Zpět

Udal jsem basnika

Text 9.10.2009

Ano. Udal. A vůbec se za to nestydim, bo cosik tak dyskriminujiciho, nenavistneho, multykulturně zaostaleho a nebojim se řict primityvně rasystyckeho sem ještě nečital. Autorovi jde jednoznačně o vyvolani nenavisti k Evropske Unyji a snaži se zkomplikovat proces ratlifikace Libanonske smluvy.

Vladimir Vasek

To bylo tak. Tleměl sem v antyqarijatu do knižek, když mi do ruky padla sbirka basni neznameho autora. Už na prvni pohled nesympatycka vizaž. Jednoznačny skinhed s radoby tvrdym nacionalistyckym pohledem, hytlerovsky knirek a co je nejhorši – je to muž a navic běloch. Puvodem je asi z ostravska, bo použiva hafo slov tu od nas, ale to není žadna polehčujici okolnost. V jeho nacionalistyckem pamfletu najdete 87 basni, z toho vice než třetina je rasistycky zaměřena. Tato nechutna špina je cilena proti našim susedum Polakum a Němcum, jak je ovšem u rasystu obvykle, autor nejvice utoči na černochy a Židy.

Tady mate ukazky teho fialoveho hnusu: „Z Polska přijde Žid k nam pod Beskydem / za pět roků ves má / kdysi žebrák, nyní oře lidem….“„…v němé zlosti zaskřípeme zuby / děvče, muže, dědinu Žid skoupí / kdo za to može, že jsme jako duby / na ženy a na peníze hloupí?“

V jiném veršu naprosto zřetelně vyhrožuje holokaustem a vyzyva k fyzickym utokum: „…s božím dopuštěním přiskřípne čert Hebrejce časem…“, „…rozbij jim ty cizí školy / zasyp jim ty černé doly / rozboř jim ty rudé hutě / vyžeň tu spřež cizí z Beskyd / ať už to má kaftan bídný, nebo zlatem vykládaný…“

A další a další utoky a naražky: „…jen šest Židu v dědině, ale burkmistr Žid…“, „…polské kněze dal do fary, českou školu poněmčili,…“, „…žil bych bohat jako Midas, bez starosti jako negr…“, „…do očí tvých děvuch Žid hleděl drzý…“, „…a dědiny plné Židů, cizí dráhy, cizí doly, cizí chrámy, cizí školy…“, „…moravská škola skonává, Poláci nám ji vzali…“.

A mohl bysem pokračovat, takych rasystyckych utoku je plna knižka. Tuž nelenil sem a valil na ONTŘ – Organ nečinny v trestnim řizeni a nahlasil sem udani. Policajt na okrsku okamžitě pochopil važnost situace, zanechal vyšetřovani čorek, nasliněni aji vražd a po dvuch hodinach, kdy do noveho počitača valil jak do stareho Consula, bylo obviněni na světě. Trestny čin § 198c – Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Pachatelovi hrozí trest odněti svobody až na 3 roky.

Kurňa, o tym by měl vědět Kocab. Ne nadarmo je minystrem pro potlačovani prav pracujicich občanu. Už dluho o něm nebylo slyšet, určitě vymyšla zas jakusik magořinu.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář