Zpět

Fiala zasel věter a 150 tisic občanu mu připomnělo, že se bliži buřka

Text 5.9.2022

To se mi libi, jak prorežimni medyja manypuluju s lidma, nadsazuju počty demonstrantu tam, kde se jim to hodi a naopak ubiraju tam, kde dostanu rozkaz minymalizovat koratelalni škody, jak řikaju eksperti.

Režim je překvapeny, jaka sila se na Vaclavaku sešla, a tak po počatečnich nerozhodnych krokach rozhodnul o tym, že oficialni čislo bude sedumdesat tisic. Tuž, asi by se měli naučit lepe lhat, anebo by měli opravit předchozi lži z dohodnuteho převratu.

Pokud se v oficialni propagandě tvrdi, že v roce 1989 zaplnilo Vaclavak a okolni ulice 300 tisic lidi, nemože se zaroveň při zaplněnem naměsti a okolnich ulic letos tvrdit, že tam bylo enem 70 tisic. Pravda, lidi su dneska tlustši než tenkrat, ale lež je v tomto připadě tak očividna, že by bylo třeba jeden, nebo druhy udaj upravit.

Rok 1942: 200 tisic lidi, rok 1989: 300 tisic lidi, rok 2022: 70 tisic lidi. Tak se už kura dohodněte, kolik se vleze na Vaclavak a okolni ulice.

Ja bysem zrobil kompromis, dohodněme se, že plny Vaclavak znamena 150 tisic lidi. To je fer, ni?

Tež bylo zajimave sledovat, jak prorežimni medyja tapaju a čekaju na notičky, aby věděli, co maju psat. A tak server Novinky hlasily hodinu před začatkem akce, že je přitomnych 5000 lidi (přestože v te době byl už Vaclavak plny) a doprovodil to ilustračnim obrazkem prazdneho naměsti. Dobra prace, chlapci.

   

No a pak už sem enem čekal, jak notičky dostanu sudruzi redaktoři. No a pak už se stačilo enem smat tym žvastum v multykulturnim tisku.

Slovenske SME napsalo, že „Česke extremy zaplnily Vaclavak„.

Extra se blysklo s větu „sešla se špička dezinformačni, homofobni a proruske sceny„.

Nejodpornějši text ve stylu nacistyckeho Stürmeru vyplodil propagandysta na Forum24 pod nazvem „Fašistická spodina Putinových přívrženců zaplnila polovinu Václavského náměstí„, kaj piše: Pro organizátory je těžké dostat na akci dostatek lidí, protože pražské obyvatelstvo se těmto protestům vyhýbá, a většinu účastníků tvoří lidé z venkova. Navíc jde o menšinu s velmi bizarní proruskou orientací. Vedle proruských aktivistů na akci vystupovali také odpůrci očkování proti covidu. Máme tu nebezpečnou extremistickou sílu: proruské fašisty, kteří se zaklínají českým vlastenectvím. Přitom jde o exemplární zrádce národa a naprosto primitivní spodinu společnosti.

Zajimavy text vyšel překvapivě na Lidovkach, „Vládní partaje, proberte se! Jinak proti vám budou demonstrovat i vlastní voliči. A čím bude požár nespokojenosti větší, tím těžší ho bude uhasit.

Že se ty vladni surikaty neproberu, ukazuje reakce Rakušaka, kery v televizi prohlasil, že „vlada začne lepe komunykovat a že roznesu letačky po českych poštach, kaj budu radit lidem, jak nezmrznut„.

Su naprosto odstřiženi od reality, budu muset pryč.

Jak napsal muj blogařsky kolega: Takže Fiala: nestát, nelhat, nelelkovat, „zastavit“ nevyhlášenou válku, nebýt arogantní, neurážet nespokojené občany tím fialovým „rusáctvím“, nevysílat signály, nemluvit pořád v budoucím čase, ale REÁLNĚ ŘEŠIT ENERGIE A DRAHOTU.

Ladik Větvička, hlasatel Mlade Fronty Fčil

Všechny příspěvky s Ladislav Větvička

Diskuze:

Napsat komentář