Zpět

Moji mili devijanti

Text 9.8.2011

Mam vas rad. Ja sem vlastně tež taky devijant, co nosi divne čapky, nenakupuje v hytlermarketu, jezdi na dovolenku do divnych zemi, nemluvi tajak všeci na televizi Nova a ma kratky zobak. Většinova společnost se tak devijantně jak ja nechova. Oni nakupuju v Kaufičku a Tesku. Jezdi do Bibijone a Šarmalšajchu. Čumi každy den na bednu někdy aji dva razy denně. Na veřejnosti nemluvi sprostě a nepišu blogy. Mluvi slušně a dluze. Někteři lidi v Praglu a v Čechach dokonce zpivaju. To je vlastně tež devijace.

Schvalně sem se mrknul, co na slovo devijant řika chytra encyklopedyja:

Deviace (z latinskeho de-viare, odchýlit se z cesty) znamená odchylku, v češtině obvykle jednání člověka nebo skupiny, které se odchyluje od sociální, kulturní nebo morální normy. Takové jednání se označuje jako deviantní a jednající člověk jako deviant.V angličtině a ve francouzštině má slovo deviation širší význam a může znamenat jakoukoli odchylku, například ve statistice.

Tuž eště raz. Moji mili devijanti. Mam vas rad. Jsem rad, že vas nikdo nezavira do kriminalu, ani do blazinca. Jsem rad, že vas nikdo nenuti se lečit, bo vaše devijace neni žadna nemoc. Je to prostě odchylka od normalu. Slibuju vam, že vas nebudu otravovat, a dufam, že ani vy mě nebudete nutit, abych uznal, že vaše odchylka vlastně neni žadna odchylka.

Ja sem vlastně rad, že ste devijanti, že nemate ve společnosti většinu, a dufam, že nikdy mět většinu nebudete. Bo, co si budeme povidat. Kdybyste nebyli devijanti a kdybyste se stali většinu, pak by byla lidska společnost v prdeli.

PS: Mimochodem, mrzi mě, že pod polityckem tlakem rušite take fajne akce, kere ste měli v Praglu naplanovane. Když už sem devijant, tak se za to kura nestydim, ni?

Libam vas, a nenechejte se tyma devijantnima politykama zkazit vašu pařbu!

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář