Zpět

Ty, Venca, podepiš už ten Lisabonsky šit

Text 5.10.2009

Tuž synci a děvuchy, když vam polityci nedokažu povědět, k čemu je ten lisabonsky šit dobry, je to zase na mně, abych za ně zrobil černu robotu. My ostravaci zme na tu černu robotu dobři, co?

„Vite, ona ta přestavba vubec neni jednoduchy proces. Neni. A malokdo se v něm vyzna.“ Tato krasna slova sice řekl Milušek před dvaceti rokama, ale plati to furt.

Ten lisabonsky šit neni jednoduchy šit. To je komplikovany šit. A malokery se v něm vyzna! (Nevim sice, co znamena šit, ale myslim, že to je anglicky překlad slova „smlouva“). Tuž nekomplikujte si život tym, že byste ten šit čitali, bo to ani nejde. Duležite je, že až to Venca podepiše, předa rozhodovani o tom, kdo bude v Čechach, na Moravě a na Prajzke byvat, zkušenym synkum do Bruselu.

A tak je to spravne! Bo ti chudaci si narobili hafo komplikaci s přistěhovalcama. Tuž, člověk někdy može zrobit chybu, ni? A naši povinnosti je pomoct jim! V zapadoevropskych městach su včil stovky mist, kam se bojite vyjit na ulicu. Nepořadek, zločinnost, čorky, znasilněni, sem tam se vyskytne dokonce aji kriminalita!

No a s tym se neda nic robit. Zpatky už je nevratite, bo přistěhovalcu je moc. Ale včil, až Venca podepiše ten šit, tak bude možno bez problemu předystrybuovat všecky ty multykulturni synky a děvuchy k nam. Do centra Ostravy ni, bo tam už to je obsazene, ale třeba do Poruby, do Hlučina, na Vinohrady, prostě do všeckych českych, moravskych aji prajzkych měst. A už s tym nikdo, nikdy, nic nenarobi.

Konečně zažijeme mnohokulturni vyhody společneho života na cele čaře.

Tuž, podepiš to, Venca, nic se ti nestane. Edvard, Emil aji Ludvik tež cosik podepsali a nic se jim nestalo…

A takhle može vypadat Praha 2020

Tak co, už temu lisabonskemu šitu rozumite? To sem rad. Už se těšim, až budeme s partyju na ulici robit grilovačku:

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář