudruzi ameryčti spojenci zhazovali hladovějicim Evropanum pote, co porazili německu nacistycku bestyju.

Kromě mnoha prospěšnych věci baličky obsahovaly někdy aji fialovy hnus, s kerym si lid nevěděl rady. V přibalovem letaku se psalo, že se jedna o jakusik šuměnku rozpustnu ve vodě, ale naš lid tehdy moc amerycky nehovořil a přibalove letaky tedy nečital. Proto si prašek sypal přimo do huby, mazal na chleba s maslem a nemožeme se divit, že pojmenovani přečkalo desetileti, aniž byzme tušili, jak to vlastně vzniklo.
A fčil se pojem „hnus fialovy“ objevil po desitkach roku, bo se pracujicimu lidu skvěle hodi jako pojmenovani doby, v kere se pravě nachazame. Obavam se, že to temu brylatemu synkovi, dočasně nainstalovanemu do čela vlady, už nikdo neodpaře.

Co by měla fialova vlada zrobit, aby se se zastavil katastrofalni rust cen všeckeho?

V prve řadě by měla okamžitě odstupit, bo za necely rok zprasila, co mohla a tym navazala na předchoziho umělca, kery každy rok vyhazoval pět set miliard do luftu.

Nova vlada by měla okamžitě přestat plnit nesmysle z brusele, gryndyl, cypoviny okolo sklenikovych plynu a přestat posluchat stryka z Ameryky, kery nas žene do valky.

Nova vlada opravdovych odborniku vyhaže desitky tisic zbytečnych uředniku, šašky přijate pro EET, šest tisic zbytečnych celniku a rakušakovy udavače na minysterstvu pravdy.

Nova vlada zruši obchodovani s eletryku přes německu burzu – nebo zajisti přednostni dodavky naši levne eletryky našim lidem, dohodne se na dluhodobych dodavkach levneho plynu a ropy s producentama a ne s překupnikama.

Take zakladni kroky by zrobila každa normalni vlada. Nesměla by to byt ovšem vlada kolaborantu s bruselem a s Ameryku.

A tak jedine, z čeho se može člověk v době fialoveho hnusu radovat je to, že smějici se bestyja se opět probudila. Mezi lidma slyšim a vidim tolik sarkastyckeho humoru, jak už dluho ni.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty iFčil, Poruba

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář