Zpět

Jak Červeny křiž přišel o penize od bohatcu

Text 23.5.2010

Tuž bylo to takhle. Z peněz, kere zme poctivě leta střadali, vybirali od bohatych aji od chudych, z tych peněz by fčil chtěli žit bohači. My zme za cela leta ani na jedinu korunku nešahli! Na provoz a pronajem aut a kancelaři nešla ani kačka! Všecko zme platili ze svojiho! Od huby zme se utrhovali a těšili se, až už konečně přide jakasik pohroma, ať možeme na ty prachy šahnut.

A le! Je to tady! Přišly povodně! Co povodně, povodniska jak cyp! Konečně možeme byt prospěšni. Konečně se možeme zviditelnit. Konečně možeme našim rodinam, partnerum, děckam, ukazat, k čemu tady vlastně zme. Nakupili zme košťata (kurňa, košťata, nebyla by lepši wapka?), čistici prostředky (ale jake, ty mistni z bohuminske fabriky anebo ty z Evropy, na kere su denně reklamy v telce?).

Tuž ale podivejte se, co to kurňa je? Jake ludry zbohatlicke nam tu začaly jezdit? Oni si normalně dojeli pro pomoc v autach! Kurňa, ale v jakych autach? Vždyť oni maju lepši auta než mame my! Jak si to možu dovolit? To snad neni pravda! Ty, Liba, zjisti, kam to vlastně voza, tu našu pomoc. Cooo??? Oni maju barak? Oni to chtěju použit na vyčištěni vlastniho baraku? Navíc luxusniho? Co je to luxusni barak? No to je přece každy barak, kery je lepši, než ten muj.

Tuž to mě teda lidi zabijte, kaj to ten svět spěje. Když už si mohl dovolit kupit to auto za tři sta litru, to už by si moh to koště kupit sam, ni? Pravdu ma ta naša mluvči, hezky to na ajiDNES napsala.

PS: Až si raz budu chtět kupit auto za tři sta litru (z toho 60 litru okamžitě odevzdam státu na DPH), tak si hodně rozmyslim, abych jakymsik nedopatřenim nepřispěl jakemusik křižu.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář