Zpět

Mrtvy Polak? Čert ho vem.

Text 19.4.2010

Tuž tak to je. Když někdo chce dovalit, tak dovali, aji kdyby tragaře padaly. A když kdosik nechce, pak je každa vymluva dobra. Česky prezident dovalil počongem a autem (stejně by mě zajimalo, jak se objevilo take fajne nablyskane auto v Bohumině). Rumunsky šef zebral Dačiju a přejel Karpaty autem. Slovensky mohl klidně pěšky, bo stačilo přelezt Tatry.

CTK

Pak tu byli dobrodružni synci. Gruzinsky šef dovalil letadlem, zakaz nezakaz. Rusky šef tež. No a největši klasici – německy prezident přifrčel helikopotvoru, a marokansky hrdina podletěl hrozny mrak popela svojim malym letadlem. Sice měl u Nove Huti Lančmita Mitala co robit, bo se zleknul, že místo u Ostravy je na Islandu, ale dorazil. Prostě když chcu dovalit, tak dovalim, aji kdyby tragaře padaly.

Ale pak tady su padavky, pro kere jakysik sopečny popel byla jen vhodna vymluva. Angelika z endeer byla v patek v italskych Alpach, takže do Berlina nebo do Krakowa to měla stejně daleko. Nedovalila. Ja temu rozumim, že první musela dodom, bo bylo třeba vyměnit pradlo a zebrat jakusik černu šlafku. Ale pak stačilo sednut do Wartburga a valit po dalnici celu trasu. Viš, Angelika, jeden tvuj předchudce postavil dalnicu z Berlina do Breslau, a Polaci ju protahli až do Krakowa, takže by Wartburg svištěl jedna radosť! Ach, ja zapomněl, u Katowic je třeba platit mytne. Ta vrozena šetřivost vas raz zniči.

No dobra. Za Němce dovalil helikopotvoru aspoň kdosik. Ale za Francuze, za Angličany, za Američany, za Italy nikdo. O tych euromamlasach z Bruselu ani nemluvim. Aspoň vidite, Polaci, jak si vas kdo važi a co pro koho znamenate. Až bude mět pohřeb Barak s Oknama, Angelika, Niki Šarkócy, Berluskony a další pajtaši, tež nepřidu. Tak, a mate to.

PS: Na pohřeb dovalili představitele 18 zemi: Arménie, Azerbajdžánu, Běloruska, České republiky, Estonska, Gruzie, Kosova, Lotyšska, Litvy, Maďarska, Moldávie, Maroka, Německa, Rumunska, Ruska, Slovenska, Slovinska a Ukrajiny.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář