Zpět

Moravsky podzim (burčak, plesnive vino z bedrunek a ožrali turisti)

Text 10.11.2011

Tuž co byste tež čekali od podzimu na Moravě. Podzim, to je take divne, uslintane počasi, pod nohama vam hnije taky hnusny, hnědy sajrajt, kery eště před chvilu visel krasně zeleny na stromach. Ve sklepach, kaj synci z Moravy schovali hroznovy mošt, dochazi k degeneratyvnimu procesu, při kerem ze slaďučkeho moštu vznika kysele vino a do vzduchu se uvolňuju kysličniky uhliku, kere niči ozonovu ďuru.

…tuž samozřejmě, že pro turisty z Praglu tu mame vystavene dřevěne sudy, koštyře a jine cyparny. Turisti si pak mysli, že vino fakt vznika kvašenim v dřevěnych sudach. Na to možete zapomenut. Vino vznika řizenym procesem v cylindrokonyckych tankovych praporach.

…originalnim zdrojem šťavy je furt hroznove vino. Toto je fotka pro turisty. Žadny turista si ale nedokaže představit, kolik roboty se za vyrobu vina skryva.

…a tady je opravdova robota, keru turista nevidi. Specijalizovany pracovnik musi ve fuře sena najit všecky slunečka sedmitečne a specijalnim ryčem je přeseknut napul. Tak vznika sytě žlutočervena barva a specificka chuť. Vino se pak prodava turistum z Praglu pod nazvem slamove, připadně po doslazeni kostkovym cukrem ze Španělska jako ledove.

…pokud se nepodaři všecky bedrunky včas pozabijat a rozpulit, pak jejich exkrementy, zanechane na hroznach (viz bily humus vpravo nahoře), pozměni vyslednu chuť vina. Take plesnivě posrane vino se pak prodava hodně draho, pod nazvem Tokajske.

…vina z Moravy už na Moravě nepije ani prase. Všecko se to prodava hňupum z Ostravy a Praglu, bo zakladem tzv. vina su cisterny s oslazenu vodu ze Španělska a Portugalska, pod dozorem a diky dotacim EuroSajuzu vyjde taky humus neuvěřitelně levně. Samotny mošt z opravdoveho moravskeho hrozna je dražši, než cela flaška takeho eurohumusu. Opravdove vino z poctiveho moštu se mistni vinaři schovavaju pro sebe. Podobně se na mistnich slavnosťach prodava poctive, originalni, moravsko-bretaňske a činske pseudojidlo.

…taky syr prostě chutna všeckim.

…makrela z kaufičku a řizek z genetycky modyfikovaneho kuřaka patři mezi dalši lahudky.

…po pravdě řečene, furt je lepši, když nezaměstnani natiraju stromy, než aby se flakali a provokovali, tajak ten baraba na fotce.

…je to sice hezke, že vam švarna děvucha načepuje fajny bručak…

…jenže co z teho, když za chvilu je z vas sviňa?

…nejdřiv začnete vystrkovat na mistni prdel.

…a pak totalně vytuhnete. To by mě zajimalo, jak dluho taku polohu nacvičovala?

…turisti, keři ani po tydnu pobytu na Moravě nesu schopni odejit po svojich, su uloženi u zdi a čeka se, kdo si je vyzvedne. V regionu, kaj aji klobaskam rostu chlupy, se nemožete ničemu divit.

…ale jinak, když mi nebudete všecko věřit, tak se tu fakt mame hezky a fajně. Tuž … modru moč…

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář