Zpět

Povodně den za dnem. Našli zme vinika.

Text 19.5.2010

Tuž vypada to, že to je uspěšně za nama. Furt sem to řikal. Přitect može, odtect musi. Zustal nam hnědy mazlavy sajrajt. Poďme se podivat, co se vlastně stalo.

březen 2010 Meteurologove si kupuju novy superpočitač, kery jim ma pomoci s předstihem vystihnut jakukoliv povodňovu kalamitu.

sobota 1. květen 2010 Na Svatek prace nema ani počitač co robit, bo je sucho. Šef meteurologu si vola šefa IT odděleni. Chce vědět, k čemu je novy superpočitač, když neprši. Šef IT slibuje, že se postara o napravu.

čtvrtek 13. května, 13 hodin 13 minut 13 vteřin – Podle předem připraveneho itynerařa začina pršet. Jako nejvhodnějši misto byly vybrany Beskydy, bo je to přesně 13 roku, co tam fest pršelo. Počitač zapnut.

sobota 15. května2010, 19:55 Helmut vychází z hospody U Kociana v Trojanovicach, blbě čumi na vodu, kera vali ze všech stran a konstatuje: “ To zas budu povodně, kurva.“

sobota 15. května 2010 20:00 Počitač po třech dnech usilovne analyzy dospiva ke stejnemu zavěru jako Helmut. Povodně začnu zitra.

neděla 16. května 2010 Všechny povodňove potoky se vlevaju do jinych povodňovych řek. Akce probiha podle planu. Odpoledne se organyzuji občani ze zasaženych obci a na fejsbučku vznika skupina, kera se vzajemně informuje o zpusobenych škodach. Rozhlas a televiza zatim netuši, kera bije.

ponděli 17. května 2010 Vice než dvacet měst a vesnic je uspěšně vytopeno. Povodně si všimaju už aji celostatni medyja. Večer se meteurologove rozhodli ukončit testovaci provoz superpočitača. V Odře, Bečvě a na Ostravici byly otevřeny špunty, kerymi voda začala odtekat do Australie.

utery 18.5.2010 Povodně pomalu začinaju ustupovat. Toho si všima Ustředni povodňova komis a organyzuje svoju prvni schuzku v suchem a prosluněnem hlavnim městě. Minystryňa ŽP prohlašuje, že povodně nesu akutni a že přepad vody přes přeplněne přehradni hraze je bezpečny a řizeny (asi minysterstvem). Ještě, že ju neslyšeli lidi v zatopenych městach, bo jim nešla elektrika.

středa 19.5.2010 Postižena města su už zase prujezdna.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář