Zpět

Meteurologove maju novy superpočitač. Zme zachraněni.

Text 19.5.2010

Češti meteurologove maju novu hračku. V dubnu kupili superpočitač, kery nas fčil ochrani před veškerym nebezpečenstvim. Konečně!

Jeho uměni spočiva v tym, že diky němu možu meteurologičti synci varovat lidi s dostatečnym předstihem. A to se vyplati, aji kdyby taky počitač stal třeba 100 milijonu. Aji diky němu mohli občani budovat hraze z pisčitych pytlu už od neděle.

Ve čtvrtek 13.5. se komp ještě pletl a hlasil povodně kajsik na Plzeňsku, ale jeho dalši hlašeni v sobotu ve 20:00 už bylo spravne. Komp po dukladne analyze rozpoznal nebezpeči a vodaři tak mohli vydat sve prohlašeni o nebezpeči povodni, viz rameček niže.

http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_vz.php

Škoda, že si toto prohlašeni nepřečetla pani z Třinca, kera se šla o den později podivat na zahradu, co to tak hrozně huči. Myslim, že by poslanci měli schvalit zakon, že nesledovani meteorologickych zprav je trestne.

Ale aji tak sem rad, že aji v době krize na nas poslanci mysli a schvalili rozpočet, ze ktereho si možu meteurologičti synci kupit dalši hračku do sve vybavy.

Diky!

Když zme v sobotu v 19:55 vychazali z knajpy U Kociana v Trojanovicach, Helmut přitahnul kapucu, bo už dva dny chcalo, podival se na potuček, ze ktereho se stala hučici řeka a povida: „Ladik, kurva, to nevypada dobře. To budu povodně jak cyp!“

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář