Zpět

Prolžeme se k pravdě!

Video 11.5.20245 min Přehrát

Vážení posluchači Rádia Universum, dovolte mi, abych vám dnes představil téma obecnější, avšak dotýkající se našich konkrétních životů.

Občané země české, hrdí občané zemí Evropské unie, vy hrdí liberálně demokratičtí lepší lidé, slyšte hlas muže, který se nerozpakoval vzplanouti na hranici za myšlenku natolik závažnou, že závažnější již může býti snad jen její popření. Cituji: „Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, braň pravdu až do smrti, neboť pravda tě osvobodí. “ Tak pravil mistr Jan Hus a vzplál, jako věčná pochodeň, která zahání tmu v naší duši.

My, hrdí občané Evropské unie, a zejména země české pod vedením vlády Petra Fialy, rozhodli jsme se tato slova naplňovati bezezbytku, jak nám přikazují zaoceánské centrály a bruselský chrám všeho rozumu, a čest poslušného Západoevropana. Jsme každodenně vystaveni propagandě zlovolné slovanské Ruské federace, která se přes bariéru naší jediné možné pravdy snaží ovlivnit psychologii občanstva prostřednictvím sociálních sítí tak, jak se jí to podařilo v krátké minulosti na Slovensku, kde velká myšlenka liberálně demokratického ideálu ztratila svůj vliv právě nástrojem lži, přetvářky a proruské propagandy. Hle, po Maďarsku další sirotek, po němž své krvavé pařáty vztahuje ďábel Putin! Proto jsme u nás, v České republice, prozřetelně otevřeli správné pravdě dveře i okna v mainstreamových médiích a zvýšili takzvané „volume“ o 100 %.

Připomeňme si jen temné rejdy odporných dezolátů, kteří drze hlásají, že louka je zelená, nebe modré, noc černá a den bílý. Co ale vede dezoláty, ty proruské štěnice, k takovému nestoudnému tvrzení? Chtějí zamotat hlavy poslušným občanům a vyvolat chaos v zavedených a zaváděných principech a zákonech EU, v myšlence odevzdanosti k příkazům Evropské komise a jejího podřízeného demokratického parlamentu, kde je jasně dáno, že bílý den může být tmavý, nebe fialové, ale i rudé (nikoliv prorusky), noc bílá (nikoliv petrohradsky), a louka hnědá, když je spálená.

Proputinovská, dezolátní a dezinformační scéna rozšiřuje drzé, nepravdivé lži typu: Evropský parlament a jeho struktury jsou předraženou výkrmnou desetitisíců zbytečných byrokratů a omezených politiků. Evropa je vazalem zaoceánské mocnosti a liberální demokracie je rakovinné bujení zvrhlé, intelektuální, politické a především globálně-oligarchické elity, která se z lidu Západu snaží učiniti dobytek na porážku.

Tito vazalové proruského myšlení dávají najevo svou nenávist k novým západním, a tedy nadějným hodnotám, k hodnotám zářné budoucnosti, jako je Green Deal, gender, socialismus řízený globální elitou, Velký reset a válka za západní ideály.

Vyzýváme proto občany všeho věku, aby odvrátili svůj zrak od Východu a zafixovali ho na věčné časy směrem k Bruselu a Štrasburku, kde pravda plane jako hranice mistra Jana Husa. My dnes s hrdostí, velkou myšlenku tohoto osvíceného západního mučedníka o pravdě, povyšujeme na další level, a to v tomto znění: „Nehledej pravdu za humny, ale slyš pravdu v mainstreamu, uč se pravdě ze zákonů EU, miluj pravdu svých vůdců, braň pravdu, i kdybys kvůli ní měl jakkoli lhát až do smrti, neboť pouze taková jediná správná pravda tě vysvobodí!“

A tedy i my, hlasatelé západního slova slibujeme, že vám budeme nadále třebas i odporně lhát, jen abychom uhájili naši čistou pravdu!

A s touto myšlenkou na lepší svět … se s vámi loučí Michal Gulyáš!

Všechny příspěvky s Michal Gulyáš

Diskuze:

 1. Sci -fi filmy a seriály či fantazie filmy atd podle skutečné události reálného života, a animované filmy a seriály z jiného vesmíru a Galaxie , z vortex branou. Stačí vyčistit lidské tělo a ducha od černé magie, a počítačových virů as uvidíte matky přírody.

   1. Bože,,, to je napsané jako parodie, jak nás oblbují a snaží se přepisovat dějiny, jakože Napoleon Bonaparte nebyl válečník ale jen cestovatel s ozbrojeným doprovodem , a Hitler neválčil a v koncentačních táborech zkoušel jen nové péče a Rusko napadl jen proto že chtěl vědět jak budou topit tam . Vždyť jen idiot může podporovat válku , podporovat zabíjení lidí ať to je na jaké koliv straně , jen idiot může pořádat sbýrky na nákup zbraní a nabojů . Jen idiot si může myslet že stejný idiot se nenajde na straně druhé a nebude sbýrat peníze na kulku pro něj …….

 2. Mistr Jan Hus nebyl žádný západní mučedník ! Zase další pokus o manipulaci s jeho odkazem, o jehož významu stále lidé přesně nevědí.

 3. Proč lhát. Stačí řikat jen tu část pravdy, která se zrovna hodí. Viz dnešní zprávy ČT:

  Gruzínci demonstrují proti zákonu o registraci zahraničních agentů, podobnému jako platí v Rusku (včetně obrazového doprovodu).

  O tom, že Rusko tento zákon opsalo od USA (zákon FARA, Foreign Agent Registration Act), kde platí beze změny od r. 1938, ani slovo.

  Jak prosté, milý Watsone 🙂 🙂

  1. Bylo by zajímavé, kdyby policie zkontrolovala kolik z těch demonstrujících pracuje pro neziskovky, které zákon odhalí.

    1. Neziskovky které berou peníze ze zahraničí, jsou ovlivňováni cizími zájmy. Od shody zájmů po přímé vykonávání pokynů. Může jít o podvratnou činnost, dokonce o snahu svrhnout vládu. Je dobré vědět, že lidé, kteří vyzývají k svrhnutí vlády, nebo společenským změnám to dělají jako svou práci a jsou třeba přímo placeni cizí vládou, místo aby se jednalo o jejich vlastní názory. Je i dobré vědět, že ty názory jsou výhodné pro někoho natolik, že je platí a můžeme přemýšlet proč. Tomu dost pomůže, pokud víme kdo je platí. Může to být pan Soros, Rusko, USA, atd.. Pokud občan chce změnit zákony ve své zemi, je to demokracie. Pokud nějaký stát chce změnit zákony v jiném státě, je to nepřípustné vměšování do vnitřních záležitostí.
     Když je předmětem například péče o staré lidi, neziskovka se nemá čeho bát a ti, kdo ji finacují z toho budou mít uznání.
     V demokracii lidé spolurozhodují o správě země. Aby mohl někdo správně rozhodovat potřebuje informace. Jejich odpírání demokracii sabotuje, lidé bez informací nemohou správně rozhodnout.

     Pokud se ptáte čím se liší demonstrující, ti, co pracují pro politické neziskovky demonstrují za zachování svých příjmů. Ti ostatní, proto, že jsou zblblí propagandou.

     1. Nás pan Koudelka zařídil likvidaci Vrbětic, včetně dvou mrtvých, proto dostal americké vyzbnamenani. Povedlo se rozpoutat nenávist k Rusku ve společnosti! Je to hnůj!!!!

  2. O tom, že ty zákony v Rusku a USA mají společného jen jméno, nevíš nebo záměrně vynecháváš? Spíš to druhé, že? Stačí říct jen část pravdy, jak prosté.

   1. Agent cizi mocnosti se musi registrovat. Musí prokuratuře poslat předem cokoliv, co chce ve státě publikovat či jinak šířit.
    Musí si vést podrobnou dokumentaci o veškeré činnosti a všech finančních operacich a je povinen dokumentaci na požádáni předložit. A je trestně odpovědný za dodržování zákona.

    Rozdíly v detailech nepovažuji za podstatné.

   2. Mimochodem, rozdily mezi ruskou verzí a navrhovanou gruzinskou verzí se ČT rovněž nezabývala …..

   3. A pokud vycházíte z této „vědecké práce“:

    Komparace zákonů o zahraničních agentech…: případ USA a RF
    Foreign Agents Laws Comparison: Case Study of USA and RF
    Miroslava Pavlíková, Miroslav Mareš

    Tak musím konstatovat, že je to jen aktivistický pamflet na dané téma.

  3. tedy pardon, pár detailů se sem tam změnilo … v USA i v Rusku.
   Spíš bych viděl rozdíly v tom, jak je kde daný zákon využíván, ale to se může rychle změnit. Stačí nová vláda či nový prezident. Podstatné je, že v daném státě takový zákon existuje ….

 4. Já bych dodal, říkej celou pravdu. Shoduji se s vládními politiky, že nejnebezpečnější dezinformace jsou částečně pravdivé. Polopravdy a části vytržené z kontextu působí velice důvěryhodně, nedají se popřít a těžko se proti nim brání. Schopný manipulátor tak někdy nepotřebuje pro dosažení svých cílů ani lhát. Ale za pravdu se to považovat nedá.

 5. Ja mam strach z digitalniho vezeni. Volby nic nezmeni. V Anglii jiz maji system, ktery si Vas zkontroluje, jestli jste nestudovala dele, nez 13 let. Mnohe university Vas neprijmou. Driv byste extra vystudovany rok nemuseli priznat a proste se prihlasit.
  Take omezeni podani prihlasek je teror a omezovani lidske svobody.
  Je v tom logika? Ne. Jen sireni zla!
  Zacinam chapat ten mytus v bibli, kde se pise, ze at udelas co chces, prijde konec sveta 🙂 Respektive lidi.
  Je to strasne zit v takove dobe, kdy na me ceka jedno totalitni vezeni. Do deseti let budu mit asi tolik prav a svobod, jako vezni ve veznicich (= jako Cinane, Rusove). A pravda bude jenom jedna. Kdyz se obratim na sve kolegy, vylouci me nebo udaji.
  Hotovy Ostrov (film z 2005).
  Uz ted si v hotovosti nemohu koupit letenku (nebo listek na koncert).
  Mesto, ktere by se dalo prirovnat k Ceskemu Krumlovu je temer ze dne na den poseto obeznimi cernoskami v sandalich (kradou), fanatickymi psychotiky v prehozech vyvolavajici hruzu apod. Od te doby se tu krade… A nesou se ulicemi, jakoby byli doma na dvorku. V radiu pouze RnB a vsechny plakaty ve vsech obchodech jdou posete cernochy, co jdou woke a obezni, cerne figuryny, velikost M prepsana na velikost S.

  Mozna ze takove priserne Polsko muze byt vysvobozenim (na cas). Totalita, kde alespon citite sve dna, ze jste nazivu a v zemi, ktera nezanikla.

  Kdyz prijedou s tanky, muzete vzit pusku. Ale jak se branit zde? Kdyz se ozvete, vetsina lidi se neprida, protoze se nechteji dostat do potizi. Jen lide pres 30 to mohou zmenit, mladi resi jen co chteji studovat a skym chodit.

  Toto je Pad Rima a nejvetsi nastoleni totality v dejinach lidstva. Jako kdyz se lide (u moci a majitele/sefove) zaprodali teroru Krestanstvi (Stredovek). Diky uzke spolecnosti Zidu. A v ucebnicich se zase dozvime, ze nenavist vuci nekterym skupinam lidi.. byla bez priciny a ze zidobolsevismus neexistoval.

   1. Tento prevrat je jeden z faktoru, ktere me vedou k tomu, ze jsem se jiz temer jiste rozhodla studovat (novy obor) v Ceske republice. V lete jezdit na pracovni staze do zahranici (UK, IR ci USA) a podle politicke situace se ukaze, kde studia dokoncim a kde budu pracovat.
    Trochu jsem se bala, ze v Cechach to bude to same, ale podle vseho snad (jeste) ne.

    1. Nevím jak v Čechách, snad taky dobrý (jen Prahu bych neriskoval), ale tady na Moravě to zatím jde. Pražáci to neradi slyší, ale i v tom Brně se žije moc dobře, bo je tam málo parazitů 🙂

     1. Hmm, tohle by bylo na hodně dlouhou hádku (diskuzi rozhodně ne, protože podle vašeho sdělení máte hlavu již upravenou výchovou a vymýváním), Pražáci vážně Moraváky neřeší, vždyť primátorem je Zlíňak, to by s v Brně rozhodně stát nemohlo, protože v Brně si o sobě myslí, že jsou pupkem světa.. A zkuste si přečíst poslední Brněnský pamflet, co vám přistál ve schránce – Brno je hrdé, že bude mít konečně také pochod homosexuálů (konečně jste doběhli Prahu, že?), článek na celou stranu… Zařazen hned na první stranu, tady v Brně je těch ‚lepšolidí‘ kvantum a jeden je teď předsedou vlády, pokud jste si nevšiml. A další ministrem školství, který se zasadí o to, že je potřeba děti napumpovat LgBTQ ideologií. Takže ne, v Brně opravdu nežijí lepší lidi než v Praze, i když to Brňáci neradi slyší….

     2. Já úplně nevím, o čem byste se chtěla hádat 🙂
      V poslední době neexistuje v TV jakýkoliv „zábavný“ pořad, talkshow, ve kterém by si pražáci nedělali legraci z Brna. Takovým docela urážlivým způsobem. Tolik k Vašemu „neřeší“. Celkem mi to nedává smysl, myslel bych si, že opravdu nemají proč, respektive asi by si to měli či mohli myslet. Možná to bude tím, co sama naznačujete – že kdejaká parazitická krysa z Brna se ráda vydá za hlubší miskou do Prahy (proto je v Brně relativně málo těch parazitů, bo tam je taky relativně málo peněz).
      Sice nejsu brňák, ale študoval jsem tam a vím, že se tam dobře žije. To město má takovou akorát velikost, příjemné prostředí a žijí tam převážně dobří lidé. Lepšolidí je tam, bohužel, taky dost, hlavně kolem univerzity, ale ti nejhorší z nich se často odstěhují škodit tam, kde je hlubší koryto 🙂

     3. @Vlk
      Jsem ze Strednich Cech a proto cely zivot nazyvam Ceskou republiku Cechy. Jen kdyz prijedu do Brna nebo Ostravy, tak je to hold jine. Treba sedime u stolu a nekdo rekne, ze pojede do Cech coz me vzdy rozhodi, protoze .. jsme preci v Cechach.. No nic. Takto to bude jiz asi na ceky veku. Brno je fajn, kdyz hledate klid a pohodu.
      A Praha? 🙂 ‚Sedneme si do drahy kavarny a vymyslime nejaky levarny,…‘ Chinaski (pisen Umelci z Prahy). jj

  1. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Křesťanství učí, že Bůh trestá děti za hříchy jejich otců až do sedmé generace. Britové okrádali Afričany několik století, vyvolávali hrůzu, hromady pozabíjeli, prosadili tam své právo, prodávali je na trhu, nosili se pyšně v jejich ulicích. Máte se na co těšit.

  2. @posluchacka
   ,Hmm, tohle by bylo na hodně dlouhou hádku ..‘
   Dal jsem vas ‚prispevek‘ necetla 😀

 6. kdyby Mistr Jan Hus žil dnes tak hop Fialova vláda a Bruselský parlament sami upálí jen, aby neřekl pravdu.

 7. Ach, jo, …… asi mám zlý deň.
  Z toho „vtipného“ textu mi je na šabľu.
  Je to blbé, ak sa čierny humor silne prelína s realitou.

Napsat komentář