Zpět

ostravske haldy a struska

Text 8.2.2011

Tak konečně zrobila socijalistycka ostravska radnica cosik pro to, abyzme na ostravsko přilakali jakesik prachate bohače z ciziny. V oblasti mezi Novu Huti Lančmita Mitala, dolni oblasti Vitkovic a Ostravsko-Kurvinskym revirem vznikla unykatni turistycka stezka, kera přibliži všeckym bohatym turistum světa cosik, co svět neviděl. Haldy a struskova pole.

Začatek stezky je kusek za heřmanickym kriminalem a vede okolo zologicke ohrady. V zologicke su zviřata, v Heřmanicach tež přebyvaju čas od času velke zviřata. Vpravo vzadu ostravska radnica…

…na začatku štreky leži po zemi zbytky sněhu, ale ten postupně s nadmořsku vyšku mizi, bo uvnitř haldy furt hoři zbytky uhla. Sirny smrad možete citět aji vidět.

…o kus vyš snih mizi uplně, zustava enem hromada štěrku, na kerem haviřovska rekultyvace zasadila jakesik pseudokeřiky…

…za každu zatačku vas čeka nova barva štěrku…

…červena struska je ze sedmdesatych let, kdy se zpracovavala ruda z Krivego rogu. Tmava struska je z dob protektoratu ze švedske rudy. Z červene oceli se robily legendarni T34, ze švedske oceli se robily legendarni Tigery.

…křižovatky eště nesu moc dobře označene. Toto je přijezd od Opavy…

…od Bohumina to je už trošku lepši…

…vzadu vlevo Lysa Hora (1324mnm), uprostřed Smrk, vpravo viditelny vrchol Radhošťa (1129mnm)

…každy kilometer je zrobena ďura do země, aby si turisti mohli ohřat prokřehle pracky. Tuž, přiznavam, nevypada to uplně zle. Až to bude raz všecko zprovozněne, budu se na Karolině prohaňat haviři na svojich jachtach.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář