Zpět

Bilbordova katastrofa. Nejlepši je ČSSD.

Text 27.5.2010

Když sem před časem publikoval dukladnu analyzu slovenskych bilbordu, chtěli ste, abych cosik podobneho zrobil v Čechach, na Moravě a v Mordoru. Před měsicem to ještě nemělo smysl, bo cela republika byla zaplacana jen takyma divnyma oranžovyma slimakama. Fčil už se to změnilo, ovšem musim konstatovat, že uroveň našich bilbordu je katastrofalni.

My zme nikdy nebyli moc marketyngově nadani. Zkušenosti nebyly, kdo by tež robil za komanču marketyng, že? To by bylo tak zbytečne, jak zkušat se ožrat z nealkoholickeho piva. Že to je ale s nama fakt tak zle, to sem nečekal. Tuž zhodnoťte to sami:

Netyka se to bohužel enem polityky. My zme hlupi aji v sukromem podnikani. Tuž řekněte, šli byste si sednut do hospody, kera my taky bilbord?

Tady je to sice o trochu lepši, ale je to reklama nereklama. Večeře, salaty, mučniky. No to bych fakt od hospody nečekal. Myslel sem, že tam najdu vysokonapěťove transformatory…

Člověkovi je až lito vyhozenych peněz. Jakasik strana investovala do reklamni kampaně ve vlakach ČD. Bohužel k fotkam svojich kandydatu zapomněla dodat jakekoliv dalši udaje…

Autora tohoto bilbordu si měli pozvat polityci pro sve bilbordy. Jasne, stručne, napadite. Česky černy humor překonal už nejeden historicky problem. Co řikaš, Rajnharde, tym smějicim se bestyjam?

Tak pojďme se mrknut na dalši přehlidku vyhozenych peněz. „Chci pokračovat ve sve praci.“ To je stejně blby slogan jak „Večeře, salaty, mučniky.“

„Dobry den je, když ma život smysl.“ To by mě zajimalo, jak moc musi byt člověk zhuleny, aby dokazal přijit na taky nesmysl. Strana, kera neumi řict, co chce, by chtěla žvanit v parlamentu? To už je lepši posluchat štěkajiciho hafana.

A sakra, už je to tady. To nevite, že v Mordoru maju volebni pravo aji podvraťaci? Haf.

Toto je hodně podpasova reklama. Na obrazku pejsek, ale jinak to je určitě skryty bilbord Dělnicke strany ss.

Angelika podporuje KDU! Tuž to ste si pomohli. Německa kancleřka a němečti polityci vubec su u nas velice popularni, viz muj minuly text. Diky za hilfe, Angelika!

…že by vzkaz politykum, zneuživajicim zviřatka ve volebni kampani?

Prace a socialni jistoty, požadavky, kere splnime. Tuž, to je hezke. Ale za prve vas nikdo nežadal, a za druhe si dobře pamatujeme, že slibovat umite fakt dobře. Co řikaš, Klema, pudeme vlastni cestou, že?

Všimli ste si, že levičaci furt za něco bojuji? Oni su schopni dokonce aji za mir bojovat tak usilovně, až bude krev střikat…

Bla, bla, bla. Co ste nam vlastně chtěli řict, synci?

Už aji ty, Karel? To zme radi, že viš, jak se ide z navsi do kostela, za humna a do mistni knajpy, ale to neni kampaň pro cestovni kancelař Venkov. Mimochodem, znaš tež, že Jarek ma černu palirnu chlastu, Helmut robi domaci pivo, Franta neplati daně a Liba mluvi sprostě?

Aaa, dalši bojovnik. Jak je vidět z jine volebni kampaně jine strany, boj proti korupci je dluhy a nekonečny. Korupce vždycky byla a bude tam, kde se cosik rozdava ze statniho. Ale dvojica Šlajs – Tuček to fčil konečně vyřeši.

Zas jakasik reklama na zologicku zahradu. Ale my nechceme nove polityky. My chceme ty stare, bo ti staři už si nahrabali a fčil se někteři z nich už možna začnu věnovat praci pro obyčejne lidi. Ti novi by museli začit hrabat zase nanovo.

Prace? Hledate praci, synci? Vaše vypapane tvařičky svědči o čemsi jinem. Kdy už si konečně uvědomite, že socijalni demokrat nemože vypadat jak když Matuš vali na rivijeru. Z teho synka vpravo si vemte přiklad. Štihly, vysportovany, idealni typ taboroveho bojovnika.

No konečně cosik konkretniho, s čim se da suhlasit.

Zařidim duchody 40.000Kč v připadě odchodu do duchodu v 99 letech. Jasne, stručne, vystižne. Tak to ma byt.

A takhle ne. Plane, nic neřikajici žvasty. Takych už zme v minulosti slyšeli

Bezplatne zdravotnictvi pro všechny, keři nevyužiju služeb doktora. Usama vi, co řika.

Zneuživani děcek ve volebni kampani a v polityce vubec ma bohužel tež dluhu tradyci. Co by asi řikaly ty děcka, kdyby mohly protestovat?

Vyvolavani nenavisti? Už ste zapomněli, synci? Kdo seje vitr, sklizi vaječinu.

Mit dem Volke für das Volk. S lidmi pro lidi. Kdopak nam tady opisoval? Je ale fakt, že tohle už su stare volebni kampaně…kdo si to ma furt pamatovat?

Ano, věřime politykum, že to s nama mysli dobře. Anebo ne?

Tak takhle to je spravně, aha: „Dobry den je, když se sejde cela rodina.“

Tuž, nezbyva mi, než konstatovat, že nejlepši bilbordy měla ČSSD. Jasne, stručne, konkretni. O tom, že to su nesmysly, si možete myslet, co chcete, ale bilbordy měli nejlepši. Ale tych peněz, co to stalo….ale co, však ty prachy zme dostali od vas, od našich milych, obyčejnych lidi.

Ať z teho nejste v take depresi, na zavěr tři parodyje na reklamni kampaň ČSSD.

Tuž a fčil je to na nas. Nevolte ty, keři rozhazuju vaše prachy. A ať už budete volit jakkoliv, ať už mate raději leve, nebo prave, nezapomeňte. Kružkuju se čtyři kandydati odspoda. Ať si ta sebranka uvědomi, že s fejsbučkovu generaci se nesranduje!

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář