Zpět

Styf, genyjalni vynalezce Jobs.cz a Samsungu Galaxy, tu už neni…

Text 18.10.2011

Chudak. Fajny a chytry synek. Dostal za ukol celosvětově sjednotit lidi, keři svojima špinavyma, masnyma prackama radi patlaju po televizni obrazovce a – podařilo se mu to genyjalnim zpusobem. Takych lidi, kdyby bylo na světě vic, tak by mohlo byt lip. Nemuseli by existovat humanytarni bombardeři. Nebylo by třeba ničit prosperujuci dyktatury tajak tu Libyjsku nebo Iracku. Bylo by vic peněz na vzdělavani děcek, aji tych černych, žlutych a třeba aji zelenych (pokud by vubec měli zajem se učit, že?).

My už zme kura taky divny narod. Jak kajsik v cizině umře jakysik člověk, kery cosik fakt uměl a dokazal, tajak ten Albert Ajnštajn, Henry Ford, Jaques Citroen, Helmut Volkswagen, nebo fčil ten Styf Džobs, tuž brečime a řikame si, co všecko eště mohl dokazat, kdyby neumřel tak brzo, skoro byzme řekli předčasně.

Ale jak se kajsik okolo nas objevi talent, nebo kura dokonce vyzijonař, tuž zrobime cokoliv pro to, abyzme ho bolševicky dojebali, zašlapali, zničili, nahazali fošny pod nohy, zpřeražali kosti v těle a zrobili z nich CHUKLy – chlopy určene k likvidaci. Tak dopadnul stary Jan Baťa, když mu Eda spolu s komunystama a mladym Tomašem s pomoci světovych nadnarodnich finančniku zlikvidovali nejlepši organyzaci, kera kdy na moravskem uzemi vznikla, a přerobili ju v obyčejnu, neškodnu siť kšeftařu s butama.

Tuž nic, to už je taky naš narodni zvyk, přemyšlat o tom, kaj už zme mohli byt, kdyby…

Ale stejně, přemyšlam, kaj zme mohli byt a jak zme využili třeba take synky, keři u nas předpovidali internet a chatovani už v roku 1986 jako David Gruber?

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář