Zpět

Jak minyster Kalusek zdražil Pražakum potraviny

Text 6.9.2011

Fakt nechapu, čemu ten minyster financi tak nenavidi synky a děvuchy našeho zlateho hlavniho města. Zatimco obyvatele zbytku statu motyvuje k temu, aby cestovali, poznavali naše susedy a učili se cizi jazyky, chudak Pražak zase všecko odnese.

Tuž to mate tak. O vikendu sem zase lazil kajsik po Beskydach, a jak už fčil nesu žadne draty na hranicach, pohraničnici už nestřilaju, ani vlčak ochrance hranic vas neprožene – (tuž nuda, ni?) – normalně sem zabludil a vylezl sem v jakesik zavšivene polske ďuře. (Wisla se to jmenovalo, enem tak pro pořadek). No ja, ale ta zavšivena polska ďura měla asi dvacet hospod, čtyry hotely, čtyrycet sukromych cimrfraj, prodejny suvenyru a jine cyparny pro turisty ani nepočitam. Ceny žradla už dneska levnějši jak u nas, cena Naturalu u třech mistnich pump 30,90Kč. Tuž taky luksus na slezke, nebo na moravske straně, třeba na Ostravici, nebo na Bečvach, to u nas nima.

Tuž sem to spočital. Štyry kačky ušetřene na litru, to mam dvě kila ušetřene na plne nadrži, bo u nas je benal za 34,90. No a za dvě kila, to možu jezdit nakupovat do ciziny aji ze 70km vzdalenosti, a furt mě to nevyjde draž, jak u nas.

Tuž, Mira, fajně si to zrobil. Až zdvihneš to depehačko, budeme už jezdit do ciziny nakupovat všecko. Enem chudaci Pražaci to budu mět furt drahe, bo ta cesta se jim nevyplati. Tuž řekni mi, Mira, co tobě ti boraci zrobili tak hrozneho, že se jim mstiš?

PS: Ja Mira, eště sem se tě chtěl zeptat, jak se ti daři vyběr daně? Dobre? Zje spokojeny? Tvuj polsky kolega si rozhodně nestěžuje.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář