Zpět

Zatimco dalnice v Polsku budu zadarmo, naš eletrykař pokračuje v okradani řidiču

Text 18.5.2023

Tuž buďme objektyvni. Poplatek za dalnice je taka zvrhlost, tajak kdyby po vas doktor chtěl poplatek za to, že vam v žilach teče krev.

Dalnice byly postavene za prachy, kere občanum ukradla vlada (řika temu daně) a služi k temu, aby se člověk rychle dostal z mista A do mista B a neotravoval spoluobčany ježděnim po okreskach. Cokoliv, co tomuto učelu brani, je zvrhlost, ať už se to jmenuje mytna brana, dalnični znamka nebo elektronycky poplatek.

Takže stat vybere od lidi prachy, postavi dalnice a pak ma ještě tu drzost vyžadovat od lidi prachy za to, že po te dalnici jezdi. Pomiňme fčil fakt, že po našich dalnicach se už rychle dostat z mista A do mista B neda, kvuliva milijonum kamionu, kere nejenže okupuju cely pravy pruh, ale ještě maju tu drzost vjet do pruhu rychleho a blokovat dopravu.

Neni temu tak všude. V susednim Polsku je dalnični siť na mnohem vyšši urovni než u nas, povolena rychlost je 140 km/h a polšti řidiči kamionu se chovaju podstatně lepe jak u nas. Čemu to tak je, netušim. Každopadně nejnovějšim rozhodnutim budu dalnice pro osobni auta bezplatne. Teda jako v Polsku, u nas je to přesně naopak, bo nejnovějšim rozhodnutim zvrhle vlady česke je navyšeni poplatku za dalnice na 2.300,- Kčs.

Asi by se ten eletrykař, dočasně nainstalovany do funkce minystra financi, měl zajet do Varšavy zeptat, jak to robi, že inflacu maju nižši, liter benzinu o sedum kaček levnějši, daň na cigara taku, že krabička stoji polovinu co u nas a žradlo v obchodach kvalitnějši a levnějši.

Ladik Větvička, Praha, Ředitelstvi silnic a dál nic…

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář