Zpět

Krvežiznive bestyje v tramvajce čislo 5

Text 24.2.2011

Bolševicke opatřeni v Ostravě, kdy tramvajky a jina zařizeni pro hromadny odsun pracujicich na šichtu a ze šichty, jezdi v době vyhlašeneho krityckeho stavu ovzduši zadara, probudilo ze spanku krvežiznive tvory, zvane revizionysti (nebo revizoři?).

Bolševici na radnici se rozhodli, že když se řekne, že je ve vzduchu moc sajrajtu, daju do všeckych tramvajek cedulky SMOG, a tym padem se može jezdit zadarmo.

Tymto užasnym opatřenim zrobili obrovsku radost předevšim všeckym blbcum, keři se kupuju legitky, měsičniky a jine předplacenky na tuto srandovni dopravu. Na počet cestujicich v tramvajkach toto opatřeni nema žaden vliv, na smrad ve vzduchu tež ni. A tak jedinym viditelnym vysledkem je, že město plati z našich peněz za každy taky den miliony kaček dopravnimu podniku.

Největši sranda ale je na trati legendarni tramvajky čislo 5. To je ta trať, kaj dopravaci čas od času pušťaju tramvajky proti sobě, aby otestovali, jestli se na jednokolejne trati vyhnu. Zatim nebyli uspěšni.

A tak na nastupni stanici Vřesinska šofer připravi cedulku SMOG a hlasič ohlasi, že se jede zadarmo. O zastavku dal na stanici Kupaliště šofer schova cedulku SMOG a ohlasi, že konči takzvana městska zona, a tak je třeba cvaknut listek. A taky že ja. Enem co se tramvajka rozjede, ze sedaček se zvednu tři hromotluci v unyformach a začnu lustrovat dusici se kuřata, děcka, baby s nakupem a chlopy ze šichty. Musi postupovat rychle, bo mimoměstska zona trva kratce, enem dvě zastavky. Už dalši stanica Krpole totiž zase patři do městske zony, takže šofer vytahne cedulu a zase se jede zadarmo.

Na chvilu. Už dalši stanica je mimoměstska a tak komedyja pokračuje aji s cedulama, aji s hlašenim, aji s unyformovanyma revizijonystama vybirajicima pokuty masne jak cyp. Eště štěsti, že smog je dysciplinovany a vyskytuje se enem v tarifnich zonach 1-4.

Tuž a tak tady žijem. Mam rad moju bolševicku radnicu, bo ma smysl pro humor a originalně vymyslela pokračovani akce Nemysliš, zaplatiš…

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář