Zpět

Vlada ČSSR pozvala Rusy i s jadernyma zbraněma a pak se divila, že opravdu přišli

Text 22.8.2022

To se mi libi, jak každy rok hystoryci vytahuju jakysik udatny přiběh, jak zme se branili invazi. Letos byli vylosovani na tytulni strany medyjalnich kanalu dva vojenske utvary – jeden se proslavil tym, že do brany postavil děla, druhy tym, že se elitni vysadkaři zakopali mimo kasarna. Tym naš vojensky odboj bohužel skončil.

Mě by spiš zajimalo, co robila ta banda na hranicach. Až do roku 89 nas ty celnicko-pohraničnicke zrudy buzerovali na hranicach, prohrabavali auta do posledniho šrubka, abyzme snad jednu nelegalně nabytu Zlotku nepřevezli do Katowic a nekupili se tričko navic. Několikahodinove fronty v Chalupkach byly normalni, ale v noci z 20. na 21. srpna se všecky hranični zavory odevřely? Aspoň se ukazalo, jaka byla moralka těchto zelenych mozku, kere uměly buzerovat maximalně tak vlastni lidi.

Eště bych se rad zeptal, co dneska robi tych 8 tisic ozbrojenych celniku, když s žadnym susedem celni hranicu nemame, ale nechcu zas šťarat do teho fialoveho hnusu.

Spiš by mě zajimalo, kdyby ti hystoryci vysvětlili, jak je možne, že samotna vlada Československa pozvala na svoje uzemi jednotky SSSR aji s jadernyma zbraněma už v roce 1965!

V dohodě mezi vladama ČSSR a SSSR se piše:
„Smluvni strany se dohodly na rozmistěni jaderne munice na uzemi ČSSR. Umistěni jaderne munice a rozmistěni personalu bude provedene sovětskou stranou. Československa strana bere na sebe vydaje na vybudovani a to do konca 1. pololeti 1967. Sovětska strana se zavazuje k obsluze těchto zařizeni. Na každem objektu se vytvoři zakladna ze sovětskych vojaku. Podepsáno 15. prosinca 1965

Aha… takže koncem roku 1967 byly v Brdach dobudovane objekty pro umistěni jadernych zbrani a sovětske posadky. Rusi požadovali realizaci cele dohody, ale Novotny se začal branit. Tuž proto musel byt vyměněny?

Je teho ještě dost, co by hystoryci měli vysvětlit. A pokud Rusi zinscenovali odchod Novotneho a tych, keři branili nastupu sovětske posadky do předem dohodnutych prostor, znamena to, že general Svoboda jako novy prezident a Dubček jako šef strany byli Brežněvovi lidi? Odpovidalo by to chovani sudruha Svobody na jednani v Moskvě, kdy se zasadil o to, aby všeci podepsali, enem u Kriegla se mu to nepodařilo. A tež Dubčekova slova, když se dozvěděl o vstupu vojsk – „A to zrobili mně? Pravě mně?)

Takže když to vezmeme do dusledku, nelegalně tady byla vojska PLR, NDR, BLR a MLR. Už saper Vodička řikal, že Maďarum se nesmi věřit.

A Rusove tu byli vlastně legalně na zakladě vladni dohody z roku 1965. Pravda, Borisi, v noci se nevstupuje na uzemi ciziho statu a ani s takyma počtama zme v te dohodě nepočitali, no ale když už ste tu…
Tuž jak to bylo, sudruzi hystoryci?

Ladislav Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Brdy

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář