Zpět

Poplatky za dochtora? Jen je zvedněte!

Text 29.6.2010

Čim vyšši poplatek, tim lip! Jen zvyšujte častky, sudruzi. Zvyšovat poplatek za navštěvu z třiceti na padesat. To je malo, synci! Poplatek za navštěvu musi byt aspoň tisicovka! Pak deprem dosahneme teho, že lude daju pokoj a v klidu a miru pochcipaju doma. A konečně dosahneme efektyvity.

To zme kdysik valili na kolach přes Podkarpatsku Rus, a jeden z nas si rozbil držku tak, že zme ho museli dotahnut do mistni vesnicke nemocnice. Nemocnica nebyla daleko. Byla to nizka budova složena z unymobuněk. Všude panoval klid a mir, na lužkach leželi pacoši. Všude panoval klid a mir, bo široko daleko nebyl žadny doktor. Enem taka děvucha jeptiška, kera asi měla ulehčit nasměrovani k bohu. Doktor pry chodi raz za tyden. Tuž proto někteři pacoši na lužkach vypadali tak, jak kdyby už padlovali s Charonem na druhu stranu. A někteři už tam evidentně dopadlovali.

Rozhodli zme hned, že tady nezustanem ani chvilu! Objednali zme taxika a valili do okresniho města do velike nemocnice na kraju aglomeračky. Tuž tady to bylo fakt cosik jineho! Velke baraky, fajne prostředi, ale počet pacošu stejny jako v te marnici na vesnici. Zato počet doktoru byl ohromujici! Dva! Jeden zubař, druhy traumatolog. Po pacošach aji po lužkach převliknutych naposled za vlastenecke valky lezly tučne muchy. Leky zme si měli kupit sami a za postel zaplatit předem. Žradlo nebylo žadne. A pravě tak se to musi zrobit aji u nas! Co to je za nesmysl s každu zlomenu hnatu a perforaci lebky valit do doktora? Co si myslite, že s vama doktor zrobi? Nic. To same, co možete zrobit aji sami. Kupte si litr slivovice, desinfikujte ranu zvenči aji zevnitř a lehněte si doma.

Nic jineho s vama doktor nezrobi. Desinfekca ma sice sofistykovanějši nazvy, ale vysledek je stejny. Nejlip se stejně vyspite ve vlastni posteli, na to nepotřebujete ty chemizovane prostěradla a lyzolovu podlahu. A mate jistotu, že vam v pět rano nikdo nebude rvat teploměr pod pažu. Takže poplatek? Tisic minymalně! A zabijete deset much jednu ranu. Nebudu třeba doktoři, nemocnice, ani sanyťaci. A hlavně nebudete muset vyplacat duchod. Nebude komu.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář