Dva členové KSČ uložili v přímém přenosu třetímu členovi KSČ, aby vzal sebou čtvrtého člena KSČ
„To je hrozné, co jsou někteří lidé schopni udělat pro večeři zdarma…“
Tuž sem čital tu žalobu PePy107. Nejlepši je članek 61. PePa požaduje, aby Ustavni sud řekl, že:
1) rozhoduje prezident
2) usneseni vlady se ruši
3) vladě se zakazuje
4) vladě se přikazuje
Neuvěřitelne!!!
V principu se dostáváme do situace, kdy nevolený soud nařizuje vládě, aby i v případě jiného rozhodnutí vzala prezidenta s sebou, což překračuje to, co soudy v parlamentních demokraciích standardně dělají. Pokud mu soud vyhoví, bude to historický precedent, kdy pravidla demokracie mění soud a ne vůle lidu.
Jiří Šatánek: Nemohu říci, že jsem rozhodnutím Ústavního soudu ve věci Kena007 překvapen. Jakékoliv iluze a úctu k Ústavnímu soudu jsem, bohužel, ztratil již dávno. Ale ta rychlost, ta rychlost mě trošku zaskočila, snad jsem naivně čekal, že ústavní kurvy budou „panenství“ alespoň předstírat. Jaem evidentně příliš veliký optimista.
Samotná kompetenční žaloba mi vyrazila dech, protože je to strašně trapné a potom, toto upocené soupeření, toto „okopávání kotníků“ a „mazání schodů“ je v situaci, ve které se nacházíme, bez nadsázky velezrádným zločinem.
Nejsem skutečně žádným obdivovatelem Báby a jeho gangu, ale vedle Pepy z Hradu působí ten gang konstruktivně a v zásadě při smyslech. Místní moc, byrokracie, soudcokracie, mediokracie… musí nezbytně skončit v klepetech v těžebním průmyslu. Nedávají nám žádnou jinou možnost, protože se zcela „utrhli ze řetězů“, škodí naší zemi a ničí budouctnost našim dětem.
Václav Krása: Ústavní žaloba prezidenta Pavla je krokem, který bude eskalovat politické spory a je krokem k neustálé snaze pana prezidenta, opozičních stran, mnoha progresivistických organizací, zbrojařských korporaci, ale především mnoha tzv „bruselských elit“, vyřídit si to konečně s „tím“ Babišem a jeho vládou. Na položené otázky pana prezidenta, které obsahuje jeho žaloba:
– rozhodnout, kdo může rozhodovat o účasti prezidenta na summitu;
– uložit vládě nevytvářet prezidentovi administrativní ani jiné překážky při výkonu jeho ústavních pravomocí;
– stanovit vládě povinnost poskytnout prezidentovi republiky veškerou součinnost“, nemůže Ústavní soud odpovědět. Takže spory mohou pokračovat po celé volební období pana prezidenta. Je to chybné posilování soudů, ale hlavně je to špatně pro renomé České republiky. Mám silný pocit, že ze strany pana prezidenta není vůle k domluvě, chce spor, který pocítíme všichni.
Jindřich Rajchl: Předběžné opatření vydané Ústavním soudem ukládající vládě povinnost přibrat na summit NATO Petra Pavla, považuji za nejvážnější exces Ústavního soudu v historii naší země. Argument, že prezident tam byl se dvěma výjimkami vždy, je zcela nevalidní.
Účast prezidenta totiž byla vždy posvěcena vládou, a to zcela v souladu s článkem 63 odsť 3 Ústavy. Žádný prezident v historii nebyl součástí delegace bez výslovného souhlasu vlády. Tudíž jediný pilíř argumentace ÚS je naprosto vyfabulovaný a postrádá reálný základ. Je to obrovská prohra nás všech, neboť dojde k dalšímu podlomení důvěry našich občanů ve vládu práva v České republice.
Chtěl bych poděkovat dvěma soudcům, kteří našli odvahu se proti tomuto rozhodnutí postavit a publikovat disentní stanovisko v této vysoce zpolitizované věci. Jedná se o Ditu Řepkovou a Jana Wintra. Klobouk dolů před těmito dvěma statečnými. Ti ostatní by si zasloužili červenou kartu za brutální faul na náš ústavní pořádek.
Dan Vávra: Sedím na konferenci v Londýně a poslouchám nejspíš budoucího premiéra Británie. Všeobecný zmar, který tu ale panuje, je všudypřítomný. Na večírku britsko amerického přátelství v Sheratonu hned vedle Buckinghamského paláce mi jeden britský podnikatel v nemovitostech vykládal, jak je všechno na pytel a že mi závidí naši zemi. Říkal jsem mu, že miluju Anglii. Miluju Arthura Ransoma, hry dělám díky Siru Steve Sinclairovi, miluju anglický humor Monty Pythony, Černou zmiji a Adriana Molea. Mám anglická auta, anglického psa, piju skotskou… Taková Anglie už neexistuje, řekl mi. Cestou z večírku nás vezl taxikář Tomek. Polák, co žije v Londýně 17 let. Chce se vrátit do Gdaňsku. Když zjistil, že jsme z konference, kde bude Nigel Farrage, tak prohlásil, že to je jediný, koho by volil a začal dlouhý rant o tom, jak je Anglie naprosto strašná zakončený příběhem o tom, jak čekal 11 hodin se zlomenou rukou na pohotovosti a následně dva týdny na zákrok na chirurgii! V hospodě kam jsme šli na pivo se barmani moc nechtěli bavit o politice, typický cockney tvrďáci, ale nakonec z nich začalo vylejzat, že uvažujou o tom, že odejdou z Anglie do Irska. Ale tam to vlastně stojí za hovno taky. Tak možná do Španělska, jo ale tam teď legalizují nelegální migranty jako nikdy dřív. Pak prostě jen nasraně svěsili hlavy. Pocit naprostého zmaru. Cizinci ve vlastní zemi. A jako třešnička k obrazu zmaru. Včera jsem sdílel video, jak u vchodu na konferenci stojí dav zelených aktivistů a pro příchozí dělá uličku hanby a řve na ně. Jeden kolega si to stejně jako já nahrával, ale šel ještě dál a rozhodl se protestující oslovit a zeptat se jich, o co jim jde. Policie ho následně odmítla pustit na konferenci, protože prý vyvolává nenávist a nepokoje. Musel jít zadem.

FB: Z cyklu fotografie ze země, kde včera již znamená zítra: Po nejrychlejším rozsudku v dějinách Ústavního soudnictví v Čechách odjel Petr Pavel do Ankary. Trump se ho ptá, jaké je to si podat ruku s odpudivou lidskou bytostí.
V následujícím družném rozhovoru Trump zavzpomínal, že když on navštívil Československo v roce 1990 při pohřbu tchána Zelníčka, Pavel ještě studoval na rozvědčíka a měl materiály na centrále GRU v Moskvě. Oba se tomu zasmáli.
Při rozloučení mu americký prezident přátelsky kladl na srdce, že jelikož Pavel již jednou ztratil tajné materiály NATO, které nechal ležet v autě, doufá, že se to nebude opakovat. Přítomný Petr Kolář slíbil, že dohlédne na svého svěřence, aby se to již nikdy nestalo.
Médium Seznam o setkání napsalo, že na neformální večeři byla Eva Pavlová nejlépe oblečenou dámou a navzdory její angličtině z ní byli všichni paf. Česká televize tuto zprávu vydala z důvodu stále trvající stávky o minutu později. Několik dezolátských serverů se zabývalo skutečností, že na setkání bylo nejdůležitější oznámení USA o stažení 40% vojáků a zbraní z Evropy, ale to nikoho ze slušných lidí, příznivců prezidenta Pavla nezajímalo.
*****************
2025 Pohyblivé obrázky z Podněstří
Adam Šejna pro Deník TO: Jsem člověk, který nemá nenávist vůči ostatním, ale také jsem člověk, který se kouká na statistiky a ví, že když v Americe, shodou okolností, páchá afroamerická populace 60 % zločinů, přitom je to třináctiprocentní populace, tak z toho něco vyplývá. Kdybychom chtěli být drastičtější, tak z těch třinácti procent to dělají asi tak 3 %. Takže si dám samozřejmě větší pozor, když jdu okolo Afroameričanů. Ne že bych vůči nim byl vysazený, ale přemýšlím logicky, a především tak, abych se ochránil.
Směřuji k modelu tradiční rodiny. Myslím si, že rodina je o tom, že tam máme dvě pohlaví, muž a žena. Je to z toho důvodu, že chlap do toho života přináší něco jiného než žena a jsme biologicky nastavení jinak. A nejlepší, co můžeme udělat, je spolupracovat. Protože pak jsme ten perfektní celek, který dokáže dětem předat ten nejlepší vzor, který může dát.
Vidlák: V principu, i kdyby PePa do Ankary nejel, na zahraničním směřování naší země se nezmění vůbec nic. Pořád budeme Dojče Hinterhof, pořád bude sedmdesát procent našeho exportu směřovat přes EU, pořád budou jediné prachy, které dostaneme, ty z Brusele. Pořád budeme dělat, co USA na očích uvidíme a pořád budeme pevně zaraženi v nějaké západní řiti, že nám ani paty nebudou koukat.
A tak přemýšlím, co se v té Ankaře má stát tak důležitého, že se to bez lídra pravdy a lásky neobejde. Přemýšlím o tom od chvíle, kdy dva členové KSČ uložili v přímém přenosu třetímu členovi KSČ, aby vzal sebou čtvrtého člena KSČ. Slzička mi ukápla, jak se od roku 1985 vlastně nic nezměnilo. Dokonce se nezměnilo ani to, že už zase ryjeme držkou v zemi, Karle Kryle, zase utíkáme do svého soukromí, naše filmové hvězdy zase podepisují Anticharty a Česká televize mluví o ztroskotancích a samozvancích.
Miloš Zeman: “Ústavní soud je podjatý. Prezident Pavel jmenoval většinu jeho členů a rychlost bezprecedentního rozhodnutí o složení delegace na summit NATO je dalším důkazem této podjatosti. Úkolem Ústavního soudu rozhodně není určovat složení vládních delegací. Obávám se o charakter naší země i o rovnováhu mezi nejvyššími ústavními institucemi.”
Jana Zwyrtek Hamplová: 24.6.2026 – dotaz z médií před vynesením předběžného opatření Ústavního soudu
“Jak vnímáte kompetenční žalobu prezidenta na vládu? Jde pouze summit NATO v Ankaře, anebo Hrad sleduje širší cíle?”
MOJE ODPOVĚĎ:
“Podání, které jako kompetenční žaloba zamířilo k Ústavnímu soudu, je špatným krokem ve všech směrech, a není krokem odpovědného státníka. Svým obsahem ho především nepovažuji za kompetenční žalobu, protože otázky, jak jsou Ústavnímu soudu kladeny, by měl odmítnout odpovídat. Je to také poprvé v naší historii, kdy se s tím bude muset vypořádat. Celé je to samozřejmě hra o moc, hlavně lidí kolem Petra Pavla, ten sám možná ani netuší, co podepsal. Garnitura kolem něj se zkrátka snaží znásilňovat výklad Ústavy, jak se jim to hodí, a NATO v Ankaře je jen záminka. V každém případě nelze podání k Ústavnímu soudu označit ze strany prezidenta za krok moudrý.”
Gabriela Sedláčková pro Parlamentní Listy: Tříresortní plán schválený bývalou vládou roku 2023 měl téměř 3000 km čtverečních. V rámci resortní spolupráce se podařilo Filipu Turkovi a jeho týmu přibližně šestkrát tyto plochy zmenšit… Z původních 110 AO jich vymezili jen 94, nyní jich dalších 10 odebrali. A především je třeba říct: když starosta řekne, že větrníky v obci nechce, tak jim zamezí.
Uklidnilo mě, že při povolovacím procesu (i když je stavebním záměrem větrná elektrárna) se musí developer domluvit s vlastníky stavebních pozemků. Pokud je vlastníkem stavebního pozemku obec a nebude tam elektrárny chtít, tak tam prostě nebudou.
*****************

Diskuze: