Zpět

Pražska kavarna je tak hlupa, že je schopna si předem vyhrany zapas zas prohrat

Text 18.1.2023

Vim, že pojem „pražska kavarna“ je taky obecny, rozplizly, přiznivcum pražske kavarny snad dneska dokonce nepřijemny. Ale my vesničti vidlaci velice dobře vnimame osoby, kere se do teto skupiny samy aktyvně hlasi.

Ono to po pravdě řečene, ani nejde moc přehlidnut. Ta arogance, nadřazenost a nenavist proti všeckemu, co neni z Prahééé a hlavně proti temu, co se liši od jedineho spravneho nazoru (teho jejich) je totiž okamžitě identyfikuje. Tych znamek arogance a nenavisti se od prvniho kola zase vyrojila cela řada, pro socijology to musi byt nadherne hnojiště vhodne k pruzkumu. Lidi začinaju byt zas pěkně naštvani. A pak stači hezka slovni hřička a oheň je na střeše. Jeden přiklad za všecky – jakysik televizni synek napsal do svojeho pravdolaskařskeho twittra, že „Praha a laska musi zvitězit nad vsí a nenávistí.“

Ta kavarenska eškadrona si vubec neuvědomuje miru naštvanosti, keru dokaže taka srandovni věta vybudit. Ide o to, že podobne nadřazene žvasty pražskych nadsamcu, keři jedini vi všecko nejlip, bo maju ty televize, všecky zdroje a medyja, vzbuzuju naprosty opak teho, co by si nadsamci přali.

Jako by jim nestačilo, že přilišnym tlakem na jedinečnost čistokrevneho knižete dotlačili na hrad Zemana. Jako by jim nestačilo, že přilišnym odorovanim stahovača kraliku zpusobili, že lidi prohlidli tu špinavu marketyngovu hru a nakonec ve finale dostali Zemana na hrad zase. Vypada to, že se nepoučili ani z voleb slovenskych a jejich předčasny tlak zpusobil, že česka Čapuše se vlastnima vyrokama zdyskredytovala sama a misto pseudoagenturama proklamovanych 28% nedostala nakonec ani polovinu.

Neuvěřitelna propagandystycka kampaň pražskych nadsamcu, keři robi ze zbytku republiky hňupy, može zpusobit to, že se my hňupi zvedneme a schvalně to pudeme hodit opačne straně.

Vlastně bych se na to aji těšil, vidět zase ty protahle gzychty pražske kavarny, jak budu na ČT donekonečna dyskutovat, kaj se zase stala chyba.

Tuž jen se snažte, synci!

Bo nenavistna Praha a laska přece musi zvitězit nad tyma meněcennyma vidlakama ze vsi…

Ladik Větvička, pokračovatel odkazu Vaclava Hlava XXII.

—————————————————————————————————————————————-

Moje knižky „Patnact roku blogařem“, „Počátky krize 2012-14“, „Šifry Ladika Větvičky I.“, „Některe baby su všecky stejne“, „Helmut“, Osudové setkání 1913″, „S Jarkem Haškem okolo Rakusko-Uherska“, „Mamulovy děti“, „Tajemství bohatých“, „Kronika koronopodfucku I“ a „Kronika koronopodfucku II“ možete ziskat tady.

Svobodná diskuse k textu přístupna tady.

POKUD CHCETE ZROBIT RADOST SOBĚ I AUTOROVI, POŘIĎTE SI JEHO KNIHY

Kniha Zrnko písku o Čechoslovácích, kteří na pozvání dominikánského diktátora přijeli na počátku druhé světové války na ostrov Hispaňola a vybudovali zde tropický ráj, už vyšla, zatím v neoficiálním, samizdatovém vydání. Koho téma zajímá, může si ji pořídit na E-shopu Knihu chraň, nebo si o ni napsat autorovi: ladislav.vetvicka@centrum.cz

 

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář