Zpět

Medyjalni hysteryje zasahla Česko. Kež byzme měli tak střizlive zpravodajstvi jak v Minsku

Text 14.9.2020

Sledovat tu česku medyjalni hysteryju z ciziny je hrozne panoptykum. Když sem si robil před dvěma tydnama srandu ze Skotu, netušil sem, že ta medyjani choroba napadne tak rychle naše medyja.

Bělorusko je u nas považovane za typicku dyktaturu, nedemogratycku, s cenzurovanym zpravodajstvim. Tak se podivejme, jak medyjalni chlapci v Minsku informuju o koronohumbuku:

13. zaři, Minsk: V Bělorusku bylo k dnešnímu dni uzdraveno 72 584 pacientů, u nichž byla dříve potvrzena diagnóza COVID19. Celkový počet osob s pozitivním testem bylo 74 173. Bylo provedeno celkem 1 654 618 testů. Za celé období šíření infekce zemřelo 750 osob s řadou chronických onemocnění, u nichž byl diagnostikován i koronavirus.

Ne, že byzme neměli take střizlive zpravodajstvi, ale nikdo ho nenajde. Je tady na stranach Minysterstva zdravi a zpěvu, dobře schovane:

Tečka. Sudruzi a sudružky, vnimate ten rozdil mezi hysteryckyma tytulkama u nas a timto střizlivym sdělenim? Co vyřvavaju tytulky u nas?

Kolaps! Hygiena nestiha testy a trasovani

Přijezd do Pardubic zablokovali řidiči, keři přijeli na testy

Čelime druhe vlně. Za dva tydny přibude těžkych připadu!

Přibylo 884 nakaženych. Vikendovy rekord bude vyrazně překonan.

Tuž zme normalni? To nikoho nenapadna, že taka hysteryja može stat vic životu, než cely koronohumbuk? Nebo se to hodi do předvolebniho boja? Čemu ze sebe nechaju lidi robit idyjoty? Neumi počitat? Za poslednich srpnovych 14 dnu bylo otestovanych sto tisic lidi. Pak se cosik zlomilo a od prvniho zaři narostl počet testovanych o 50% na sto padesat tisic. Přišel pry novy typ testu. No a už ho testovali na ovcach, kozach a papaji tajak ten agrycky prezident? To by mě zajimaly vysledky.

Je to divna hra. Hlavně, aby lidi v ramci koronohumbukoveho boja na to duležite. Na radost ze života.

Ladislav Větvička, zpravodaj amater Mlade Fronty Fčil

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář