Zpět

Krvežiznive bestyje na pražskem letišťu

Text 20.7.2011

Je kriza. Kamoši v Řecku nemaju co do huby, tuž sem se řeknul: “Zebereš se, Ladik, a kupiš se jakysik laciny vylet na Lefkadu, abys podpořil ubohu řecku ekonomiku.“ Obvykle bysem na cestu kupil v kaufičku plato levneho gambrinusa, zeparu flašek jegra a stará by nasmažila hromadu řízku, ale fčil to neni třeba, bo minule sem čítal na letišťu taky velky bilbord, kaj bylo napisane, že lepši ceny jak na letišťu nenajdete!

Zaplatil sem osum set pražskym drožkařum za odvoz z Šervudu. Tuž bylo to sice dražší jak u nas ve Vřesině, ale kaj se tež hrabe Vřesina na Pragl?

Na letišťu sem musel sundat buty, pasek, dygytalky, naušnicu z frňaka aji řetizek ze žlutého kovu, ale stejně sem furt pipal jak gajger v Černobylu. Pak mě prohmataval jakysik buzerant, kery se nedal vysvětlit, že mam šrub v koleně a plechovu hubu. Ale take věci mě nemožu rozhodit, bo bezpečnost je bezpečnost.

(…kdyby ještě žil ten cyp Bin Ladin, za trest bysem ho nechal do konca života chodit přes letištni kontroly)

Hned pote, co mě ten buzerant propustil do bezcelniho prostoru, vrhnul sem se do nejbližšiho frišopu. V odděleni parfumerky sem na sebe našprycoval Hugobossa, Armanyho, Bvlgariho, Dolče Gabanu aji Dyzla Tuž, smrděl sem sice jak kurvin kufer, ale nenašprycujte se, když to mate zadarmo.

Na cestu sem se v levnem frišopu kupil pullitra božkova tuzemskeho za 159,-Kč, pullitra ferneta za 179,-Kč a na zapiti par plechaču africkeho Pilznera Urkvela po 49,-Kč.

Bylo to sice trochu dražši, jak u nas, ale nekupte to, když to je bez depehačka. A to se vyplati!

Na čitani sem ve stanku s novinama kupil Našu pravdu, a aby nebyla žiža, přidal sem do batohu zepar pulltrovek Matonky po 65,-kč a zepar skleněnych třetinek Budvara po 85 korunach, bo co si budeme povidat? Sklo je sklo a ty plechove pilznery chutnaju jak kdyby to člověk lemtal z kybla.

Do odleta furt zbyval čas, tuž se rikam: “Kura, Ladik, měl by ses najest, bo ve vyškach člověku vytravi a na Lefkadě už bude draho jak cyp.“

A tuž sem v male, romantycke hospudce Porto Cafe dal karpačo z teleciho za 430 kaček jako předkrm, gulašovku za 130 a biftek s cibulkama za 710 jako hlavní jidlo, a aby stara nebyla protivna, objednal sem ji šnycla za 320.

K temu zme dali mističku šopaku za 295,-Kč a na zavěr medovnik, bo desert nemože v žadne aristokratycke rodině chybět, kura. Prusvitny plateček medovnika už byl v rozumne ceně za 95,-Kč.

A pak, s fajně nacpanym pupkem sem předal temu hňupovi, co tam běha po tym placu, moju kredytku a on mi za chvilu oznamil, že sem přečerpal limit a že karta je prazdna. Z letišťa mě vyvedla ochranka, let na Lefkadu zme nestihli. Ale nevadi. Co byzme tež robili na Lefkadě, když je tam tak draho?

Fčil sedime doma ve Vřesině, lejeme si do hlavy ostravsku desitku, čumime na bednu a čekame na egzekutora, kery přide určitě zabavit cely barak, bo tak se to fčil v tym našim zlodějskem statě robi.

Přiště už žadne skomirajici ekonomice pomahat nebudu.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář