Zpět

Čemu neni za nedodržovani statniho smutku 3 roky natvrdo?

Text 22.12.2011

Minutu po uterni pulnoci sem se obliknul černě pyžamo, černe fusakle a na kutky u huby sem se nalepil černu izolačku, abysem se nemohl smat ani ze sna. Statni smutek je statni smutek, to se neda nic robit. Jak sem byl ale nemile překvapeny, když sem rano, cely v černem dovalil do cukrarně, že se dam černe kafe a černeho sladkeho krocana k temu. Všeci okolo se ale smali, jak by se nechumelilo. Kura, přitom aji snih venku chumelil černy, jak byl smutny. Copak tady v te zkurvene Porubě nikdo nedrži statni smutek?

Večer sem šel okolo knajpy. Jak to, že neni zavřena? Jak može stat dovolit, aby lidi chlastali? A když už chlastaju, proč stat nepřikaže, aby se povinně chlastalo černe pivo a černe panaky?

V medyjalni propagandě zme dosahli maxima, tady zme fakt mistři, cosik tak dokonaleho, to nezvladne kdejaky stat. Vlezete do trafiky, a na všeckich novinach včetně Blesku už čtvrty den – Havel. Pustite se jakykoliv televizni kanal – Havel. Kulturni zpravodaj – Havel. Sportovni zpravodaj -Havel. Vlezu do auta a pustim radyjo – Havel. Pulhoďka povidani o jeho mladi konči, okamžitě začina přehledem teho, co o něm kde kdo řeknul a co by sam mistr ještě řeknul kdyby chtěl cosik řeknut. Tuž fakt, toto zme zvladli dokonale, to neumi ani v Severni Koreji. Havel stokrat jinak, fčil enem nevim, co se stane, když odevřu ledničku.

Ale su aji negatyvni zkušenosti. Taka Česka televiza třeba. Ono je hezke, že fčil vysila Havel 24-hours plus. Ale podvědomě si z nas robi srandu, a to by mělo byt ošetřene specialnim trestem, bo take věci se nerobi.

Přiklad čislo jedna. Pod černu branu s lafetu (na kere jel Masaryk v r. 37, pak pry na uplně jine lafetě v r. 1942 Heydrich, r. 1948 Beneš, na uplně jine lafetě r. 53 Kotvald, r. 57 Tonda a roku 79 Svoboda) kdosik v teletextu pustil text „Film o serialu Život je ples.“

A dalši zdokumentovana sabotaž. Pod obrazovku s napisem Rozloučení s VH jakysik saboter pustil text, kery neni až tak zřetelny na teto fotce, ale na dalši je naprosto jasny:

Rozloučení s Václavem Havlem – Možná přijde i kouzelník! A to je zrada spřateleneho naroda jak vyšita. Kdo se mysli tym kuzelnikem? Klinton, kery pry přijede aji s tu svoju Monyku? Nebo kdosik ze znameho dua Mer-Kozy? Anebo kuzelnica humanytarni bombarderka Korbelova?

Nevim. Chapu, že chybičky se najdu, bo taky statni pohřeb robime po třicetidvuch rokach. Rozhodně by pro teho sabotera mělo nasledovat egzemplarni potrestani porušeni provaděcich pravidel statniho smutku dle přislušneho paragrafu a minymalně 3 roky na Ruzyni. A tym zajistime, že dalši statni pohřeb, ať už to bude Vaclav nebo Karel, proběhne bez tychto rušivych momentu. A to už možna aji ta slavna Ruzyňa bude nest slavny nazev…

PS: Vašek by měl z takych absurdnich situaci radost, co?

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář