Zpět

Kdo nelepí s námi, lepí proti nám!

AUDIO 17.6.20237 min Přehrát

Vážení posluchači Rádia Universum. Rád bych vás opět uvítal ve světě aktivistů všeho druhu, nejvíce však u těch, kteří nás vedou do pravěku s radostnou podporou vlád a Evropské unie. I když…

…z Německa do Evropy vyslali přelomový signál, protože roztomilí aktivisté přilepujíce se k vozovce byli označeni oficiálními policejními a soudními orgány za zločineckou organizaci, a jsou také v této pozici vyšetřováni a stíháni. Coby člověka ryze pokrokového mě to rozhořčilo a volám: „Jako modelář, jehož základním prostředkem je lepidlo, táži se vás, co máte proti lepení?!“ Lepidlo je přelomový lidský vynález. Dává dohromady rozbité věci a nyní spojuje revoluční myšlenky na očistu planety od spalovacích motorů, od dopravní vytíženosti a průmyslové bezohlednosti odporného, konzervativního kapitalismu.

Svět našeho zítřka drží ve slepených dlaních ti nejodvážnější a nejinteligentnější progresivisté, kteří jsou ochotní se hrdinsky přilepit nejen k vozovce a k nápravě vozu, ale už i na křídlo letadla, na chladící věž atomové elektrárny, a až se zase někdy dostaneme k tomu, že z Evropy poletí raketa do vesmíru, zatíží její vzestup přilepená těla obětavých „greendohrdinů“ jednadvacátého století.

Křičím do světa, k vám svatí aktivisté, aby to slyšeli všichni nepřátelští řidiči, všichni piloti, všichni energetici, všichni zavrženíhodní spotřebitelé a výrobci: „Nepovolujte, hrdinové světového přilepování! Bojujte! Nasaďte vteřinová lepidla, dvousložková lepidla, cementová lepidla, nechte se vyprostit jen s kusem asfaltu na ruce, tak jako blahoslavený aktivista z Mohuče, kterého museli z vozovky doslova vyřezat. A když to nebude stačit, vezměte svářečku a přivařte se touto zdrcující zbraní všude, kde to jen půjde. Přilepte se a přivařte i k pouťovým atrakcím, neboť jejich uhlíková stopa, zejména pak v období Matějské, je pro svět devastující. Nebojte se přivařit se k řetízkovému kolotoči, k Lavici, Boosteru, či Twisteru a přilepte se odvážně i na střelnicích před muškami zhýralých tatíků toužících vystřílet si plyšového medvěda pro děti a všechny krepové růže pro manželky, co s rodinou dorazili na tuto opulenci neekologické zábavy v hnusných naftových obludách! Přivařte se k horské dráze, však ona se jistě zastaví před vaší vírou a odhodláním!“

Dmu se pýchou, když si představím všechny ekologické organizace a jejich členy a aktivisty přilepené k sobě do jednoho houfu, jako symbol sounáležitosti s planetou, jako sílu slepenou proti uhlíkové stopě. Ano, jsou to skvělí lidé, kteří nám připravují budoucnost v podobě nulové emise skleníkových plynů, přídělu benzínu, zákazu grilování a opékání špekáčků, demontáže silnic a dálnic, zákaz lodí, uzavírky většiny letišť, vysoké majetkové a dědické daně. Nechápu sice, jak to souvisí s uhlíkovou stopou, ale když to říkají fanoušci přilepování se ke všemu v cestě, tak to asi nějakou souvislost mít bude.

Jen dovolte, abych coby nadšený příznivce, vám přilepovačům, prozradil několik zásadních vylepšení vašeho svatého boje:

  1. Neklaďte si malých cílů. Nepřilepujte si k silnici jen ruce. Buďte odvážně pokrokoví, přilepujte se především svými genitáliemi, a to pořádně, jak se říká u nás doma: FEST a NAFURT! Jednak přitáhnete – a tomu věřte – ještě mnohem, mnohem a mnohem větší pozornost všech médií, kterou tak milujete, a pak – když to provedete vskutku poctivě a fortelně – zbavíte se navždy možnosti mít děti, takže obohatíte svět o neexistenci stvoření, jako jste vy.
    Navíc věřte tomu, že vaše genitálie se výrazně zvětší, což jistě potěším přední evropskou odbornici na délku penisů, Grétu Thunbergovou, která tak bude mít možnost zahájit další fázi výzkumu třeba pod názvem: Vliv přilepených penisů a vagín na globální oteplování.
  2. Neomezujte své akce na silnice. To svědčí o tom, že vaše ideologické uvědomění není stále ještě na výši. Chcete-li změnit svět, musíte být skutečnými fanatiky, jak hlásal váš učitel Vladimir Iljič Lenin. Proto se přilepujte co nejvíce k sobě. Přilepujte si k sobě, ruce, nohy, ramena, zadky, pusy, nosy, uši, již zmíněné genitálie a také celé hlavy.

Úplně jsem, vážení posluchači, při té oslavě zdravého eko-aktivismu zapomněl na to, že jsem řidič a těším se teď na měsíční, třeba strastiplnou cestu pěšky někam k moři, jen s baťohem a pěší rodinou.

S dojetím a heslem: „LEPIČI CELÉHO SVĚTA – SLEPTE SE,“ se s vámi loučí dolepený Michal Gulyáš!

Všechny příspěvky s Michal Gulyáš

Diskuze:

  1. Měli by se lepit hlavně na zbraně, co se exportují na Ukrajinu. Dodávky by tak dostaly kvalifikovanou nedílnou obsluhu… A mohli by se lepit i k politikům a političkám (některé by se konečně dočkaly intimního vztahu).

Napsat komentář