Zpět

Petr Pavel nemůže v žádném případě odejít od Ústavního soudu jako vítěz.

Text 24.6.2026

Tuž sem čital tu žalobu PePy107. Nejlepši je članek 61. PePa požaduje, aby Ustavni sud řekl, že:

1) rozhoduje prezident

2) usneseni vlady se ruši

3) vladě se zakazuje

4) vladě se přikazuje

Neuvěřitelne!!!

 

V principu se dostáváme do situace, kdy nevolený soud nařizuje vládě, aby i v případě jiného rozhodnutí vzala prezidenta s sebou, což překračuje to, co soudy v parlamentních demokraciích standardně dělají. Pokud mu soud vyhoví, bude to historický precedent, kdy pravidla demokracie mění soud a ne vůle lidu.

A na tebe podam žalobu taky!

Vidlák: Tak nám Petr Pavel podal kompetenční žalobu ve které žádá Ústavní soud, aby se ho zastal, nařídil vládě, že prezidenta musí vzít sebou do Ankary a aby určil, kdo rozhoduje o složení delegací pro zahraniční cesty. Zkrátka a dobře, prezident žádá jím jmenované ústavní soudce, aby mu na kompetencích přidali a vládě aby ubrali. Andrej Babiš to komentoval velmi lakonicky, že sice respektuje prezidentovo rozhodnutí o podání žaloby, ale že to není dobré řešení.

Jindřich Rajchl: Petr Pavel nemůže v žádném případě odejít od Ústavního soudu jako vítěz. Buď soud jeho žalobu odmítne, nebo mu vyhoví a pak potvrdí, že není nezávislý a že mu jde na ruku. Jeho prohra to ale bude tak jako tak.

iDNES: Byli zodpovědní, chránili sebe i jiné. Po očkování ale zažili nečekané peklo. Marii ochromily bolesti hlavy, pak přišla o oko. Janovi se zanítil srdeční sval. Honzíkovi trvale ochrnul lícní nerv. Oni i další lidé se přesto marně domáhají slibovaného odškodnění od státu. Po letech mohou uspět. Nejvyšší soud totiž přelomovým verdiktem v případu Jana otevřel cestu k vyplacení náhrady jemu i dalším.

Podle nového verdiktu mají nárok na odškodné nejen extrémně mimořádné případy, kdy po očkování nastane smrt nebo třeba kóma. Stát musí brát zřetel i na další prokázané déletrvající vážné následky vakcín.

Zodpovědní? Ne. Dobrovolně se zučastnili experimentalniho testu a měli smulu. Navic se dobrovolně svou učasti podileli na apartheidu neočkovanych.

Igor Chaun: Země střední Evropy na migrační vlně vinu nenesou, naopak Maďarsko se ji snažilo zastavit a Česko i Polsko migranty odmítaly. „Přesto mají být zataženy do mechanismu, který trestá ty, kdo se chovali zodpovědně, ve prospěch těch, kdo způsobili chaos,“ konstatuje a vysvětluje: „Z hlediska naší úvahy to dává dokonalý smysl. Střední Evropa je totiž posledním regionem, který si uchoval národní soudržnost, relativní kulturní homogenitu a historickou paměť s instinktivní nedůvěrou k nadnárodnímu diktátu, prověřenou zkušeností se sovětským blokem. Právě proto je terčem. Pakt není o tom rozdělit migranty rovnoměrně. Je o tom rozpustit poslední ostrovy odporu a vnutit i sem to, co už proběhlo na Západě. Aby nezůstal žádný funkční protipříklad. Protože úspěšný národní stát, který odmítl masovou migraci a přesto prosperuje, je nejnebezpečnější věc, jaká může existovat. Je to živý důkaz, že to jde jinak.“

To, že má Česko dočasnou výjimku kvůli migraci z Ukrajiny, považuje Igor Chaun za pouhý odklad a hlavně za past. „Vytváří dojem, že systém je vstřícný a flexibilní. Uspává ostražitost, šíří přesvědčení, že nás se to netýká. A po zmírnění ukrajinské krize přijde řada na nás, ještě s amorální pokutou půl milionu korun za každého nepřijatého uprchlíka.

Parlamentní Listy: Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž odmítl vydat obžalobu vůči zadrženému Číňanovi. Šéf BIS Michal Koudelka přitom ještě nedávno nešetřil chválou na práci jím řízené kontrarozvědky. Podle zjištění serveru Parlamentní Listy je zde řada nezodpovězených otázek. Bezpečnostní analytik Jan Schneider se diví nečinnosti premiéra.

SOSP: ,,Francouzská aktivistka a online komentátorka Thaïs d’Escufon tvrdí, že by mohla čelit vězení za to, že prohlásila imigraci za největší hrozbu pro francouzské ženy. Ve videu zveřejněném na její stránce tvrdí, že její případ ukazuje zmenšující se prostor pro svobodu projevu ve Francii.

Případ vychází z jejích prohlášení, která učinila v roce 2023 v televizi BFM během diskuse o znásilnění nelegálního imigranta. d’Escufonová, která se sama stala obětí vloupání do domu a sexuálního napadení o dva roky dříve tuniským migrantem, v tomto segmentu uvedla, že „hlavním nebezpečím pro ženy jsou muži-imigranti, Afričané, černoši a Arabové.“

,,Kromě zákazů sociálních médií a problémů s bankovnictvím d’Escufon uvádí, že kvůli svým politickým výrokům čelila několika soudním řízením. V jednom případě již dostala šestiměsíční podmíněný trest odnětí svobody a pokutu 3 000 eur, přičemž se nadále odvolává u soudu.“

Novinky: Až tři roky za mřížemi hrozí muži, který se v pátek pohyboval po Šumperku v terénním pickupu s velkými bílými písmeny Z po obou stranách. Novinkám to sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

„Uvedenou věcí se aktuálně zabýváme, byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia,“ nastínila mluvčí krajského ředitelství policie Olomouckého kraje.

Mam nejasne tušeni, že země, kde vas može uřad poslat do vězeni za to, že mate na tričku hvězdu, křiž nebo Zetko, je pěkně zkurvená…

Jiří Šatánek: Včera jsem si neuvědomil, že většina je odkázána jen na místní zdtoje a tak nepostřehla, jak konkrètně největší blb na planetě vyhrožoval Iránu „prý zničí tu zasranou zemi a nedovolí, aby se do ní mohli vrátit vyjednávači…“

Únos vyjednavačů?

Jaký přesně je rozdíl mezi Západem a gangstery? Takové hovado jako 🎺 stojí v čele Ušákova a všichni zmrdi ze Západu se mohou přetrhnout, aby se před tím nablblým hovadem klaněli… Nic víc není potřeba o grotesce Západ vědět.

Aby toho nebylo málo, tak se nám rozjel „Mr.Bean na cracku“ a začal vyhrožovat Bělorusku a navíc své vyhrožování dál eskaloval.

Nejprve to byl požadavek na demontáž retranslačních stanic, které RF provozuje v Bělorusku cca od roku 2022, potom požadavky na zastavení dodávek Rusku… a pak přišel zcela absurdní požadavek na to, že ty demontované stanice zkontrolují nějací Ukroši …

Znělo by to jako běžná propaganda, kdyby z Minsku nezaznělo ohlušující ticho. To je velmi zneklidňující, protože tomu lze rozumět tak, že se přinejmenším myslí, že to Zfetovanec asi myslí vážně.

Což o to, chytré to je, chytré je to natolik, že se to zcela jistě nezrodilo v té jeho vyfetované makovici. Tipuji to na Brity. Co s tím?

Vyhovět tomu nelze a Rusko nemůže dovolit napadení Běloruska.

Takže jsme se ocitli v dost nebezpečnè situaci, kde může Rusko jediné – brutálně eskalovat. Ne, skutečně nevěřím povídáčkàm, že prý Lavrov zmiňoval použití jádra proti Ukrajině…

Když jádro, tak proti Britům a i tak by stačil Orešnik např. na ponorkovou základnu ve Skotsku. Stejně jim ty ponorky neplavou, tak by je alespoň Rusko zbavilo šrotu🤪

Tak uvidíme! Zdánlivě nudné horké léto, snad ne poslední dny míru

*****************

2025 Pohyblivé obrázky z Podněstří

Vladimír Putin – Řekli jsme jim a řekli jsme jim to znovu v roce 2022: opusťte Donbas, lidé s vámi nechtějí žít. Uspořádali referendum, vyhlásili svůj vlastní suverénní stát – v plném souladu s Chartou Organizace spojených národů. Článek 1 Charty OSN říká: „Každý národ má právo na sebeurčení.“ Lidé žijící na Donbasu, v Doněcké republice a v Luhanské republice využili svého práva, které jim přiznává mezinárodní právo, Charta OSN a vyhlásili nezávislost. Měli právo.

Vidíme, že zatímco se země NATO dříve omezovaly na podporu kyjevského režimu, který se k moci dostal nelegálně, ozbrojenou cestou, státním převratem, nyní Západ otevřeně říká, že se s námi připravuje na válku a zvyšuje své vojenské a útočné rozpočty.

Zároveň k ospravedlnění takových výdajů a radikální militarizace svých států používají vedoucí představitelé zemí NATO a Evropské unie, stejně jako dříve, nepravdivá prohlášení o údajné ruské vojenské hrozbě.

Modus Operandi takzvaného pseudodemokratického Západu je velmi jednoduchý: nejprve vytvářejí hrozby pro naši zemi, nutí nás k podniknutí nezbytných kroků k sebeobraně a poté nás okamžitě obviňují ze všech smrtelných hříchů, aby ospravedlnili pokračování své agresivní politiky, svých agresivních akcí proti Rusku. Toho všeho si dobře uvědomujeme, známe to. I po zrádném útoku na Sovětský svaz 22. června 1941 se Západ, nacistické Německo, pokusilo obvinit SSSR a Stalina z agrese proti, jak dnes říkáme, „kolektivnímu Západu“.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář