Zpět

Česke svatky – mame to jakesik poplantane

Text 29.9.2009

Tuž fajně to vymyslel ten svaty Vaclav, že se nechal zabit zrovna v ponděli. Zebral sem si volno už v patek a čtyry dny sem využil ke zběru švestek. Vypada to, že letos bude špicova slivovica.

Vždycky se tak nezadaři, bo ne každy svaty je tak uvědoměly jak Vaclav. Někteři se schvalně nechaju zabit o vikendu, aby vytočili lidi. Přitom by to klidně mohli nechat do pondělka. Třeba ti tři dopravci s nakladem azbuky: Cyril, Konstantyn a Metoděj. To su nejhorši svině. Nejen, že přijeli na Moravu v sobotu, ale navíc v nedělu upalili řidiča, bo je na hraničnim přechodu Mikulov prasknul, že na tři pasy jedu enem dva. No ja, nevyplaci se uřadum řikat pravdu…

Ale není to enem problem s vikendama. Česke svatky su vůbec jakesik divne.Velikonoce su každu chvilu jinak. Raz v březnu, raz v dubnu. Jak si to pak ma člověk naplanovat? Přitom to je jediny den, kdy člověk može beztrestně zliskat staru.

Aji to osvobozeni od hytlera se furt hybe. Chvilu zme mysleli, že nas osvobodili devateho, ale pak kdosik došel na to, že to tak není a že už zme svobodni o den dyl. Tuž, dobře, že to vim. Hned se mi lip dycha.

Slovenske narodni povstani už neslavime a hrdinne povstani praskleho lidu zme ještě slavit nezačali. Tuž to se fakt divim, že jakehosik pražskeho cypa ještě nenapadlo začit oslavovat tu cirkusadu, kdy si pražaci potřebovali cosik dokazat a začali střilat odchazejici Němce. Ja, kopat do poraženych po zapase, to my umime.

Na druhu stranu sem rad, že se slavi sedumnacty listopad, kdy hrdinni studenti vedeni slavnym ostravskym vudcem Zifčakem dovalili do Praglu a osvobodili z pankracke, servacke a bonifacke věznice Kubišovu, Gotta a Kryla. Tym padem mohli zrobit super fajnu slezinu na Vaclavaku pod nazvem Koncert pro všechny slušný fízly.

Osmadvacaty řijen se furt slavi, i když nikdo nevi, proč. Masaryk tu už není, Československo rozkradene, majetek, kery tenkrat ukradli šlechtě, tu už tež není. (viz blog Experiment republika zkrachoval)

Vanoce su tež jakesik zplantane. V kalendařu je napsane, že slavi nudisti Adam a Eva, ale přitom oslavujem Ježiška (viz blog Ježišek není) a darky rozvaža logistycka firma Santa Klaus. Tuž temu řikam maras. A pak to vysvětlujte děckam.

Jediny normalni a logicky svatek je Sylvester. To je chlap, kery si to fakt zasluži. Je to sice puvodem Ital, a ja moc ty uřvane napomadovane tlamy nemusim, ale filmy toči sqěle! Nežvani a střila! Tak to ma byt.

Mimochodem, kdy ma svatek Arnold?

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář