Zpět

Nanebevzeti svate Milady

Text 30.6.2020

Tak nam o vikendu proběhlo svatořečeni děvuchy, keru zabili komunysti. Kdysik se svatořeč robila v kostelach, dneska je jina doba, modernějši, tak se to robi v Česke koronovizi, rozhlase a jinych prostředkach moderni propagandy.

Když bylo štyrycate vyroči vraždy, vzpomenul si aspoň ten Havel. Když bylo padesate vyroči vraždy, nevzpomenul si nikdo. Když bylo šedesate vyroči vraždy, tež si nikdo nevzpomenul. Až fčil, při sedumdesatem vyroči došlo slunkařskym propagandystum, že by se to vyroči dalo využit.

Tuž, když je přikaz zapominat na oběti německych zločinu, nebavit se o Lidicach, Třech kralach, březnove okupaci, francuzsko-britskem mnichovskem podrazu, osvobozeni Československa Rudu armadu, musite na druhu stranu najit jakysik protipol. To su zaklady propagandy, to učil už sudruh Goebbels.

Tak tu Horakovu nam zabili komunysti. Svině. Zrobili to podle zakona 231, bo pry pořádala protikomunystycke schuzky a podavala informace cizi mocnosti.A lidi si ty komunysty zvolili, bo byli hlupi. V roce 1946 je volilo 40% mysliciho obyvatelstva, v roce 1948 už 90% obyvatelstva. Takže ju vlastně zabilo 90% mysliciho, voliciho obyvatelstva. Bo měli strach. Což je sice šlechti, ale neomluva. Muj kamoš řika, ze 90% Čechu su idyjoti. To by pak odpovidalo.

No nic, poďme zpatky k tym komunystum. Ten chlop od Horakove podalpřihlášku ke komunystum hned po unoru 1948. Takže je tež idyjot a vrah? Ja už temu nerozumim. A jeho roba pry o tym věděla. Temu už vubec nerozumim.

Ale mi nevadi, že chtěl vstupit. Mi vadi, že utekl. Ještě dřív, než komunysti stihli projednat jeho přihlášku. Rok a pul na to měli, ale nestihli to. Oni toho totiž měli moc, bo hodně lidi chtělo vstupit do strany a oni to nestačili zapisovat. Ale to asi ti lidi ještě nevěděli, že ta strana je taka zla a že bude věšat baby a zabijat stovky a zavirat desetitisice jinych.

A pak se ten Horak převliknul z uřednika za dřevorubca, což nikdo nečekal a komunystyckym pohraničnikum, kerym by, nebyt te jeho roby, mohl byt brzo za kolegu, prokluznul a chtěl do USA, ale tam zase nechtěli jeho, bo měl podanu tu přihlašku do KSČ. Ale v USA žadna KSČ neni a to bylo tym Ameryčanum divne. Navic neměli čas zkumat, proč tu přihlášku podal a pak chtěl zdrhnut, bo zrovna zabijali vlastizradce agenty Rosenbergovy. To byli ti, keři podavali jine informace jine cizi mocnosti. A přitom si ani nepodali prihlašku do KSČ. No složité to je, co? Tak hlavně, že to mame za sebu.

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil

PS: Celkem proběhlo 35 následných procesů s tzv. „skupinou Horákové“, ve kterých bylo vyneseno 10 trestů smrti, 48 doživotí. Nejvíce poprav se konalo v Ostravě, značná část odsouzených naletěla provokatérůmz řad StB. Tresty byly neúměrné „vině“, šlo o to zlikvidovat jakoukoliv opozici. A to se do značné míry podařilo. Národ se dostal do útlumu a strachu. Lámaly se charaktery, lidé chtěli přežít, tak jako už tolikrát v našich dějinách se ohnuly mnohé páteře. A mnohé se neohnuly a množí se pokusili bojovat proti zlu.Ale o skupině Mašínů se teď bavit nebudeme, to je zas jiný příběh. A pro dokresleni sviňske doby ještě par dokumentu:

Slovutný pane prezidente,

jako obhájce obžalované obdržel jsem od své chráněnky příkaz, abych jejím jménem vznesl na Vás, pane prezidente, uctivou prosbu o udělení milosti. Soud nalézací i odvolací zvážil jistě pečlivě vše rozhodné pro posouzení viny a uložení trestu dle zákonů tohoto státu, konečné rozhodnutí dle zákona psaného v srdci lidském vložil však lid do Vašich rukou a moje chráněnka prosí snažně, abyste použil Svého práva a zaměnil jí nejkrutější trest za trest doživotního žaláře. Dr. Milada Horáková má otce osmdesát dva roky starého a je matkou šestnáctileté dcery. A právě v zájmu a z lásky k této dceři prosí moje chráněnka o milost, aby mohla alespoň občasnými listy ze žaláře působiti na výchovu svého dítka a přispěti tak k odčinění své těžké viny. Uvažte, prosím, že nevinná rodina odsouzené byla by výkonem rozsudku potrestána snad tíže než dr. Horáková sama, vezměte laskavě zřetel k tomu, že rodina ta trpěla již jednou, když dr. Horáková byla vězněna a mučena v německých žalářích. Omilostnil jste, vážený pane prezidente, již řadu odsouzených, a osměluji se proto doufati, že neoslyšíte prosby mé chráněnky, která se jako žena ve své úzkosti k Vám obrací. V Praze, dne 24. června 1959; V hluboké úctě za JUDr. Miladu Horákovou; Dr. Martin, v.r.

V lidově demokratickém Československu byl zákonem č. 231/1948 Sb. zaveden trestný čin velezrada (a další podobné trestné činy), který se trestal vězením na 10–25 let či doživotí, případně trestem smrti. Tento zákon posléze soudy užívaly v politických procesech (typicky odstavec c, „[Kdo se pokusí] zničit nebo rozvrátit lidově demokratické zřízení nebo společenskou nebo hospodářskou soustavu republiky, zaručené ústavou“). Tento zločin byl zrušen v roce 1961 novým trestním zákonem. Namísto něj byly zavedeny zločiny vlastizrady a válečné zrady, s výrazně omezenější působností.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář