Zpět

Dobře placeni magoři na minysterstvu počitaju, kolik boruvek si babka nese z lesa

Text 7.8.2023

Až budu raz starši a moudřejši, chtěl bysem se uchazat o pozicu počitača boruvek na Minysterstvu zemědělstvi. Bo take zaměstnani ma pro společnost vysoku přidanu hodnotu.

Jako společnost se mame asi fakt velice dobře, pokud minysterstva možu zaměstnavat magory, keři vymyšlaju dotazniky, v kerych zjišťuju, kolik hub, jake množstvi, kolik boruvek, malin a šlimoku si nesete z lesa.

Ja nevim, jestli pak lazi po lesach s dotaznikama a odchytavaju lidi na prochazkach, nebo enem zvednu telefon, zavolaju na par čisel a vycucaju si z prsa desitky tun plodu, kere česky člověk zcizil přirodě.
Každopadně ale vim, že neenem ten, kery tuto robotu vykonava, ale hlavně jeho nadřizeny a nadřizeny teho nadřizeneho su vyžirky, kere by normalni společnost nikdy neživila.

Ale my nežijeme v normalni společnosti, a tak komusik připada normalni take tabulky vytvařat a ještě se jima chlubit v medyjach.

Enem se modlim, aby ty tabulky neukazali temu eletrykařovi, kery žene stat do propasti z pozice Minystra financi. Bo on je tak chytry, že by byl schopny zavest paušalni daň na občana staršiho 18 měsicu ve vyši 499,-Kč za to, že si dědek ve statnim lese mohl nazbirat koš babek.

Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil, Švarna Hanka v Beskydach

PS iDNES: Nejčastěji se v Česku sbírají houby, z hlediska objemu jich lidé loni našli skoro 25 tisíc tun. Pokračují borůvky (6,8 tisíc tun), maliny (3,2 tisíce tun), ostružiny (2,7 tisíc tun) a dále brusinky a bezinky, které jsou ale spíše okrajovou záležitostí. Údaje jsou z dotazníku, který s tisícovkou respondentů zpracovávala pro ministerstvo Česká zemědělská univerzita v Praze. Na jednu sbírající domácnost tak loni připadlo 8,18 kg hub, necelé 3,4 kg borůvek nebo 1,8 kg malin. Domácnosti, které sbírají ostružiny, si jich odnesly v průměru 1,7 kg, brusinek pak 1,4 kg a u sběru bezinek jde o 3,3 kg.

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

  1. na tomhle se pozna bohatost statu ze muzeme zamestnavat lidi na takhle dulezity veci, i kdyz uz jdeme z zivotni urovni dolu protoze anketa sexistycky prasatko , se po spouste let uz se z nasich dani platit nebude ,coz ukazuje na jasny upadek spolenosti …….

Napsat komentář