Zpět

Terka křtila knižku = zase chlebičky a chlast zadarmo

Text 22.10.2009

Tuž sem byl zase v Praglu. Terka křtila svoju knižku, řikal sem si, že budu chlebičky a chlast zadarmo, tak sem tam nemoh chybět.

Chlast a chlebickyajiDneska

Listek ze Svinova sem kupil za stošede na webu. Su aji taci mamlasi, keři si to kupi za pět set a pak se chlubi, že mohli sedět v modrych sedačkach te italske šaliny, ale nesu cyp, ni? Za ušetřene tři kila se možu třikrat fajně ožrat u Jarka na Mexiku.

V Praglu nuda. Černoši na vaclavaku se zas namnožili, pražaci se už vystěhovali do satelitu, ale ostravskych gastarbajtru je tam furt dost. Terka to měla hezke. Chřest te svoji knižky zrobila na spodku vaclavaku, hned vedle baraku teho Batě. To byl ten, kery vlastnil velku fabriku v Gotvaldově, ale pak to přejmenovali na Zlin, tak to věnoval komunystum a svojimu synovcovi a odjel pařit do Brazilie.

Ale to sem nepatři, bo Terka Baťu na chřest nepozvala. Mě pozvala, bo sem jediny ostravak, kereho zna. Pak zna eště Bezruča, ale ten by nepřijel, ani kdyby ho pozvala, bo už je pry mrtvy. To je ten chlap, co vlastni jednu šachtu, hotel v Beskydach a hodně naměsti po cele republice. Pak ještě pozvala plno jinych lidi, ale ty sem neznal, tak sem se tam citil taky ztraceny. Ale naštěsti tam byly ty chlebičky, tak sem se kamaradil s nima. A pak se tam objevili všici Štěpani, kere znam. Binko aji Sekanina. Pak ještě znam jedneho Štěpana, ale ten tam tež nebyl. Asi byl furt v te kolbence. A pak tam byla ta fajna děvucha s italskym jmenem, co tu piše na blogu, ale ta zase nejezdi pinďolinem. A pak tam byla ta baba, co robila porotkyňu v te sutěži Zpiva cela rodina. Už nevim, jak se jmenuje, ale jeji stary je ten skinhed, jak na prvnim albu Praskleho Vyběru ma ten vstup z mobilu: „Halo, tady Soukup. Halo, kdo je tam, kurva?“ Ten konec mu komanči zcenzurovali, ale začatek mu nechali. No a to bylo všecko. Nuda. Ale fajně zme se ožrali vedle U Pinkasu. Tam už se krade takym zpusobem, že to je normalně zlegalizovane. Asi jim radi ňaci chytři plzeňšti pravnici. Jak si postěžujete, že vam vali pivo pod miru, tak vam řeknu, že to je v pořadku, bo u nich pullitr neni pul litra, ale enem 0,47 litra. To su chytři lidi! Enem ten stary cyp u nas na rohu krade furt nelegalně! Budu ho to muset naučit.

Tuž sem o tym vypravěl synkum na Mexiku, hned jak sem se vratil. A oni furt, jaktože tam nebyla Zagorka, a kaj se flaka ten Havlik a jestli tam nebyl aji ten tlusťoch s bradavicu, bo to je pan spisovatel, ten ma každy rok novu knižku. Tuž mamlasi, ne? Však tam mohli byt tež, ni? Však poznamky do blogu dneska može napsat kdejaky hňup, však se podivejte na mě.

Dneska nepotřebujete ani schvaleni uličniho vyboru, ani doporučeni krajskeho tajemnika. Možete psat, až se vam bude od klavesnice kuřit! A Helmut řika: „Ty, Ladik, a kdy kurva ty vydaš jakusik knižku?“ Tuž zamyslel se, je fakt, že knižku už ma kdejaky cyp, Ruda na vanoce vyda už svoju druhu knižku, vlastně každy vyznamny činitel vydal knižku. Stalin, Hytler, Lenin, Gotvald…žadny z nich nepsal nic na blogu, všici to zapisovali do knižky. Tuž přemyšlam, jestli sem to nevzal za špatny konec, možna sem měl prvni začat psat do knižky a ni na blog, to sem asi zdupal. Včil mi už ujel vlak, bo Terka ma knižku, Ruda ma dvě, včil se chysta točit film. Musim tež zrobit cosik vyznamneho. Třeba natočit cedečko nebo zapalit řišsky sněm nebo cosik, co uděla lidem radost. Take zapaleni řišskeho sněmu by asi lide přivitali, ale to by museli byt poslanci uvnitřku.

Dam si tvargle a ještě jeden škopek a promyslim to. Sirky už mam

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář