Zpět

Po stopach „Zrnka pisku“

Text 31.12.2022

Ano, opět sem se ocitnul v tropickem raju u města Puerto Plata. Nebylo to jednoduche, letošni ceny letenek, aji ubytovani su přišerne, ale povedlo se.

Zepar tydnu budu zkumat dalši detaily osudu česko-slovenskych kolonyzatoru tohoto ostrova, a pak se asi vypravim do hlubin středni a jižni Ameryky. Potřebuju v klidu mistniho klimatu dokončit tři knihy, tak snad se to povede.

Mnoho z vas se ptalo na plany Cestovatelskeho klubu pro rok 23.

Budu upřimny. Žadne plany nesu. Bo doba je tak zla a zvrhla, že se može stat cokoliv. Pokud se svět nezvrhne a ja se vratim do Evropy, pak určitě dame vypravy do Gruzie, Podkarpatske Rusi a dalšich našich oblibenych destynaci, kere ste už mnozi prověřili na vlastni kožku.

Jedine, co bych vam fčil mohl nabidnut, je navštěva tropickeho raja Dominykanske republiky a provedeni po všeckych mistach, kere maju suvislost s knižku Zrnko pisku. Cena za dvuchtydenni pobyt bohužel neni nizka, tajak zme předpokladali v knihach o koronopodfucku, že se ty kurvy budu snažit zabranit nam v cestovani letadlama, a nejlepši cestu k likvidaci teto naši zabavy su ceny…

Na druhu stranu tady mame přimy let, kdy v 11 rano nasednete v Katovicach do letadla a večer v 19 vystupite v jinem světě. A tam vas už budu čekat.

Start: 12. ledna z Katowic

Navrat: 26. ledna

Cena za letenku, ubytovani a dopravu po ostrově: 78.900,-Kč

Rum, doutniky a jidlo si plati každy sam.

Kdo chce zmizet ze středoevropskeho krimynala, piště hned na ladik.vetva@gmail.com

Přeji vam vše nejlepši do roka 23!

A tady je nejnovějši blog, psany už z tropickeho raja Sosúa: https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=796011

Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Sosúa

Svobodná diskuse k textu přístupna tady.

POKUD CHCETE ZROBIT RADOST SOBĚ I AUTOROVI, POŘIĎTE SI JEHO KNIHY

Kniha Zrnko písku o Čechoslovácích, kteří na pozvání dominikánského diktátora přijeli na počátku druhé světové války na ostrov Hispaňola a vybudovali zde tropický ráj, už vyšla, zatím v neoficiálním, samizdatovém vydání. Koho téma zajímá, může si ji pořídit na E-shopu Knihu chraň, nebo si o ni napsat autorovi: ladislav.vetvicka@centrum.cz

 

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář