Zpět

Zrušte prezidenta!

Text 31.8.2010

A taky zrušte vladu! A parlament. A senat. A uředniky. A všechny statni darmožrouty.

Že si robim srandu? Tuž jasne, že robim. Bo pravě teho prezidenta bych tam nechal. Copak si myslite, že jeden chlop nemože rozhodovat o všeckym? Ale može! A levněji, efektyvněji a lepe jak hejno přemnoženych poslancu.

Prezidenta nechat. Nafurt. Až raz umře, najde se jiny. Horši, nebo lepši, to je jedno. Však aji rozhodovani Josefa Vyskočila, znameho pod pseudonymem Pepek Vyskoč, nemože byt o moc horši, než rozhodovani všeckych tych chytrych mameluku.

Parlament. Na co mame dvěstě lidi v parlamentu? Či si myslite, že 10 poslancu by zrobilo horši robotu než 200? Senat. Pět senatoru? Aji to je možna moc.

Minysterstva. Naco je minysterstvo prumyslu a dopravy? Či Baťa potřeboval jakesik minysterstvo, aby robil papuče? Či hytler potřeboval minysterstvo dopravy, aby postavil celu dalnični siť? Či si myslite, že lidi fakt potřebuju vaše potvorske nalepky na předni sklo, aby mohli jezdit po roztlučenych dalnicach, kere jim stat postavil z jejich peněz?

Naco je cele minysterstvo obrany, utoku a vnitra? Nanic. Za celu dobu existance republiky vyplytvala obrana neuvěřitelne miliardy na provoz sebe sama. Jak zme potřebovali branit, nešlo to. Jedine, co dokazali, bylo střilat do vlastnich lidi v devětašedesatem. Vnitro? Miliardy na to, abyzme měli lepši legitky s otiskama palcu, kere budeme ukazovat jinym unyformovanym pajtašum? Myslite si, že kdybyste nam ty kvery rozdali, že tu bude meně bezpečněji jak fčil? Aspoň bych nemusel čekat na pošťaka, kery mi po čase přinese drahy provokatyvni dopis „vyšetřovani se odklada, zapomeň, cype.“ Ty zlodějske a zfetovane xindly bych si mohl postřilat sam, naco je živit v kriminale?

Minysterstvo zdravi a socialnich cypovin? Zrušit bez nahrady! Dochtoři do vas vali miliardy leku, kere vam pomožu na jedne straně těla. Možna. A na druhe straně těla vam zrobi ještě větši problemy. Myslite snad, že partyja v Nepalu je vic nemocna, bo nemaju kvanta doktoru jak u nas a nemaju minysterstvo zdravotnictvi?

Duchody? Okamžitě zastavit! Chcu celu vyplatu, a ne, aby mi stat pulku ukradl a platil z ni duchody synkum z estebe a kaesče. Jak zrušite duchody, mate vyřešeny problem z přisunem multykultury, bo našich děcek bude habaděj.

Vy si furt myslite, že si robim srandu, co? Že to přece nejde. A neni to tym, že zme zalezli do škatulek, do kerych nas narvali už v mateřske školce? Vsadim se, že si nedokažete představit ani to, že by si lidi vyraběli SPZ na auta sami. Taka blbost, co? Platite miliardy minysterstvu a pak si tu plechovu cypovinu ještě za tisicovku dobrovolně kupite!

Nechte si ju vyrobit ve stanku. Stoji dvacku. Bez uředniku, bez buzerace za červene a zelene nalepky. Bez statu.

A fčil končim, bo idu pro živnostensky list. Co to je vlastně za prasarnu? Ja si dokonce musim zaplatit už aji glejt na to, abych tomuto statu mohl platil daně!

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář