Zpět

Vědci vepřovi budu značkovat sardynky

Text 27.9.2010

Nevim, jak vam, ale mam taky pocit, že v centru Praglu, v mistach, kaj sidli parlament, sidli jakasik podivna nakaza. Jak se kerakoliv politycka strana ocitne v načančanych barakach parlamentu, chytne bacil a začne robit wolowiny.

Zda se, že bacil nakazil aji nove parlamentaře strany s krasnym českym nazvem Vědci vepřovi. Co se vlastně stalo? Jakasik děvucha teto strany přišla asi o čokla, bo ji ho kdosik zežral. Nechapu, co je na tym divneho. Každy pes, kočka, vlk, ščur, prostě kdejake zviře, kere dosahne jatečne vahy by mělo byt zkonzumovane. Taky je zakon boži. Problem byl v tym, že děvucha měla ke svemu malemu jatečnemu Bóbikovi hluboky citovy vztah a netušila, že jeji jezevčik už jatečni vahu ma. Normalni člověk by to obrečel a kupil si noveho jatečneho stajoveho psika. Tak se to robilo už v dobach stareho dobreho Švejka. Ale děvucha ni. Děvucha je přece poslankyňa, a proto je nadčlověk, tak ma pravo robit nadčlověči zakony. A tak vymyslela, že by se zviřatka měla jasně označkovat a rozdělit na jatečne a nejatečne bravky, na jatečne a nejatečne hafibuřty a tak dal.

Jak to dopadne? Možete si byt jisti, že brzy vznikne pracovni poslanecky vybor k ověřeni vhodnosti psu, ščuru a koček k jatečnosti a tento vybor se bude rok zabyvat možnymi naklady a pozityvy jasneho označeni konzumovatelnosti. Předseda a mistopředsedove vyboru, vybrani podle koaličniho kliče, procestuju země Afriky, severovychodniho Bavorska a zvlaště okoli Lasu Vegasu, aby zjistili mezinarodni zkušenosti při značkovani zviřat. No a od 1.1.2012 bude každe zviře označkovane a budete vědět, kdy a za jakych podminek ho budete moci zežrat.

Už se těšim, jak bude sused Helmut naštvany, až z hlučinskeho štěrkača vytahne kapra s cedulku „nejatečny kapr“. A ja si v klidu a v pohodě kupim v hytlermarketu jatečne sardynky. Kurňa, fčil mi to ochranci nejatečnych jezevčiku daju zežrat. Ale mi to nevadi. Bo kdo chce značkovat zviřata, bude brzo značkovat aji lidi.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář