Zpět

Na mistrovstvi ve fotbale zme zas byli nejlepši

Text 27.6.2024

Včera sem čiru nahodu v moji oblibene knajpě Jedova chyša byl svědkem teho, jak zme hrali fotbal proti Turkovi. Ja se tym synkum divim, že se vubec o cosik pokušali. Tajak Nerudova neměla proti Turkovi šancu, tak ani naši fotbalisti, keři se rozhodli vyzkušat jake to bude, když nechaju supeřa hrat power-play, proti Turkovi šancu neměli.

Po zapase byli všeci v knajpě smutni. Nevim čemu. Možna měli dojem, že když vyhrajeme, tak bude chleba levnějši a inflace se proměni v deflaci a uspořene prachy budu mět zas svoju hodnotu. Nic takeho se samozřejmě stat nemohlo.

Přesto bysem nebyl až taky smutny z teho, že Turek v posledni době vyhrava.

Aji my se mame čim chlubit.

Podivejme se třeba na statystyku rvaču. Prvni šestku nam kazi enem jakysik Skot (kdovi, jestli to neni Kelt, kereho zme vyhnali ze Šumavy) a Slovinec. Slovinec je našinec, ten rozumi česky, takže se možeme chvalit tym, že v prvni šestici zme kralovali.

Když si kliknete na tu tabulku, odevřu se vam cele ty statystyky.

Hezka byla aji situace před zavěrečnyma subojama, kdy to vypadalo, že o štyry postupova mista u třetich mančaftu se pobiju enem tymy Rakuska-Uherska.

Nakonec se tam vklinili aji synci z Gruzie, za což našim fotbalistam musim poděkovat, bo se aspoň nemusim bat do te Gruzie jezdit a mistni nas budu mět furt radi, bo zme je nechali poprve v životě postupit na ME do osmifinale a oni su šťastni a raduju se, že chačapuri bude levnějši.

Tuž, co k temu řict na zavěr? Mistrovstvi ve fotbale letos nevyhrajem. Ale kdyby se robilo mistrovstvi v rozhazovani rukama, tak zme jednoznačni mistři.

No vidite, dyť sem vam řikal, že na všeckem blbem se da najit aji cosik pozityvniho.

Ladik Větvička, hlasatel Radia Universum, Hamburk

 

 

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář