Zpět

Jak zme to natřeli Kanadě – díky za podporu, bratři z Eurosajuzu

Text 22.9.2009

Tuž konečně se ukazalo, že Eurosajuz je jedna rodina. Jak se cosik rozbije, pokazi, okamžitě přispěchaju kamoši a postiženemu pomožu. Konečně se citim rovnopravnym, hrdym občanem Eurosajuzu.

Viza do Kanady mě nikdy netankovala. Mrzelo mě, že tym našim tmavym synkum zakazali cestovat, bo dvacet roku po plyšaku si zasluži svobodu cestovani. Ale nijak mě to netrapilo. Věděl sem že to synci v Bruselu tak nenechaji a hned jak přide čas, pěkně tym hokejistum zatopi pod kotlem.

A taky že ja. Přiležitost se našla brzy. Helmut od nas z hospody Na rožku cely život snil o tym, že si zrobi vylet a pojede na tři tydny do divočiny chytat ryby. Tuž štěrkovna na Hlučině už mu byla mala, cypovi. Ale proč ni? Cely život seděl leda tak u Opavice, fakani už vyrostli a svoju staru uchlacholil exkluzivnim zajezdem do Kaufičku.

Domluvil se s dalšima dvěma synkama, na jaře kupili přes web letenku, pronajali faro, rezervovali noclehy a těšili se jak cyp, až vyrazi. Zavedeni viz je sice překvapilo, ale až tak velka položka to nebyla. Proti dvaceti klackum za letenku a spol to už byl detail. Navic všici tři měli fajne mena, žadny Lakatoš. Všici tři už vlasy davno ztratili ve vedru při odpichu na enhačku, takže i z tohoto hlediska byli OK, skinhedi maju proti nim zarostle hlavy.

Na žadost o viza přišla z Vidně tato odpověď (přeloženo včetně teho, co sem si přečital mezi řadky): …po prozkumani tvoji žadosti o viza si myslim, že u nas chceš zustat. Na to zapomeň, nedostaneš nic. Jestli chceš podat žadost eště raz, prubni to. Ale zaplať znovu poplatek, tlusťochu. Mařka

Tuž to neměli ti kanadšti hokejisti robit. Helmut byl vytočeny jak cyp, bo nejen, že přišel o dvacet klacku, ale navic se mu rozplyval jeho dluholety sen aspoň na tři tydny si odpočnut od bab.

Naštěsti už nežijeme v ervehape. Synci v Bruselu si okamžitě uvědomili, jaka křivda se tu stala a okamžitě zmobilizovali všecky svoje sily. A tak po dluhem nočnim jednani se Brusel plně postavil proti kanadske svoloči. A rezoluce je jasna, drsna a uderna! Tajak to dyplomati umi. Však už kdysik nam angličti, francušti a italšti dyplomati pomohli, když zme pomoc potřebovali.

A zavěrečne rozhodnuti Bruselu zni: Když do konca roku nezrušite Čechum viza, zavedeme na revanš viza pro všech dvacet šest kanadskych hokejistu/dyplomatu v Evropě.

Howgh. Temu řikam pomoc! Konečně nejzme sami. Diky, synci z Bruselu. Až vy budete potřebovat pomoc, možete se na nas spolehnut!

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář