Zpět

Pracujici lid ukazal svoju silu! A ja sem se najedl jak chlop.

Text 21.9.2010

Tak a mate to. Čtyřicet tisic ludi ukazalo silu pracujici inteligence a přijelo demonstratyvně nakupovat do hlavniho města. To musim vědět, ni, bo sem byl mezi nima. Sice nejsem odborař, ale když je možnost dovalit do Praglu a navštivit tetu Bětku, rad ze sebe zrobim odborařa, nebo kerehokoliv jineho cypa.

Tuž je fakt, že zme mohli demonstrovat u nas na Lenince. Ale nevypadalo by to dobře, bo by se nas tu nesešlo tolik, a hlavně bysem nemoh zajet za Bětku. Je fakt, že nas mohlo dovalit vice. Čtyrycet tisic lidi z vice než 750 tisic statně placenych synku a děvuch, to je jen 5 procent. Škoda. No ale jak chcete přesvědčit tolik lidi, když hadry aji jine nakupy su dneska stejně drahe v Hlučině a Kravařach tajak na Vaclavaku. A ten orloj tež kokrha furt stejnu pisničku. Lude su dneska lini jak vši.

Přitom pro ně odbory robi tolik dobreho! Počet uředniku se za poslednich dvacet roku zdvojnasobil, přestože před dvaceti rokama nebyly žadne komputery. Dneska ma každy uřednik na stole aspoň jeden kus, aby měl přistup na fejsbuček a na onlajn hry. A lude zlenivěli, už ani demonstrovat zadarmo se jim nechce. Vlak jim zaplatime, najest dostanu, lahvače si už musi kupit sami, to je fakt. Ale je to holota nevděčna maloměšťacka.

Budeme se muset obratit na aktyvnějši věkovu skupinu. Boj duchodcu za životni jistoty bude mět větši efekt.

PS: …chtěl bysem sudruhum odborařum poděkovat za to, že mi z peněz opravdu pracujicich kupili listek do Praglu a zpatky. Za ušetřeny peniz sem si ve sve oblibene bulharske knajpičce na Vinohradach mohl dopřat jemňučky praseči jazyček pomalu smaženy na masle, bulharske salamky s pršutem, hojně zalivane Mavrudem z nadherneho Melnickeho udoli. Fakt vam, sudruzi, děkuju… Celkova suma chaly robila 185 kaček. Taku fajnu večeřu bysem bez vas neměl…

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář