Zpět

Tak dluho provokovali a zvyšovali daně, až je kdosik vyhazal z oken

Text 10.10.2011

Tuž jak se vam daři, uřednici z pseudopravicove, pseudousporne vlady? Fajně to robite. Šporovat, to je sproste slovo. Naprosto spravně zvyšujete daně, poplatky a jine cyparny. Však šporovat se musi, ale nejlepši je, když to zaplati ti blbci dole.

Vysedavani ve spravnich radach, to je malo. Statni rozpočet je třeba dojit vic, bo až to všecko krachne, už nebude z čeho brat. Nemusite se bat, že by si teho někdo všimnul.

Kdo si dneska pamatuje, že ste slibovali nezvyšovat daně? To bylo přece před volbama. Kdo si pamatuje, že ste slibovali propustit 10% uředniku? Naopak! Je třeba vymyslet nova uřednicka mista! Zdravotni a duchodova reforma? Na co? Hlavni je zvednut poplatky.

Jen tak dal, synci. Enem rychle. Bo až zas raz pohar přeteče, bude to drsne. A nezapominejte, že okna vladnich a parlamentnich baraku su hodně vysoko…

„Léta božího 1476 obec pražská zbúřila se proti konšelům, i zjímali je, chtěvše je kázati stínati; a to proto, že sú počtův nečinili, sami se tím dělili a užívali; berně na obec vzkládali a drželi je; by jako dnes dítě narodilo se neb umřelo, daj z hlavy, chudí jako bohatí; základy brali, komory vylamovali, zapečeťovali, by pak nic neměl, tehdy daj (ač jest to tak bylo)“ = neodevzdávali berni a ukládali vysoké daně nehledě na příjmy obyvatelstva“.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář