Zpět

Jak v Česku vznikaju experti

Text 1.11.2010

Jak sem minuly tyden běhal po antykvarijatach, zjistil sem, že kdejaky mamlas je odbornik na ekonomiku, každy ma svoju teoriju a ja furt nic. Tak sem se rozhodnul,. že tež cosik napišu, abych se mohl prohlasit za experta. Vite, jak se člověk stava expertem, ni? Su enem dvě možnosti. Buď o vas kdosik prohlasi, že ste expert. To je možnost prvni. Když na tuto možnost čekate přiliš dluho, je tady možnost druha: prohlasite se za experta sami.

V oblasti vydavani knižek sem dluhodoby expert a odbornik, bo už sem jednu knižku vydal, ni? Podle Engelsove ekonomicke teorie klesa cena podle nabidky a poptavky. Když je čehosik moc, tak cena uměrně klesa. Když je čehosik taky přebytek, že už to ma každy, pak cena klesa k nule, bo už si to nikdo nechce kupit.

Takže vzhledem k tomuto zakladnimu ekonomickemu postulatu myšlenky musi byt zadarmo, bo myšlenek ma každy ve svoji hlavě milion. Jak se take myšlenky natisknu na papir, tak to musi byt tež zadarmo, takže nechapu, proč su knižky take drahe? Myslim si, že knižky porušuju zakladni ekonomicke zakony a tym padem by měli byt všichni spisovatele, knihkupci a vydavatele zavřeni za porušovani ekonomickych zakonu.

A proto, aby mě tež nezavřeli, sem se rozhodnul, že svoju druhu knižku Mamulovy děti zveřejnim zadarmo tu na webu. Do kriminalu se mi nechce, dneska davaju bělochum aji dvacet roku kriminalu a ja se bojim, že na Mirově bude slaby signal na wifinu, bo tam su tluste zdi.

Tuž – povidky z knižky Mamulovy děti každe utery ve 12 hodin, 13 minut a 14 sekund vždycky tady, na blogu ajiDneska. Prvni dvě povidky tam už su, dalši přide zitra.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář